Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám jogosan...

Szerintetek anyukám jogosan van kiakadva az öltözködésem miatt?

Figyelt kérdés

Black és death metalt hallgatok, a baráti köröm is mind ilyen zenét hallgat és hasonlóan is öltözködnek mint én. Csak feketét, lilát, sötékéket hordok, de többnyire csak feketét. Anyukám nem akarja engedni, hogy nyáron sötét ruhákban járjak, nem veszi meg nekem őket. Azt mondta, hogy csak akkor kapok ruhákat, ha szépeket választok. ergo nem sötétet. Jelenleg nagyon kevés nyári cuccom van és kéne pár új. Szerintetek kinek van igaza?

Valamint a hajfestés egy 16 éves lánynál elfogadott már nem? 2 hete festettem be nagyon sötét barnára, szinte feketére a hajamat és ez is probléma:s Neccharisnya, orr pc vélemény?



2020. máj. 27. 23:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim válasza:
6%
Ha úgy nézel ki ahogyan leírtad, egy normális srác biztosan nem venne feleségül.
2020. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
87%
És? Akkor boldog, bulizós szingli lesz...
2020. máj. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
85%

31: Persze, mert 16 évesen biztosan már férjhez akar menni :D

Egyébként meg semmi gond ezzel a kinézettel. Nem mindenki ugyanolyan. Van, akinek pont ez tetszik.

2020. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
12%

Az a külső, amihez most annyira ragaszkodsz, a te korodban gyakori. 2-3 éven belül rohamosan csökkenni kezd a számuk, és 20 év fölött már nagyítóval kell keresni a fura alakokat, akik még mindig benneragadtak ebben a stílusban. #5 és #19 válaszolók részemről megmondták a frankót.

Gondolod, hogy te 30 évesen is így mászkálsz majd? Garantálom, hogy legkésőbb 2 év múlva elkezdesz róla leszokni, felnőtt ember nem néz ki így.

Nekem 2 osztálytársnőm volt gimiben keményvonalas rocker az elején, de mindketten már finom, nőies külsővel ballagtak el a suliból.


Ha lenne egy ilyen lányom, nem aggódnék, hogy elzüllik, meg ilyen hülyeségek, csak sajnálnám, hogy így elb...sza magát (még ha csak átmenetileg is) a legszebb éveiben.


Milyen volt az eredeti hajszíned? Ha nagyon világos volt, vagy meleg tónusú, akkor lehet, hogy pocsékul áll a sötét haj, sápadttá, betegessé tesz (a bőrszíned miatt). Ha nem áll rosszul, azzal nem lenne bajom.

A piercinget is ki lehet venni (persze ne aggasd tele magad vele, 1 legyen csak, max 2).

A tetoválásról azt mondanám, csak 18 felett csináltathatsz, de jobban örülnék, ha inkább csak akkor, mikor már kiforrt személyiséged, stílusod és ízlésed van (bőven 20 fölött). Most ugyanis nagyon nincs, és felvarratnál valami darkos baromságot, amit 2 év múlva úgy hajítanál el, mint az acélbetétes bakancsodat, de azt ugye nem lehet. Ismerek olyan lányt, aki kemény tiniként a kézfejére tetováltatott egy pici koponyát. Ahogy kitisztult a feje, átalakíttatta cicává, de jobban örülne, ha nem lenne a kézfején semmi.

És nagyon nem akarnám, hogy talpig feketében poshadozz a kánikulában. Főleg ha nehéz anyagú, sokat takaró cuccokról van szó (hosszú farmer, dzseki, bakancs). Válassz legfeljebb olyat, ami mintájában, stílusában tetszik, be tudod illeszteni a ruhatáradba, de nem telibe fekete. Kombináld a cuccaid, valami fekete, valami másmilyen, meg valami metálos kiegészítő, így a metálos összhatás megmarad, de nem nézel ki szakadt gyásztarisznyának, és legalább lesz egy csepp egyediség a stílusodban.

