Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám jogosan...

Szerintetek anyukám jogosan van kiakadva az öltözködésem miatt?

Figyelt kérdés

Black és death metalt hallgatok, a baráti köröm is mind ilyen zenét hallgat és hasonlóan is öltözködnek mint én. Csak feketét, lilát, sötékéket hordok, de többnyire csak feketét. Anyukám nem akarja engedni, hogy nyáron sötét ruhákban járjak, nem veszi meg nekem őket. Azt mondta, hogy csak akkor kapok ruhákat, ha szépeket választok. ergo nem sötétet. Jelenleg nagyon kevés nyári cuccom van és kéne pár új. Szerintetek kinek van igaza?

Valamint a hajfestés egy 16 éves lánynál elfogadott már nem? 2 hete festettem be nagyon sötét barnára, szinte feketére a hajamat és ez is probléma:s Neccharisnya, orr pc vélemény?



2020. máj. 27. 23:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
61%

Tankönyvi tinédzser vagy. Mintapélda. Senkinek nincs igaza, túl kell élni.

Más is felnőtt, te is fel fogsz.


16 évesen természetes, hogy feketében akarsz járni, és úgy nézel ki, hogy 26 évesen egy képet sem engedsz majd meg megmutatni ebből senkinek. De mindenkinek kell egy ilyen korszak, ami vállalhatatlan.


Anyukaként annyit engednék, hogy duzzogj a szobádban az ilyenek miatt. Se pc, se hajfestés és semmi tetoválás és maradandó hülyeség. Amúgy kivárnám míg elmúlik nálad a hormonroham és lehet veled beszélgetni is. Nyáron feketében járni meg egészségkárosító, ezért nyilván igyekeznék nem támogatni, mert jogilag még a szüleid felelőssége mi történik veled.

2020. máj. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
37%
nem
2020. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim válasza:
40%
Szerintem teljesen rendben van hogy sötét/fekete ruhákat hordasz. A mályi szülőknél nincs elfogadva a ilyen stílus/viselkedés máshogy nőttek fel. Kérdésedre válaszolva szerintem anyudnak el kéne eszt fogadnia. Tip vegyél vissza nyárig a öltözködésből.
2020. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
61%

Az előző válaszoló pedig egy tipikus önző anyuka, aki a saját mintapéldájára akarja nevelni az egyetlen iciri piciri gyerkőcét.

Figyelj, én megpróbálnám megbeszélni velük. Kicsit túlzás, hogy ennyire ellenzik a stílusodat, viszont én kedvesen, normálisan megpróbálnám elmagyarázni, hogy a fiatalok között most ez a trend és nagyon jól éreznéd magad benne.

Egyébként van valamilyen oka még? Jól tanulsz? Jól kijössz velük? Ha ezeken egy kicsit is változtatni tudnál, szerintem normálisabban állnának hozzá. Minden másra pedig ott van a diákmunka! :)

2020. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
78%
Majd ha idősebb leszel rájössz, hogy világos ruhában is lehet death metalt hallgatni.
2020. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
6%
4es voltam: Az első válaszoló*
2020. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim válasza:
56%

Nem egyszerű az igazi egyéniségünket megmutatni, ha az különbözik az átlagtól. Valahogy értesd meg édesanyáddal, hogy te így vagy jelenleg boldog, semmi értelme rád erőltetnie valamit, amiben feszengve érzed magad.


Az emberek ízlése változhat az évek alatt; még az is lehet, hogy később te magad leszel úgymond visszafogottabb. A darkos stílus nem olyan megbotránkoztató manapság, szóval nem kell mindenáron átlagos légy.

Próbáljatok valami kompromisszumot találni, pl engedje meg a neked tetsző ruhákat, te pedig cserébe várj még a piercing, tetkó, stb dologgal, ami maradandó nyomot hagy a testen. Ha pár év múlva, felnőve is akarod, akkor van értelme.

2020. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
88%
Az öltözködésbe és a hajába nem szólnék bele, a piercingről beszélnék vele (hova, hol, mit miért), tetoválást nem engedném 16 évesen.
2020. máj. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
79%

Hát figyu... Nyugtasson az a tudat (bár úgysem fog :)), hogy nem vagy ezzel egyedül. Az idősebb generáció mindig is furcsán tekintett a fiatalok aktuális hóbortjaira. Ez mindig is így volt. Főleg, hogy ha az az aktuális hóbort még szélsőséges öltözékkel is járt. Az én nagyszüleim is kiakadtak, mikor a fater hazaállított a babos kendőben meg a csövesre levágott farmerben... Aztán ugyanúgy anyám is kiakadt, mikor 15 évesen beállítottam egy Cannibal Corpse-os pólóban. A Tankcsapdásat és a Metallicásat még úgy-ahogy meg tudta emészteni, de a CC-t meglátva konkrétan sírva fakadt és közölte, hogy ebben ugyan nem hagyhatom el a házat. :)


De aztán a kezdeti sokk után megértették, hogy én éppen aktuálisan így érzem jól magamat a bőrömben. Persze ehhez azért kellettek hosszú beszélgetések. Azt tudom neked javasolni, hogy te is ülj le vele megdumálni, hogy te ezekben a ruhákban érzed jól magad. Így öltözik a baráti társaságod is, nem szeretnél kilógni.


