Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy nem lehet sem gyerekem, sem kapcsolatom es maganyosnak kell majd lennem?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt a gyerekvállalás ki van zárva. Mar a terhességet sem bírnám. kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, soha nem is volt. Ezen felül még szerencselten is vagyok, tehát soha nem is találtam olyat 28 ev alatt, akinek igent tudtam volna mondani. 20as éveim alatt ezzel meg nem volt akkora gond, mert nem is akartam volna gyereket, de sajnos közeleg a 30, amitől rettegek is es en még mindig egyedül leszek. Ráadásul egyke is vagyok, barátaim nincsnek, nem is lesznek, mert a betegsegeim miatt képtelen vagyok szerezni, nagyon kicsi a családom es az apámat gyűlölöm.

Brutálisan depressziós vagyok évek óta es minden egyes nappal csak rosszabb lesz. Nem értem, hogy miért kampányolnak ennyire erősen az öngyilkosság ellen az ilyenekkel kapcsolatban, mint en.

Mégis mivel nyugtathatnam meh magam ilyen kilátásokkal?


2020. szept. 21. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
100%

Látod, a szüleidnek is megvan meg megvolt a baja, mégis lett párjuk, családjuk.

Bárkinek lehet, de ehhez akarni kell, tényleg nem a múltra meg a családra meg a körülményekre kenni mindent.

2020. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
100%
Csak sajnos a mutogatással még senki sem került előrébb. Persze a te életed a te döntésed. Ha majd készen állsz a fejlődésre, akkor majd készen állsz elengedni is a múltat és a múlt helyett a jövőbe tekintesz majd.
2020. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:
Mert mindentől függetlenül, ők képesek a szexre. Én nem.
2020. szept. 21. 11:04
 34/76 anonim ***** válasza:
100%
Írhatnak még 100 hozzászólást, te elkönyvelted, hogy szar az élet és a családodra mutogatsz. Amíg ezt nem hagyod abba és nem vállalsz felelősséget az életedért, addig mindig futni fogod ezeket a köröket, és ez a mentális bajaidtól total fuggetlen dolog.
2020. szept. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
ne add fel krédező,neked is lehet családod,kapcsolatod is
2020. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj a kérdezővel, hogy nem csak az a problémája hogy nem akarja fejben, hanem hogy olyan mentális betegsége is van ami már tényleg pszichiátriai kezelést igényelne, mert a válaszaiból az jön le, hogy nagyon messze van attól, hogy tudjon magán segíteni. A fő okok nem derülnek ki a mondandójából, ezért esélyünk sincs a segítségnyújtásra, csak tapogatózunk a sötétben. De mivel írta is hogy személyiségzavarban is szenved, ezért hiába ír itt bármit, lehet hogy "tudattalanul" is félrevezet minket, merthogy a saját életét is rosszul látja. Ez már egy jóval összetettebb folyamatot igényelne mintsem hogy "tegyél ellene" és barátai. Sok itt a jó szándékú ember, de ezt a problémát nem lehet egy pár soros válasszal elintézni, az enyém sem lesz ilyen. Éppen ezért akármit is írunk, nagy eséllyel nem változtat majd a kérdező életén. 26-os
2020. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

Fejeben akarnám, mivel az elmúlt években rajottem, hogy nagyon nehéz az öngyilkosság. Egyébként már rég nem lennék itt.

Itt szeritem max tanácsot lehet kérni, főleg, hogy nincs senkim es egyedül vagyok, nyilván nem a válaszoktól várom a megváltást.

A saját életemet pedig nem látom rosszul. Pont, hogy nagyon jól átlátok mindent, a személyiségzavar ellenére is, sokkal könnyebb lenne tudattalanul élni.

Nekem is a szakember es a gyógyszer volt az utolsó menekülésem, nem váltak be...

Egyébként pedig már azt gondolom, hogy irányítva vagyunk es vannak, akik ilyen életre születtek. De ezt majd inkább az ezoteria topic-ba írom ki.

2020. szept. 21. 11:31
 38/76 anonim ***** válasza:
87%
Ha átlátsz mindent, mégis miért nem tudsz megnyugvásra lelni? Ha végtelenül bölcs vagy, akkor tudnod kellene azt is hogy nagyon sokszor az akaratunk ellenére történnek velünk dolgok, amit nem tudunk befolyásolni, például milyen családi környezetbe születünk. Arra kellene törekedni hogy hogyan töltsd el úgy az idődet itt a Földön, hogy az minél kellemesebb legyen számodra és nem a rossz dolgoktól menekülni egy életen át. Meg kellene találnod azt a lelki állapotot amiben azt mondod hogy igen, így képes vagyok élni. Nem kell arra törekedni hogy minden nap boldog légy, csak élhetővé tenni a napjaid. A legelső lépés az lenne hogy fogadd el magad itt és most. Ebben a pillanatban, ebben az állapotban. Mert most vagy itt. A múltad megtörtént, már nem jön vissza, a jövőd pedig állandóan változik abból kifolyólag hogy mit teszel a jelenben. Azért látod keserűen a jövőd mert legbelül nem bízol magadban, abban hogy változtatni tudnál. Ha így lenne bizakodva néznél előre. De nem is a jövőbe kellene most tekintened, hisz a jelenben nem tudsz élni. Akkor fogod érezni a változást ha azt veszed észre magadon, hogy olyan dolgokat csinálsz, teszel meg, amiket előtte nem tettél. Meg kell változtatnod a gondolkodás módodat és élhető szintre emelni. Nem lesz könnyű, ezt garantálom.
2020. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 A kérdező kommentje:

Te miért is akartál velem privátban beszélni, ha olyan cinikus megjegyzéseket teszel, hogy “ha végtelenül bölcs vagy”?

A cinizmusra nagyon nem vagyok vevő.

2020. szept. 21. 12:08
 40/76 anonim ***** válasza:
85%
Próbáltam volna segíteni neked, mivel kiírtál egy kérdést. De ha ez az egyetlen dolog, amit ki tudtál szűrni a mondandómból, akkor valószínűleg én nem fogok tudni neked segíteni. Remélem másnak sikerül majd vagy tudsz majd saját magadon, idővel. (A borderline tényleg felfedezhető már a válaszaidon is.) Sok sikert, kellemesebb napokat!
2020. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!