Neccharisnya? Legfeljebb egy tépett hosszú farmer alatt, a lyukakon átkandikálva. Amúgy légyszinemár, nekem "lakókocsiban élő trash k...." benyomást kelt.


31N

2020. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
86%

Mindig elcsodálkozom, hogy milyen maradi, kontrollmániás szülők mászkálnak a nagyvilágban. Nem igazán értem, hogy addig amíg az adott öltözet nem károsítja a gyerek egészségét (télen miniszoknya, haspóló, pi**a gatya stb) vagy maradandó (tetoválás, fültágító) addig miért nem mindegy nekik, hogy hogyan néz ki drága csemetéjük.


Szerintem inkább tiniként éljék ki magukat, mintsem felnőttként. A serdülőkor erről szól, út-, identitás- és egyéniségkeresésről. Az ilyen hisztikkel csak elidegenítik maguktól a gyerekeiket, a helyett hogy támaszt nyújtanának nekik egy amúgy is zűrös korszakban amikor nagyrészt önbizalomhiányosak.


Szerintem ilyen szempontból az én szüleim megoldása volt jó: azt hordtam amit csak akartam, de cserébe jó jegyeim kellett, hogy legyenek. Mondanom sem kell, mindent megtettem ezért, hogy a saját ízlésem szerint öltözhessek, úgyhogy rendesen tanultam. Az más kérdés, hogy viccesen néznek ki az osztályképek és családi fotók amiken szerepelek.


És tudom, hihetetlenül fog hangzani, de a fekete ruhák, piercingek, rengeteg smink és hajfestés ellenére ''normális'' ember lettem. Egyetemre járok, mellette van rendes munkám, szüleimet is támogatom anyagilag, korrepetálom kissebbik testvéremet és párkapcsoltokban sem a tipikus ''rossz fiúkat'' keresem úgy mint tiniként.


Azt pedig a fentebbiektől kérdezném, hogy a hajfestés mióta maradandó? A haj tapasztalataim szerint lenő, de lehet csak az enyém ilyen, másé örökké ugyanolyan hosszú marad.🙄


A piercinget pedig ki lehet szedni és benő a helye, nekem sincs már bent egy-két a fülemben lévőt leszámítva egy sem.

2020. máj. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
49%
A ruha a te dolgod, amíg nem r-bancos. De maradandó dolgot nem engednék piercing, tetkó 18 felett, ilyenkor még nincs kialakult ízlésed. Mondom ezt úgy hogy nekem is van piercingem és tetkóm is, de már majdnem 30 voltam amikor csináltattam. Ehhez meg kell érni. A hajfestést se, túl sok fiatal 20-ast láttam sírni a töredezett, foltokban hulló hajuk felett, mert már tinikoruktól kezdve agyon festették, szivatták.
2020. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
69%

Inkább anyagfüggő.

Én sötétet hordok, nem zenei ízlés miatt, ez tetszik.

A lábszáram érzékeny, ha ott fázok, megfagyok, ha ott van melegem, megdöglök. Ha rövid, de sötét, kibírható. Felső ugyanez.

Van egy ismerősöm, sose látni másban, csak fekete, télen, nyáron, elegánsban. Már idősebb. Ha a szín a baja, akkor arra annyit mondok, hogy túl leeht élni benne.

2020. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
36%

Ahogy már írta előttem valaki a szüleinknél is volt olyan stílus amin az ők szülei akadtak ki és ugyanígy azelőtt is.

Nekem még nincs gyerekem, de amúgy én se nagyon örülnék ha pl csak fekete nála 2x nagyobb felsőket hordana. De ezt sose értettem hogy miért jó ez? Mármint attól hogyha valaki pl meglát egy boltban egy sárga felsőt ami megtetszik neki és megveszi attól még szeretheti a metált.:D Tudom ez is egy stílus, de én a változatosság híve vagyok, valamikor lazábban, valamikor elegánsabban és ezért sem nagyon örülnék ha a gyerekem ennyire megragadna hogy neki akkor is csak a fekete kell, még ha amúgy tetszik is neki az a sárga felső.

