Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan féltem édesanyámat?...

Jogosan féltem édesanyámat? Rosszul látom a dolgokat?

Figyelt kérdés

Édesanyám vasárnap délben tudta meg, hogy az édesapja (nagypapám) nagyon rosszul van, de nem akar bemenni a kórházba. Sírva hívott anya, hogy az autót készítsem elő, mert megy nagypapámhoz.


Papa bekerült a kórházba stroke gyanúval. Az orvosok -még- nem mondanak semmit, csak annyit, hogy legalább péntekig bent kell maradnia.


A gond ott kezdődik, hogy a nagyszüleim kertesházban laknak (elég nagy nm2-es a ház, viszonylag nagy kerttel). Nagymamám retteg egyedül lenni a házban, főleg este.


Vasárnap este anya ott aludt mamával. Eddig úgy volt, hogy váltani fogják egymást a húgával (keresztanyám). Viszont erre semmi esélyt nem látok, mert ma jött fel keresztanyám anyáért, hogy egy autóval menjenek be papához a kórházba. Az alábbi mondat ütötte meg a fülemet: 'azt a pár napot úgy is kibírod'.


Anya pánikbeteg és az idegrendszere sem az igazi. 13 szem gyógyszert szed naponta, ezekkel teljesen rendben van, viszont olykor előszoktak jönni rajta a rosszullét tünetei (sok felgyülemlett stressz, kimerültség, stb. Ilyenkor 1-2 napig csak feküdni tud és én segítek neki). Anya is tanár (óraadó, 16-17:00-ig tanít), mint keresztanyám, annyi különbséggel, hogy neki van egy 4,5 éves fia.


Keresztanyám nagyon anyagias és spórolós, de ez most részlet kérdése. Az esetek 90%-àban mama és keresztanyám össze vannak nőve. Gyakran egymásnál is alszanak, nem egyszer a gyerekre ment el vigyázni keresztanyámékhoz (rendben van ez így, mert kicsi), viszon, amikor 13-14 évesen én voltam olyan rosszul, hogy nem tudtam felülni az ágyból, akkor nem segítettek, de nem baj, nem haragszom. Azért sem, hogy szinte a sárga földig lehordtak minket (ebbe most nem megyek bele, mert nem fontos most). Gyakran panaszkodik mama nekünk keresztanyámékról, de az esetek döntő többségében azt vettem észre, hogy őket jobban szereti nálunk, hiába nem mondja (velünk is kedves, meg minden, de a koràbbi, ill. a fent leírtakból nem feltétlen az jön le, hogy mi vagyunk a 'kedvence'). Ebből csak azt akartam kihozni, hogy bajban vagyunk jók. Egyébkènt ritkán találkozunk, ünnepekkor, valamint nyáron többet (akkor van több időnk elmenni).


Féltem anyát, mert egyetemre is kell járnia Pestre, ezzel is sok a dolga és fárasztó is, ott a munkája is, ès mi -a csalája is és pluszban a betegsége is.


Most mégtöbbet segítek itthon. Mosok, takarítok, ebédet csinálok. Nekem nem teher, egyébként is szìvesen megcsinálom :) Csak az egyetlen 'teher', hogy féltem anyát, mert nem akarom, hogy kikészüljön. Valamint keresztanyámat nem értem (se mamát, hogy egy este sem akar keresztanyámnál aludni, sem itt, nálunk).


Mit gondoltok erről a helyetről? Rosszul látom a dolgokat? Van okos döntés ebben a helyzetben?


20l



2014. jan. 27. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem a nagyi alszik ott valakinél? Volt már ilyen a világtörténelemben!
2014. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írtam a kisregényemben -azt hiszem-, hogy nem alszik se nálunk (húzgálja a száját), keresztanyámhoz sem megy, 'mert nem'. Érdekes...
2014. jan. 27. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egészet nem értem. Anyukád hány éves, hogy ennyire félted? 16-17-ig tanít? Napi egy órát?
2014. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, és lehet, hogy nehezebb is lesz.

A stroke vége sok minden lehet, de idős korban a gyógyulás is kérdéses. Akár mozgásképtelen lesz a papa, akár agyilag megbízhatatlan. Tehát a mama lehet, hogy segítésre szorul majd.

Az is meggondolandó, ha megneszelik, hogy üres a ház éjszakára, még fel is törhetik.

A pedagógusoknak ma nagyon rossz a helyzete, nem is a tanítás miatt, hanem a sok baromság miatt, amivel megzavarják az életüket.Mellé egy egyetem plusz - hát nem könnyű.

Sokat segíthetsz anyukádnak, ha nem okozol neki gondot, sőt, segítesz a háztartásban.

Nem tudom, te nem vállalnád a mamánál alvást?

Nem gondoltátok, hogy eladni majd a mamáék házát, s vagy összeköltözni, vagy egymás közelébe?

Ezek a problémák a papa felépülése, vagy éppen halála után fel fognak vetődni.

2014. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
16-17:00 közt végez. Nem egy óràt. Ne haragudj, nincs erőm elmagyarázni, mennyire alattomos betegség a pánikbetegség. Biztos nem láttad édesanyádat így, betegen és nem kellett vigyáznod rá (nem azért írtam, mert nem teszem meg, csupán azért mert nem kellemes dolog)
2014. jan. 27. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés. Ha a mama fél egyedül, akkor egy pánikbeteg nem sokat, sőt semmit nem tud segíteni, sőt rontja a mama helyzetét.

Leírtakból én azt javasolnám, ne aludjon ott anyukád.

Ilyen betegséggel nem ajánlatos.

A "kedves" mama meg aludjon nálatok, keresztmamánál, vagy ahol szeretne. Olyan nincs, hogy nem akar...

Vagy hívjon maga mellé egy erős fizikumú, stabil idegrendszerű embert, mert két gyenge nő ugyan mit tud tenni.

Jogosan félted anyukádat. Menjen a mama, ha ennyire fél.

Nem akar...érzelmi zsarolás.

2014. jan. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!