Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy nem lehet sem gyerekem, sem kapcsolatom es maganyosnak kell majd lennem?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt a gyerekvállalás ki van zárva. Mar a terhességet sem bírnám. kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, soha nem is volt. Ezen felül még szerencselten is vagyok, tehát soha nem is találtam olyat 28 ev alatt, akinek igent tudtam volna mondani. 20as éveim alatt ezzel meg nem volt akkora gond, mert nem is akartam volna gyereket, de sajnos közeleg a 30, amitől rettegek is es en még mindig egyedül leszek. Ráadásul egyke is vagyok, barátaim nincsnek, nem is lesznek, mert a betegsegeim miatt képtelen vagyok szerezni, nagyon kicsi a családom es az apámat gyűlölöm.

Brutálisan depressziós vagyok évek óta es minden egyes nappal csak rosszabb lesz. Nem értem, hogy miért kampányolnak ennyire erősen az öngyilkosság ellen az ilyenekkel kapcsolatban, mint en.

Mégis mivel nyugtathatnam meh magam ilyen kilátásokkal?


2020. szept. 21. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
67%

Oké, szociális fóbiám és pánikbetegségem is van. Ennek ellenére van férjem és van házunk is, plusz vannak barátaink.


Igazából próbáltam segíteni, de csak a nyavajgás megy, az önsajnáltatás meg a kifogások, szóval én befejeztem.


Még egy utolsó mondat, mert úgysem bírom magamban tartani: az emberek általában elkerülik azt, aki dementorként szívja ki az életkedvüket és nem szeretik, ha valaki folyamatosan negatív és sajnáltatja magát. Lehetnél mindennek ellenére kicsit pozitívabb, kevésbé befordult és ha nem látszik rajtad ennyire, hogy az életedet is utálod, akkor nyitni fognak feléd.

2020. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
87%

Akármilyen nehéz is, csak akkor lesz jobb, ha keményen teszel érte minden áldott nap. Minden más (hibáztatás, panaszkodás, önsajnálat ...) felesleges és csak még méllyebbre húz.

Nem te vagy az egyedüli, aki mély depresszióval küzd, vagy küzdött. Nagyon sok embernek sikerül kimásznia belőle, neked is sikerülhet, ha tényleg 200%ot beleadsz minden áldott nap. És ha végre kimásztál belőle, minden sokkal könnyebb és szebb lesz, majd meglátod. Vagyis remélem, hogy majd meglátod. De senki sem tud kihúzni a gödörből, saját erődből kell kimásznod.

2020. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
Mit szeretsz csinálni, mi okoz neked örömet az életben?
2020. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát. Én sem tudom elképzelni, hogy olyan érzelmileg intim helyzetbe kerüljek egy férfival, hogy szexeljek vele, és pont emiatt nem is keresek kapcsolatot.
2020. szept. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 A kérdező kommentje:

54, most akkor érted, vagy nem érted? Nem jobb lenne megszabadulni a maganytol, együtt lenni/élni/utazni valakivel, akibe szerelmes vagy, elhagyni végre végleg a szülői házat es a kisvárost, amit gyűlölsz, támaszkodni valakire, szeretve lenni minden nap, mint egyedül egy macskával megoregedni? Nem érted, hogy az emberek 99,9 százaléka miért akar kapcsolatot?

En voltam már halálosan szerelmes is, szeretnek együtt lenni valakivel, de az intimitasra képtelen vagyok plusz a személyiségzavaromat nyilván nem tudná elviselni senki. Ez vajon mekkora frusztrációt okozhat egy amúgy is beteg ember fejeben?

