Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én látom rosszul?

Tényleg én látom rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sógornőmmel összevesztünk, ugyanis elvárná, hogy "eltávolítsam" a kutyáinkat amíg ők nálunk vannak, mondván megeszik a gyereket. Két pitről van szó, akik a légynek sem ártanának és együtt nőttek fel a mi gyerekeinkkel.

Persze, nyilván egyedül én sem hagynám őket egy tipegovel, de eszem ágában sincs kizarni, bezarni őket kennelbe egy-egy hétvégére.

Nem kell egy helyisegben lenniuk, sot, az emelet egyébként is tabu nekik.. De sógornőmnek ez sem jo. Hisztérikusan azt mondta, hogy akkor o tobbet nem jon a gyerekkel.


2020. okt. 27. 00:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:
🤣🤣🤣 Ez igen. Már ezert megerte kiirni a kerdesem.
2020. okt. 27. 00:38
 22/82 anonim ***** válasza:
92%

Saját példákon tanulva:

Nem engednem a gyerekeimet más kutyája közelébe. 2 éves voltam, amikor anya és apa mellett a nagybátyám barátságos kis olebe ramtamadt és telibe marta az arcomat. Pár centin múlt a szemem. Szerencsére csak pár hegem maradt, azok sem feltunoek így 30 év után. Pedig állítólag barátságos volt a kutya. A bűnöm az volt, hogy kb egy magas voltam a kutyával...

2020. okt. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
28%
Ha ezt kérték zárd be, most minek kell feleslegesen konfliktusokat generálni? Ha valaki ezt kéri, teljesíted és kész.
2020. okt. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, mekkora gyerek, de ha nincs megtanítva - és gondolom nincs-, agyon tudja nyúzni azt a szegény kutyát... és ha esetleg védekezésből odakap, akkor meg a kutya lesz a szemét.
2020. okt. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim válasza:
95%

A kutyák megérzik ha valaki nem szereti öket..Nekem három bübáj mentett kutyám van.mindenkivel barátságosak..de ha jön az egyik rokonom..elkell öket zárni mert neki mennek...nagyon érdekes.

Egyébként ha el lehet különiteni a vendégeidtöl a kutyákat..nem értem mi a probléma...???

2020. okt. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
76%
Nehéz ügy. Elhiszem, hogy elsősorban a gazdán múlik meg a kutya egészségi állapotán, hogy mekkora a kockázata egy támadásnak, de a legtöbb kutyatamadasos balhé pitbullokhoz köthető. A legtöbb ember hiába szereti a kutyákat, a fejében a hamis kutya képében legtöbbször ez a fajta jön elő, ezért szerintem teljesen érthető, hogy amikor egy olyan ember találkozik szembe ezzel a fajtával, aki nem ismeri őket mélyebben, az első reakció a félelem. Így én azt gondolom, hogyha fontos a jó kapcsolat megtartása, akkor nyitottság kell mindkét fél részéről. A sógornőnek bizalmat kell építenie a kutyákkal, és ha ez megvan, odaengedni a gyereket is, a kérdezőnek meg igenis bezárni a kutyákat arra az időre, amíg ez a folyamat végbemegy. Olyan is van, hogy a nyitottság és akarat ellenére sem sikerül megbékélni a kutya jelenlétével, ilyenkor viszont jobb tényleg távol maradni, mert a kutyák megérzik ezt. Úgyhogy szerintem mindkét félnél nagyobb türelemre és elfogadásra lenne szükség.
2020. okt. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
60%
Milyen vendég az, aki miatt rendezkedni kell az otthonomban?! Itt nem két óráról van szó, hanem napokról. Nálatok ez van, ha nem tetszik, nem kell menni. Írtad, hogy nyaralni jártak hozzátok, hát majd mennek szállodába mostantól! Sose értettem, milyen jogon szabnak feltételeket más otthonában olyanok, akik odamennek és vendégeskednek. Ha valahol félek, nem érzem jól magam, nem megyek oda és kész. Lehet találkozni kávézóban, cukrászdában, étteremben, lehet együtt közös programokra menni, ha az ember kapcsolatot akar tartani a rokonokkal, nem kell bevackolni ahhoz magadat más ember otthonában és fenyegetőzni, meg felborítani az életmódját azért, mert ő máshoz van szokva, és nem tetszik, ami ott van. Én van, akihez, ha elmegyek, nem maradok csak max 1-1,5 óráig akármennyire is marasztal, mert kedvelem, szeretem, de a higéniai körülmények...ragadnak a poharak, meg minden, amihez hozzáérsz esetleg, és az életben nem szereném látni a wc-jét mégegyszer! Elmegyek, hogy ne sértsem meg, ha kedvesen invitál, de lelépek és inkább egy kávézóban kötök ki utána, mielőtt bármit is használnom kellene ott. Hívott már, hogy aludjak ott, ha úgy alakul, van hely (másik város), de előbb mennék szállodába...és nem azt mondom, hogy takarítson ki így vagy úgy, mire megyek, mert hányinger és fertő minden nála (ami neki egyébként természetes):S Megoldom máshogy!
2020. okt. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
67%

Na kb a harmadik oldalig bírtam elolvasni ezt a sok fröcsögést.

Ha sógornőnek nem tetszik, akkor nem kell jönni.

2020. okt. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
53%

Fuh, a kommentet nincs is kedvem végigolvasni.


Szerintem abszolút igazad van, csak az áll a sógornőd oldalán, akinek fogalma sincs az állatokról :)

2020. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
79%

Csak az első oldal válaszait olvastam. NEM az a kérdés, hogy az ember engedné-e számára idegen kutyák közé a gyerekét (nyilván nem, fajától függetlenül), hanem az, hogy a kérdezőnek meg akarják szabni, hogy mit csináljon a kutyáival a SAJÁT HÁZÁBAN.

Kérdező, teljesen igazad van! A te otthonod, a kutyák is otthon vannak, a vendég gyerekek meg "csak+ vendégek! Ha TE úgy döntesz, hogy előzékeny vagy és elzárod a kutyákat, akkor köszönjék meg, ha meg nem, akkor szívük joga nem jönni hozzátok.

De egy vendégnek SEMMI joga előírni, hogy a vendéglátó mit tegyen a SAJÁT házában. (Ez vonatkozik az oldalon elszaporodó "a gyerekes vendég akár még a bútorokat is átrendeztetné velünk, mert nem gyerekbiztos a lakásunk" jellegű összes esetre is.)

Itt ráadásul hosszabb "nyaralásról", van szó, nem pár órás vendégeskedésről.

Örülj, hogy nem kell a sógornőd gyerekét hosszasabban pesztrálnod! Nem vagy bébiszitter!


Mondom ezt úgy, hogy hasonló helyzetben én ha nem is zárom el a kutyát, több napos vendégeskedés esetén olyan a "napirend", hogy van, amikor a vendég, van, amikor a kutya érdekei vannak szem előtt tartva. Eddig minden vendég szó nélkül elfogadta (és a kutya is egészen jól tolerálja). Ha valakinek nem tetszene, nem jönne, kész.

2020. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!