Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy nem lehet sem gyerekem, sem kapcsolatom es maganyosnak kell majd lennem?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt a gyerekvállalás ki van zárva. Mar a terhességet sem bírnám. kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, soha nem is volt. Ezen felül még szerencselten is vagyok, tehát soha nem is találtam olyat 28 ev alatt, akinek igent tudtam volna mondani. 20as éveim alatt ezzel meg nem volt akkora gond, mert nem is akartam volna gyereket, de sajnos közeleg a 30, amitől rettegek is es en még mindig egyedül leszek. Ráadásul egyke is vagyok, barátaim nincsnek, nem is lesznek, mert a betegsegeim miatt képtelen vagyok szerezni, nagyon kicsi a családom es az apámat gyűlölöm.

Brutálisan depressziós vagyok évek óta es minden egyes nappal csak rosszabb lesz. Nem értem, hogy miért kampányolnak ennyire erősen az öngyilkosság ellen az ilyenekkel kapcsolatban, mint en.

Mégis mivel nyugtathatnam meh magam ilyen kilátásokkal?


2020. szept. 21. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
84%

a cica is jó ötlet. futni is érdemes lenne megpróbálkozni, megemeli az endorfint

de el lehet menni önkénteskedni kórházba is (ok, ez most a covid miatt necces, de az is majd egyszer elmúlik)..elég pár nap, és a kis mondvacsinált problémáink azonnal eltörpülnek

2020. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad le konkrétan, hogy milyen mentális probléma akadályoz a barátkozásban. De ha SZERETNÉL barátkozni, akkor kb 1000 esélyed van. Gondolom nincs a homlokodra írva, hogy mentális betegséged van és ha vágysz az emberi kapcsolatokra, akkor neked is tenned kell érte. A fene sem nyit egy zárkózott, magának való ember felé.


De vannak munkatársaid, van ak szomszédaid, ha elmész futni ott is találkozhatsz emberekkel.


Vagy ha már állat: ha tudsz felelősségteljesen 15 évig gondoskodni egy kutyáról és belefér anyagilag, akkor én kutyát javaslok. Muszáj lesz kimozdulnod vele, járhatsz futtatóba, ott szóba elegyedhedsz emberekkel. Elmehetsz kirándulni stb. Az utcàra is rendszeresen ki kell menned, ki van zárva, hogy nem tudsz általa kapcsolatokat kialakítani. Ha bemész egy menhelyre, akkor rengeteg felnőtt barátot választhatsz magadnak, eleve nem leszel magányos, plusz szerintem könnyebben alakítasz ki kapcsolatokat is.

2020. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötleteket adtak a válaszolók, egy-kettőt megfogadok én is!

Csak az első lépés a legnehezebb utána már könnyebb minden!

2020. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a cicát, de abban igaza van a kutyás válaszolónak, hogy kutyás közösségek minden környéken vannak és nagyon jók, támogatók tudnak lenni. Csak én abból indultam ki, hogy egyáltalán nem szeretnél emberek között lenni. Mondjuk akkor is jó a kutya, ha csak egyedül sétálsz vele, ez már az életviteledtől függ, hogyan tudod beilleszteni a mindennapjaidba ezt a dolgot, illetve nagyon nagy felelősség.

Azért is írtam a cicát, mert ő ha kezdettől benn van, akkor jobban viseli, mint egy kutya.

Annyit még hozzátennék, hogy két cica még jobb lenne. Ahogy egymással ökörködnek, az megunhatatlan, plusz nem maradnak egyedül amikor te nem vagy otthon.

2020. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
100%

Változtatnod kell a hozzáállásodon, mert magától nem fog megoldódni. Ez olyan dolog amit senki nem tud helyetted megtenni, még ha vannak is jószándékú emberek. Egyszerűen tehetetlenek, csak az számít hogy te hogy állsz hozzá és hogy akarsz-e gyógyulni és változni.

Én is totál elúsztam mentálisan, én hosszú évekig a lakást sem hagytam el. A barátaim elkoptak, pasim soha nem volt. Én is így gondoltam, hogy majd eltengődök egyedül amíg élek.