2020. szept. 21. 17:37
 56/76 A kérdező kommentje:
Ha legalább egy testvérem lenne, akivel támaszkodhatnánk egymásra örökre, aki megértené ezt a nyomorult családi helyzetet, akkor könnyebb lenne ez az egesz, de nyilván az sincs. Sőt lett volna, de nem születhetett meg szegeny.
2020. szept. 21. 17:40
 57/76 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező neked nem szakember kellene, csak szimplán megváltoztatni a gondolkozásod. Nincs olyan, hogy külső tényezők miatt vagy ilyen és nincs olyan, hogy nem tudsz rajta változtatni! Teljesen mindegy milyen az apád, milyen a családod, te egy különállő ember vagy! Csak te döntöd el, hogy milyen akarsz lenni. Ha te el döntöd, hogy holnap úgy kelsz fel, hogy te egy csodálatos ember vagy tele önbizalommal és bárki boldog lenne ha veled élhetné le az életét akkor úgy is lesz! De ha állandóan azt mondogatod magadnak, hogy esélyed sincs, genetikailag el vagy csésze, stb, akkor úgy lesz. Csak te döntesz!
2020. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 A kérdező kommentje:

Tényleg nem akarok mar “kötekedni”, mert csak le leszek hurrogva es valószínű fárasztó is vagyok, ezt el is hiszem, de ha azt latod, hogy a kis családodon belül szinte mindenkinek mentális problémái vannak, a nők egyedül maradnak, vagy verik őket a retek, alkoholista férjük, akkor nem tudod azt gondolni, hogy te ettől független vagy, plane, ha diagnosztizálnak ennyi mentális betegséggel. Egy könyv is van az öröklött sorsról.

Volt mar, hogy jobban akartam lenni, meg orvoshoz is elmentem, amikor feloltozni is alig tudtam, gyógyszert is szedtem, pedig úgy éreztem kozben, hogy azonnal meghalok. Es egyébként a pszichológus több hét alatt semmit sem tudott mondani a családi helyzetemre, csak hallgatott.

De nem várok semmiyen segítséget itt, csak ide meg soha nem írtam, ma gondoltam megpróbálom. Legalább ennyivel is elterelem a figyelmem.

2020. szept. 21. 17:51
 59/76 anonim ***** válasza:

Amit fentebb leírtál, ezért kell a pszichoterápia (ill. lenne szükséges), hogy ne kövesd a mintát (minta=bántalmazó társ bevonzása például). Ne a múltra hivatkozz, hogy "már x szakemberen túl vagyok és nem lett semmi", hanem előre nézz. Ne azt nézd, hogy milyen rossz, hanem mindent tegyél meg azért, hogy meg tudd oldani. Ha Nem tudod, mi a pszichoterápia, kérdezhetsz neten szakemberektől is, többféle módszer is van. Mint minden szakmában, egyrészt rossz szakemberek itt is vannak, másrészt mivel mindenki egyéniség, egyéni problémákkal, eltérő hogy kinek milyen stílusú szakember - és módszer válik be.

Ismertem valakit, aki harmincas évei közepéig nem tudta elképzelni hogy szexeljen, intim kapcsolatba kerüljön valakivel, utána pedig ezzel semmi probléma sem volt, amikor elérkezett a lehetőség.

2020. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
77%

"Nem jobb lenne megszabadulni a maganytol, együtt lenni/élni/utazni valakivel, akibe szerelmes vagy, elhagyni végre végleg a szülői házat es a kisvárost, amit gyűlölsz, támaszkodni valakire, szeretve lenni minden nap, mint egyedül egy macskával megoregedni?"


Elhagytam a szülői házat és nem szeretem a macskákat.


Egyedül élek, de nem vagyok magányos.


Támaszkodni magamra akartam mindig, ezért járok már több, mint 10 éve egyéni és csoportterápiára.


Az a baj, hogy azt hiszed, hogy ha lenne egy pasid, minden más lenne, de nem. Először is, ugyanazt a mintát fogod követni, mint amit látsz. Meggyógyulni nem fogsz soha. Meg kell tanulnod együtt élni magaddal, ez a legfontosabb. Mert amíg ez nincs meg, addig nem fogod tudni értékelni azt, aki szeret, és nem fogsz neki tudni szeretet adni, amit megérdemelne.

2020. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!