Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt feldolgozni,...

Hogy lehet azt feldolgozni, hogy nem lehet sem gyerekem, sem kapcsolatom es maganyosnak kell majd lennem?

Figyelt kérdés

Mentális problémák miatt a gyerekvállalás ki van zárva. Mar a terhességet sem bírnám. kapcsolatom sem lehet, mert arra is képtelen vagyok, soha nem is volt. Ezen felül még szerencselten is vagyok, tehát soha nem is találtam olyat 28 ev alatt, akinek igent tudtam volna mondani. 20as éveim alatt ezzel meg nem volt akkora gond, mert nem is akartam volna gyereket, de sajnos közeleg a 30, amitől rettegek is es en még mindig egyedül leszek. Ráadásul egyke is vagyok, barátaim nincsnek, nem is lesznek, mert a betegsegeim miatt képtelen vagyok szerezni, nagyon kicsi a családom es az apámat gyűlölöm.

Brutálisan depressziós vagyok évek óta es minden egyes nappal csak rosszabb lesz. Nem értem, hogy miért kampányolnak ennyire erősen az öngyilkosság ellen az ilyenekkel kapcsolatban, mint en.

Mégis mivel nyugtathatnam meh magam ilyen kilátásokkal?


2020. szept. 21. 05:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, kaptál egy csomó tippet. Mit tehetünk még érted, azon kívül, hogy elolvassuk a nyavalygásaidat?

Emeld meg a fenekedet és lódulj neki segítséget kérni. Mi nem fogunk tudni segíteni. Legfeljebb szurkolunk neked, tiszta szívből.

2020. szept. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
59%
Egy genetikusan halmozottan terhelt ember valóban ne szaporodjon! Egyenesen bűn továbbadni a nyomorúságot, viszont ha a depressziódat kezeltetnéd, egész jó kis életed lehetne, mert a függetlenség=szabadság. A depresszió nyomorít meg, attól szabadulj meg, utána jöhet a tartalmas élet, programok és még barátságok is akadnak, hasonló független emberekkel.
2020. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
36%

fordítva. tartalmas élet, programok, barátságok. és elmúlik a depresszió

nagyon nehéz lesz, pont a depresszió okán. de ezért kéne segítséget kérni.

a kérdező, ameddig itt nyomkodja a klavit, ahelyett hogy egy pszichiáter számát tárcsázná, szikrányival se lesz előbbre

2020. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 A kérdező kommentje:
Eléggé kettős személyiség vagy. Először írsz egy mézes-mázas privit, hogy beszélgessünk, majd jössz itt a cinikus megjegyzéseiddel, meg azzal, hogy látszik rajtam a borderline. Örülök, hogy látszik, legalább igaz, hogy tudtam diagnosztizalni önmagam plusz az állami pszichiáter, akinél voltam sem olyan rossz, mint mondani szokták.
2020. szept. 21. 12:57
 45/76 A kérdező kommentje:

Nem fogok szaporodni, emiatt nem kell aggódnod. Előbb akasztanám fel magam, minthogy szaporodni tudjak. De miért vagy egy ilyen fórumon es miért kattintasz rá egy ilyen kérdésre, ha nem tudod mások “nyavalygását” hallgatni?

Valószínűen azért jottem ide, mert így éreztem, hogy az adott pillanatban jót fog tenni, ha kiírhatom magamból a gondom. Egy magyar fórumon tényleg nem volt jó ötlet.

2020. szept. 21. 13:03
 46/76 anonim ***** válasza:
100%

#43

Látszik, hogy hála Istennek te még nem voltál depressziós! Én a depressziómmal megjártam a Pokol összes bugyrát, tehát tudom miről beszélek! Akkor amikor gondot jelent már mosakodnod, amikor szól melletted a telefon és nem veszed fel, mert teher beszélned bárkivel, amikor (ha megteheted) évszámra nem hagyod el a lakást, amikor a legsúlyosabb bajoddal sem mész orvoshoz, amikor nem étkezel, hanem eszel amit találsz, száraz kenyeret, ráncos krumplit...

Aki tartalmas életre, programokra képes, az nem depressziós.

Soha ne legyen benne részed!

2020. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig tartom magam ahhoz, hogy segítő szándékkal írtam, mintsem ilyen vitákba keveredjek. Ha valamit félre értettél, esetleg nyersen fogalmaztam, sajnálom, csak nem a lényeget ragadtad meg az írásból és úgy éreztem fölöslegesen írtam amit, mert mintha nem is figyeltél volna. Sajnos írásban minden szónak súlya van, ezért nehéz jól megfogalmazni egy szöveget, úgy hogy abba ne lehessen belekötni.
2020. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ki szretnéd írni a gondod, de nem vagy kiváncsi az emberek véleményére, tanácsaira, tapasztalataira, akkor vezess naplót. Én most jelenleg pont nem tudod ráfogni a magyarokra a negativitást (pedig valóban jellemző) de mindeki próbált őszíntén tanácsot adni, te voltál végig az egyetlen negatív ember. Persze, ennek is meg van az oka: beteg vagy. Tudod is magadról. De elutasítod a szakemberek további keresesését és a hétköznapi emberek véleményét is. Vagyis akkor mit szertnél hallani? Sajnáljuk esetleg? Nem tudunk, mert ha te nem teszel saját magadért, akkor mit is kéne sajnálnunk? Vagy mit vártál volna itt most? Mert én őszintén nem értem. De kíváncsi vagyok rá, kérlek tedd meg, hogy felviláosítasz egészen konkrétan, hogy milyen válasznak örültél volna?
2020. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:
46, te viszont már valóban voltál, mindig is tudtam, hogy csak egy másik súlyosan depressziós ember érheti meg ezt az állapotot. Amiket leírtál, azokon már mind keresztülmentem/megyek. Sőt, van olyan, hogy már pisilni sem megyek ki, mert nem tudok kikelni az ágyból. Ahhoz, hogy lemenj a boltba olyan elahatározás kell, mintha háborúba mennél. Nem tudsz úgy felkelni, hogy össze ne ess(ez nyilván már az alultápláltság miatt is van). Ez az, amit egy nem depressziós soha nem fog felfogni, felesleges is lenne magyarázni.
2020. szept. 21. 13:23
 50/76 anonim ***** válasza:

46!

volt benne részem! tudom, milyen az, amikor se enni, se járni, se fogat mosni nincs erőm. és azt is megtapasztaltam, hogy pont azok, akikre elvileg számítanom lehetett/kellett volna - értsd családtagok* - , rúgtak még egyet belém azzal, hogy oldjam meg.. azért írtam, hogy segítségre van szüksége


idézem magamat: nagyon nehéz lesz, pont a depresszió okán. de ezért kéne segítséget kérni.


* megnyugtatlak, azóta egyikkel se tartom a kapcsolatot. számomra meghaltak, pedig még élnek..

2020. szept. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!