Viszont én megkérném hogy legalább próbálja fel és aztán eldönti, ha akkor sem akarja akkor ráhagynám, vagy kinőné vagy nem de ha épp ebben érzi jól magát akkor nem lehet mit tenni (szerintem kb mindenki volt így annó egy stílussal amit akkor épp nagyon követett:D)

Amúgy én elég lazának tartom magam ilyen téren (így a jövőbeli elképzeléseimben:D) de a tetkót én sem engedném, pont azért mert amit 16 évesen jónak lát azt majd pár év múlva simán megbánja (tapasztalat, de szerencsére nem csináltattam meg) ezért majd amikor ő dönthet erről akkor majd megcsináltatja ha akarja.

Hajfestést én engedném, de elsőre ilyen hamar kimoshatóval hogy egyáltalán tényleg jól áll-e az a szín.

Orr pc-t meg attól függ hogy milyen. Azt az elől lévő orrkarikát tuti nem engedném, de az oldalt lévőt, vagy egy kis követ azt igen (bocsi nem tudom melyiket hogy hívják), ha meg megunja vagy nem tetszik neki akkor kiszedi és ennyi, annak nem marad nyoma.

22/L

2020. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
54%

Ruhádba nem szólnék bele, amíg alkalomhoz illően öltözöl (pl. esküvőre csinosan, vizsgákra hivatalosan stb).

Én is feketét hordok mindig, nyáron is, mert nekem az tetszik. Készülj, hogy percenként kérdezni fogják (idegenek is!!) hogy nincs-e meleged. Nekem van is olyan feliratú toppom, hogy “Nem, nincs melegem!”.


Semmi maradandót nem engednék viszont, se tetoválás, se pc.

Hajfestést nem tiltanám, de nem adnék rá egy forintot se. Ha megkeresed az árát, akkor mehet a dolog felőlem.


Annyit azért hozzátennék, hogy nem leszel különlegesebb vagy okosabb, mert valamilyen zenét hallgatsz. Persze, rosszabb sem. Csak azért mondom ezt, mert tudom, hogy ez az önkifejezésed része, de szerintem is ki fogsz nőni belőle.

2020. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
59%

KÖNYÖRGÖK: A PIERCING MIÉRT MARADANDÓ? Kiveszi, aztán 2 hét (!) múlva ELTŰNIK a helye teljesen!

Ezt válaszolja már meg nekem valaki!


Nem értem, miért kell minden változtatás ellen ennyire kapálózni. Kinek tesztek vele jót? Ennyi erővel sose vágassa le a haját, mert lehet, hogy megbánja, lehet, hogy nem fog neki jól állni, és "végleges", nem fogja tudni visszaragasztani? Ugyan már! Próbáljatok már racionálisan gondolkozni óbégatás helyett.


Nem értem, hogy valami skatulyából szabadult, frusztrált figura miért pontoz le minden olyan választ, amiben nem akarják szégyenpadra feszíteni szegény lányt, amiért az átlagtól eltérő ízlése van. A többség intelligensen megfogalmazott, kifejtett és érvekkel alátámasztott, józan hozzászólás, - az enyém most kivétel, mert ezt a pusztító földhöz ragadtságot látva elgurult a gyógyszerem. A 21. században vagyunk, a francba! Erényövet ne húzzon? - nem pedig előítéletek és elszállt pánik van bennük puffogtatva. Ezt üzenik a "tisztességesen öltözködő, nem különcködő emberek"? Azt, hogy egy kulturált, érvekkel alátámasztott vélemény az nem számít, ha eltér az övékétől? Az elszállt pánik alatt meg értem azt az önkéntes papot, aki most azon őrjöng, hogy 16 évesen nem fogják feleségül venni. 16 évesen ez még hol érinti? Meg mi van, ha nem is akar férjhez menni? Nem nácinak akar állni az ég szerelmére, csak fekete ruhákat hordani... -.-

2020. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!