Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy nem lehet sem gyerekem, sem kapcsolatom es maganyosnak kell majd lennem?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt a gyerekvállalás ki van zárva. Mar a terhességet sem bírnám. kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, soha nem is volt. Ezen felül még szerencselten is vagyok, tehát soha nem is találtam olyat 28 ev alatt, akinek igent tudtam volna mondani. 20as éveim alatt ezzel meg nem volt akkora gond, mert nem is akartam volna gyereket, de sajnos közeleg a 30, amitől rettegek is es en még mindig egyedül leszek. Ráadásul egyke is vagyok, barátaim nincsnek, nem is lesznek, mert a betegsegeim miatt képtelen vagyok szerezni, nagyon kicsi a családom es az apámat gyűlölöm.

Brutálisan depressziós vagyok évek óta es minden egyes nappal csak rosszabb lesz. Nem értem, hogy miért kampányolnak ennyire erősen az öngyilkosság ellen az ilyenekkel kapcsolatban, mint en.

Mégis mivel nyugtathatnam meh magam ilyen kilátásokkal?


2020. szept. 21. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
91%

az apáddal való konfliktus feldolgozásával kezdjed. amíg benned él az apád (és ezáltal a férfitársadalom) gyűlölete, addig nem is lesz párod...

előző voltam

2020. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos en nem azért vagyok egyedül, mert ezt akarom, hanem mert több tényező hatására alakult így. En pont, hogy nem bírom a magányt. Gyerekkorom óta abban élek, valószínűleg ezért is van az, hogy az egykeséget is traumaként élem meg. Amikor virus miatt nem volt munkám, ki sem léptem a szobámból. De nem azért, mert nem akartam, hanem mert nem volt kivel. En folyton próbálom tréningelni magam arra, hogy 40 évesen(ha élek még)ugyanott leszek, mint most, egyedül, sajnos nem leszek tőle jobban.

Vannak olyan külső, tőlem teljesen független befolyásoló tényezők, amikkel nem tudok mit kezdeni.

2020. szept. 21. 07:45
 13/76 anonim ***** válasza:
96%
Az a baj, hogy tipikusan az ilyen emberek csúsznak bele a depresszióba, mint te, akikkel ha rossz dolgok történnek, beleforgatják magukat és dédelgetik a fájdalmukat, ahelyett, hogy előnyt kovácsolnának belőle és nyitnának az élet felé... írod, hogy nem léptél ki az ajtón se, mert nem volt kivel. Wtf? Most tekintsünk el a covidtol, mert az tényleg speciális volt, de mi akadályoz meg abban, hogy elmenj közösségekbe és ott ismerkedj más emberekkel? Kezdj el tanulni, sportolni, ez mind olyan dolog, ahol korul vagy véve más emberekkel. Viszont el kell kezdeni vhol, más nem fogja tudni megcsinálni helyetted.
2020. szept. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül is el lehet menni sétálni, de csak a kifogásokat keresed, nem akarsz tenni saját magadért. Ha van egy problémád, mindegy mi az, keményen harcolni kell ellene. Most jelen pillanatban elsősorban saját magaddal. Illetve ha tanácsot adnak, ne azt mond, hogy miért nem tudod megoldani, hanem próbálkozz.

Illetve ha szerinted mégi ennyire kilátástalan a helyzeted, (vagyis nem akarsz minden erőddel harcolni, hogy jobb legyen) akkor meg ne azokra koncentrálj, akik tudnak kapcsolatban élni, hanem azokra, akik szintén egyedül vannak, mégis milyen sokra vitték! Nem vagy egyedül a magányoddal. Más is egyedül van, mégsem állt meg az élete. Tessék tenni magadért! És mint már írták, keress további szakembereket, egészen addig, amíg az egyik nem tud segíteni.

2020. szept. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
96%

nekem is ez szúrt szemet: De nem azért, mert nem akartam, hanem mert nem volt kivel.


egyedül is el lehet menni konditerembe, könyvtárba, kutyát sétáltatni, fagyizni, befizetni egy utazásra. és máris lesznek körülötted más emberek

2020. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
95%

Ha arra tréningezed magadat, hogy "a jövőben ugyanez lesz", akkor egyfajta módon - önmagadnak bizonyítva - tényleg megteremted ugyanazt a jövőt, ezzel az a bjaj...

Olvasd el "A terapeuta esetei" sorozatból bármelyik könyvet és rájössz, hogy mit tesz az igazi szakember aztán dönthetsz úgy, hogy keresel egy jó szakembert (nem olyat, aki csak receptet tud írni).

Utánanézhetsz az alábbi szakembereknek: pszichológus, pszichoterapeuta, klinikai szakpszichológus, pszichiáter.

Döntsd el: mit szeretnél.

2020. szept. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
100%

Más szemszögből is rá tudnál nézni azokra a külső körülményekre, melyek megváltoztathatatlannak tűnnek számodra és amelyek gondolom abban erősítenek meg hogy "ne tegyél semmit". Szerintem fontos, érdemes lenne segítséget kérni.

Érdemes arra gondolni, hogy milyen jövőt szeretnél magadnak, nem arra, hogy milyet nem.

2020. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
100%
En is kb ugyan ebben ebben vagyok, de nem jarok orvoshoz! en se mozdulok ki ha nincs kivel, de muszaj!!!!! boltba ,vasarolni el kell hogy menjek.. szorakozashoz mostanaban kezdtem el talalkozgatni emberekkel..kicsit furi ennyi bezarkozas utan, de igy mehetek elore , en itt kezdtem el;) mar jobban erzem magam
2020. szept. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
"Már túl vagyok a szakemberen, ... 2 pszichológus es egy pszichiáter." Ez nagyon kevés. Ha már túl vagy 5 pszichiáteren és 10 pszichológuson, akkor és nem előbb, kijelentheted, hogy nem használtak. Saját tapasztalat - pszichológushoz járok -, hogy ha a páciens információkat rejteget vagy - akár csak öntudatlanul is - ellenáll, ellentmond (ha nem is mindig) a terapeuta megállapításainak, az okokra rámutatásainak, az a terápiát megnehezíti, hatástalanná teheti.
2020. szept. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
96%
Fogadj be cicát! (de csak a házban / lakásban tartsd) Én így jöttem le az antidepresszánsról.
2020. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!