Aztán 30-nál beütött a dolog hogy ezt nem csinálhatom örökké. Összeszedtem magam és akármennyire nehéz volt meg melós, addig mentem amíg rendbe nem hoztam az életem. Felelősséget vállaltam, nem kentem a múltra meg a körülményekre. Előbb-utóbb mindenkinek rá kell jönnie hogy felelősséget kell vállalnia a saját életéért és a sorsáért.

Jelenleg boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatban élek és nagyon örülök hogy betelt a pohár mert ez késztetett a változásra. Csak azt bánom hogy nem előbb léptem meg.

2020. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
Lehet tudni valamit azokról a mentális betegségekről?
2020. szept. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:

En tudom, hogy nekem is erősebbek kellene lennem(ami nem vagyok), de amint már írtam, eleve egy nagyon szerencselten családba születtem, rengeteg dolog tőlem függetlenül alakult nagyon szerencsltenul. Eleve az apámat meddővé kellett volna tenni születése után, hogy soha ne lehessen gyereke. Ő aztán végképp képtelen az emberi életre. Csodálkozom, hogy egyaltalan a szexre az volt... sajnos. A családom fele depressziós/szemelyisegzavaros Az anyámmal is vannak gondok, ettől függetlenül úgy fuggok tőle érzelmileg, mint egy 10 éves.

Sajnos nagyon nehezen találok olyat, aki egyáltalán tetszik es azok is mind olyanok, akik elérhetetlenek. Márpedig en nagyon erős vonzalom nélkül képtelen lennék belemenni egy kapcsolatba, mint ahogy nem is mentem. Es itt nem arról van szó, hogy 120 kilosan akarok egy nagyon jó pasit, a külsőm az egyetlen, ami kiemel a többiek közül, ennek ellenére csak olyanokkal hozott össze az élet, akik nem tetszettek. Mi ez, ha nem extrém szerencsétlenség?

Már a 30tol nagyon felek, be sem akarom tölteni, de nagyon nehéz az öngyilkosság. Az apám is él még, pedig folyton csak azt hallgattam tőle, hogy mikor döglik mar meg, az élet egy büntetés, en is olyan szerencselten vagyok, mint ő, stb...

túl gyáva, hogy tegyen valamit magával.

Macskán már gondolkodtam, nyilván ez a venlanyok sorsa, de egyelőre túl depressziós vagyok hozzá plusz borderline is, félek, hogy nem lenne hozza türelmem, annak ellenére, hogy nagyon szeretem őket.

2020. szept. 21. 10:36
 28/76 A kérdező kommentje:
26: major depresszió, borderline, szoc fobia., kenyszerbetegseg... ez így mind. Az undorító apám csodás génjei plusz gyerekkori traumák.
2020. szept. 21. 10:37
 29/76 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig csak mutogatsz. Igen szerencsétlenül jártál, rossz család, gyerekkor és emiatt kialakult betegségek... oké. De nyilván változás csak akkor fog beállni, ha változtatsz. Ehhez pedig tenni kell, próbálkozni kell, küzdeni kell és meg kell próbálni kiszakadni az ártó környezetből. Igen, lehet hogy mások tehetnek róla, hogy így alakult a múltad, de csak te tehetsz arról, hogy a jövőd szebb/jobb legyen!


Erőszakos (és iszákos) apa és egy betegesen túlféltő anya gyermeke vagyok. Egyik sem legszerencsésebb. Én is küzdöttem depresszióval, majd mikor kikerültem az életbe, a túlféltés miatt minden új volt és ijesztő, én meg mindenben buta és tapasztalatlan voltam és kialakut egy bánikbetegség is. Mára sikerült szinte teljesen legyőznöm illetve kordában tartanom ezeket a betegségeket. Nem, nem volt könnyű, nem nem ment egyik napról a másikra, de ha minden nap teszel érte, hogy jobb legyen, akkor idővel jobb lesz!

2020. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 A kérdező kommentje:

Ha te is olyan családból jössz, amit most ide leírtál, akkor mindketten mutogathatunk. Vannak extra érzékeny emberek, akik nem tudjak feldolgozni a dolgokat. Én az elmúlt években erőmön felül teljesítettem, munkában is, pedig ott is ért rengetek igazságtalanság.

Az apám pedig egy kivételesen beteg ember, ezzel nincs mit tenni, hülye lennék, ha nem “mutogatnék”.

2020. szept. 21. 11:00
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!