Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy nem lehet sem gyerekem, sem kapcsolatom es maganyosnak kell majd lennem?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt a gyerekvállalás ki van zárva. Mar a terhességet sem bírnám. kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, soha nem is volt. Ezen felül még szerencselten is vagyok, tehát soha nem is találtam olyat 28 ev alatt, akinek igent tudtam volna mondani. 20as éveim alatt ezzel meg nem volt akkora gond, mert nem is akartam volna gyereket, de sajnos közeleg a 30, amitől rettegek is es en még mindig egyedül leszek. Ráadásul egyke is vagyok, barátaim nincsnek, nem is lesznek, mert a betegsegeim miatt képtelen vagyok szerezni, nagyon kicsi a családom es az apámat gyűlölöm.

Brutálisan depressziós vagyok évek óta es minden egyes nappal csak rosszabb lesz. Nem értem, hogy miért kampányolnak ennyire erősen az öngyilkosság ellen az ilyenekkel kapcsolatban, mint en.

Mégis mivel nyugtathatnam meh magam ilyen kilátásokkal?


2020. szept. 21. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
96%

"kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, "


Merthogy?

Amúgy meg indulj, keress egy pszichiátert.

2020. szept. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne mondd hogy soha és ne döntsd el hogy "neked márpedig soha nem lehet kapcsolatod sem barátaid".

Szerintem pedig pszichológust és pszichoterápiás lehetőséget keress.

2020. szept. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:

Már túl vagyok a szakemberen, sajnos semmit sem csináltak velem... 2 pszichológus es egy pszichiáter. A gyógyszert sem sikerül eltalálni.

Egy kapcsolat es az intimitás nekem kínzás lenne, nyilván nem szeretném tovább kinozni magam, szóval azt mar elengedtem. Próbáltam arra fókuszálni, hogy mit csinálhat egy nő, 30-40 évesen egyedul, kapcsolatok nélkül, de sajnos ettől a gondolattól csak meg rosszabbul leszek. Több nő is egyedül végezte a családomban, sajnos nálunk ez a séma.

2020. szept. 21. 06:36
 4/76 anonim ***** válasza:
38%
Gyereke annak nem lehet akinek valami olyan testi betegsége van ami ezt megakadályozza. Attól, hogy lelki problémáid vannak még nem vagy meddő.Tehát ha a mentális problémáidat megoldod akkor lehet párkapcsolatod, családod.Ha ez eddig magadtól nem sikerült akkor fel kell keresned egy pszichiátert.Sokan vannak nálad rosszabb helyzetben, komoly testi betegségekkel, fizikai fájdalmakkal küzdve egész életükben.Neked megvan kezed, lábad,vannak lelki bajaid de nem vagy értelmi fogyatékos.Nem látod reálisan a saját helyzetedet, lehetőségeidet. Én megértem, hogy ha eddig teljesen zárkózottan éltél akkor ennyi idősen már nehéz nyitni mások felé, nem is tudod, hogy hogyan kellene, és azt is megértem, hogy ilyen életet élve nehéz reménytejesen tekinteni a jövőbe.De a korlátokat amik fogva tartanak te állítottad föl saját magadnak és neked is kell majd-orvosi segíséggel-kitörni ebből.
2020. szept. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
90%

"Egy kapcsolat es az intimitás nekem kínzás lenne, ..."


Magyaran nem akarod. Így totál értelmetlen, mi a problémád. Te akarsz egyedül lenni,

2020. szept. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy előttem is írták, akkor nincs is probléma, hisz nyilván nem neked valók a kapcsolatok. Inkább a problémád, hogy nem tudod, mit kezdj magaddal, mivel töltsd ki azt az időt, amit mások a kapcsolataik ápolásával töltenek. Biztos van hobbid, élj annak, vagy utazgass, olvass könyveket... De ha nem bírod elviselni a kapcsolatokat, mert az számodra kínzás, akkor ne abban keresd a megoldást, hogy hogyan tudnál elviselni valamit, amit kínzásnak élsz meg! Azt keresd meg, mi az, ami boldogsággal tölt el.
2020. szept. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
96%

Céltalan vagy. Ezen változtass!

Ismerek olyan nőket, aki nem akar gyereket, illetve nem lehet nekik, és szinglik. Találtak egy célt. Van, aki kutyamenhelyet hozott létre, van, aki a butikjába fekteti az energiát, másikuk most lett lovas oktató, 35 évesen, és akad, akinek az a cél, bejárja a világot. Valahol kicsit közös pont, hogy ezek nem igazán működnének gyerek és férj mellett, mert se energia, se pénz nem jutna rá mellette.

Szánj rá időt, és elsőre derítsd ki, hogy mi az, ami neked örömet okoz. Hobbi, sport, munka, életvitel... Aztán fektess ebbe energiát. A többit, például a barátokat, majd hozza magával.

2020. szept. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik te már eldöntötted hogy egyedül maradsz, mivel írod hogy neked nem is megy a kapcsolat, ráadásul nálatok a családban ez a szokás stb. Igy tényleg nehezen fog menni, először fejben kéne rendet raknod. Mit szeretnél?

Egyébként több 40-es nőt ismerek, akik egyedül vannak, és nagyon jól érzik magukat, nem keseregnek azon hogy mások hogy élnek, hanem úgy élnek ahogy ők szeretnének. Van hobbijuk, sportolnak, eljárnak ide oda stb.

Mindenki maga dönti el, hogy hogy akar élni, de csakis magad tudsz ezen változtatni. Ha úgy döntesz, hogy egyedül jobb neked, akkor ne a családos emberekhez mérd magad, hanem keresd hasonló emberek társaságát.

2020. szept. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
100%

Már túl vagyok a szakemberen, sajnos semmit sem csináltak velem.


nem vagy túl. ha ők nem váltak be, lépj tovább és keress másikat. harmadikat. ötödiket.


nem azért nem lesz gyereked/barátod/hobbid, mert depressziós vagy, hanem fordítva. azért vagy depressziós, mert ezek a dolgok hiányoznak az életedből és az elmondásod szerint ezekre nincs is "jogosultságod", lehetőséged.

de van. csak át kéne kattintani a gondolkodásodat

2020. szept. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%
Totális ellentmondásban vagy önmagaddal, miért kell neked olyan dolog, ami saját bevallásod szerint is kínozna téged. Tisztázd ezt le magadban, aztán keress egy normális szakembert, aki segít. Könnyen feladtad, jó szakembert nehéz találni, de neked szükséged lenne rá, mert már a kapott mintáid szerint élsz és teljesen be vagy szűkülve, magadtól nem tudsz kimászni a gödörből.
2020. szept. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!