Mást nem nagyon tudsz tenni, mert mégis csak ő tart el téged. Az már más kérdés, hogy az öltözködésed ellen azt felhozni érvnek, hogy ő veszi a ruháidat, mennyire korrekt vagy sem... Ezt nekem nem tisztem megítélni. Mindenesetre a véleményem az, hogy közös kompromisszumot mindig minden esetben lehet úgy hozni, hogy mindenki elégedett legyen. Szerintem egyelőre beszéld meg vele a sötét ruhákat. A hajfestés, orr piercing, neccharisnya, az várjon még egy ideig. Ne kérj egyszerre sokat, mert úgysem enged egyszerre mindent. Legyen a ruha az első, aztán majd, ha megszokta, jöhet a többi. Felismeri majd, hogy attól, mert neked kicsit más az ízlésed, mint a nagyátlagnak, még ugyanúgy az ő kislánya maradsz és nem fogsz emiatt elkallódni. Te is próbáld megérteni, hogy ő csak félt téged. Nem attól, hogy megszúr a nap a sötét ruhádban, hanem attól, hogy rossz társaságba kerülsz, túl hamar felnősz, és esetleg olyan dolgokat is kipróbálsz idejekorán, amiket még nem kéne ebben a korban. Szóval adj neki is időt!


Ha nagyon nem akar működni a dolog, akkor annyit tehetsz (bár erre nem biztatlak, mert biztos veszekedés lesz a vége - tapasztalat), hogy menj el diákmunkára valahová. Keress egy kis zsebpénzt és vedd meg magadnak azokat a ruhákat, amik tetszenek! De persze azért így is tartsd édesanyád ízlésed tiszteletben, ne vegyél egyből valami szadomazó bőrruhát! :D


Tetoválás, piercing... Olyan felesleges még ilyenkor... Értem hogy vagány meg tetszik... De hidd el, hogy meg felesleges most még. Ezek mind ilyen hirtelen jött impulzus vágyak, amik épp most tetszenek, mert a haveroknak meg a példaképeidnek is vannak... De hót felesleges. Ha még 5 év múlva is akarsz, akkor azt mondom csináld! De most még ne, mert lehet, hogy fél év múlva megbánod. Ebben a korban nagyon hamar változik ám az ember ízlése. Lehet, hogy pár év múlva a mostani kedvenc zenekaraidat meg sem bírod majd hallgatni. És mi van ha mondjuk tetováltatsz egy Marduk logót a hátadra, aztán 30 évesen rájössz, hogy úristen, mekkora egy kretén állat vagyok. :D Szóval édesanyád piercing és tetkó iránti averziója tökéletesen érthető és jogos. A hajfestés az felőlem simán mehetne, mert ebben a korban már én is festettem feketére/vörösre a hajamat (pedig én fiú vagyok :D)... De ha nem szeretné, akkor ne erőltesd... Mondom: kis lépésekben haladj vele! Ha látja, hogy nincs mitől féltsen, akkor idővel engedékenyebb lesz ezek iránt is. A lényeg, hogy tanulj rendesen, mindig érj haza a megadott időben, és sose részegen! Betépve pláne ne! :D

2020. máj. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 Bellatrix:3 ***** válasza:
50%

Nincs ezzel baj, mármint az öltözködéssel. Én annó 12-13 evésen kezdtem metált hallhatni és sötét ruhákat hordani. Az, hogy nem fogadja el pedig sajnos nem vezet sehová. Az én anyám is csinálta annó a feszkót miatta piercing, haj, tetoválás és a ruhák miatt. A haj részét engedném a piercinget is. A tetoválással várj amíg 18 leszel. :) Én megtettem és érdemes volt várni vele. Azóta van már pár tetkóm és piercingem a hajam meg kék, a ruháim 99%a fekete a nyáriak is. Túlérem az anyám is túl tette magát rajta, hogy ez van ez kell szeretni. Hozzá szokott mindenki ahhoz, hogy ez vagyok én. Néha még tetszik is neki. Bár a tetkóimat nem szereti de nem az ő pénzén lettek szóval hozzá szokott, a hajamat is megfesti mostmár szép lassan bele jött és bár egyáltalán nem jövök ki vele egyéb téren mégis kevesebbet kötöszködik ilyesmi miatt.

25N

2020. máj. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!