Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám jogosan...

Szerintetek anyukám jogosan van kiakadva az öltözködésem miatt?

Figyelt kérdés

Black és death metalt hallgatok, a baráti köröm is mind ilyen zenét hallgat és hasonlóan is öltözködnek mint én. Csak feketét, lilát, sötékéket hordok, de többnyire csak feketét. Anyukám nem akarja engedni, hogy nyáron sötét ruhákban járjak, nem veszi meg nekem őket. Azt mondta, hogy csak akkor kapok ruhákat, ha szépeket választok. ergo nem sötétet. Jelenleg nagyon kevés nyári cuccom van és kéne pár új. Szerintetek kinek van igaza?

Valamint a hajfestés egy 16 éves lánynál elfogadott már nem? 2 hete festettem be nagyon sötét barnára, szinte feketére a hajamat és ez is probléma:s Neccharisnya, orr pc vélemény?



2020. máj. 27. 23:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
35%

"Anyukám nem akarja engedni, hogy nyáron sötét ruhákban járjak, nem veszi meg nekem őket."


Jönni fog a lepontozás, de én úgy gondolom, ameddig ő fizeti, nem illene elvárni tőle, hogy elveivel, ízlésével nagyon össze nem férő ruhákat vegyen a saját lányának.


"Jelenleg nagyon kevés nyári cuccom van és kéne pár új."

Őőő, ezt viszont nem igazán értem...Most akkor nem az a baj, hogy nem engedi anyukád, hogy nyáron is fekete hosszú ujjú ruhákban mászkálj? A nyári cucc alatt mit értesz? Legjobb tudomásom szerint a nyári ruhák nem feketék, és általában rövidujjúak.

2020. máj. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
25%
Ja és orrpiercing? Iszonyat csúnya, még egy szép nőnek sem tud jól állni. Pfuuj.
2020. máj. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
46%

Valamit még elfelejtettem. :)


Szóval hát... Tudom, hogy mindenkitől ezt hallod, és már k***a unalmas... De hidd el, hogy mindez a sok külsőség, a metálos göncök, a 20 soros Shellys/Martens bakancs, a tépett neccharisnya, a szegecses bőrdzseki, a töltényöv, a felvarrókkal telehányt szimatszatyor, a mindenféle csuklószorító, a fekete haj, az orrkarika, a Mardukos tetkó... Mindez semmit nem számít! Mindez csak drága pénzen megvehető felesleges kacat és szemét. Nem ezektől leszel különleges. Magadtól leszel különleges! Attól, hogy értelmes vagy, jó veled beszélgetni, vannak önálló, saját gondolataid, van véleményed a világban történő eseményekről, emberekről és jelenségekről! Nem az a lényeg, hogy hogy nézel ki, hanem hogy milyen értékek vannak benned belül és hogy az évek folyamán ezeket hová tudod még fejleszteni! Csak ez a fontos! Semmi más nem számít! Minden más csak egy pillanatig tart. Egy új ruha, egy cipő, egy harisnya, az új tetkó, a piercing... Mindez csak pillanatnyi kielégülés, pár percig tartó de üres, tartalmatlan kis boldogsámorzsa, amit egy hónap múlva megunsz és elfelejtesz. Az igazán fontos dolgok viszont megmaradnak benned. A jó és kellemes élmények, a szép emlékek. Ezeket gyűjtögesd inkább! És ahhoz, hogy jó élményekkel gazdagodj, jó embernek kell lenned! :)


Nem akarok prédikálni, de hidd el... Ha majd 20 év távlatából, 36 évesen visszatekintesz a mostani önmagadra, meg fogod érteni, hogy basszus... Mindez a sok marhaság mennyire tök jelentéktelen is volt... :)

2020. máj. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
57%

Ez teljesen normális, az önkereső korszak része, lehet hogy majd változik, az is lehet hogy ebben találod meg magad, majd a tinédzser kor végével elválik. Sajnos a szülők sokszor érzik azt, hogy ez milyen gáz, mert ők maguk is, mint mindenki, keresztül ment ezen. Nekem szerencsére soha nem szóltak bele (ha csak nem voltam mondjuk túl kihívó, vagy helyzethez nem illő ruhában), csak max elintézték egy félmosolyal, vagy pár "biztos nem akarsz valami vidámabbat felvenni?" kérdéssel. Nehéz kérdés ez, mert ez pont az a korszak, mikor már nagyobb igényed van az önállóságra, egyre közelebb érsz a felnőtt korhoz, de még a szüleid gondoskodnak rólad. Nem vagy már gyerek, de nem is vagy felnőtt.

Talán az lenne a legjobb, ha le tudnál ülni anyukáddal, és nyuodt hangon elmondanád neki, hogy te most ebben érzed jól magad, biztos neki is volt ilyen a te korodban, és szeretnéd ha jobban megértene, és hagyná, hogy önmagad lehess, és kísérletezgess, mert ez ennek az időszaka. 34N

2020. máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
8%
En sem engedem a gyerekemnek hogy nyaron 40 fokban majd fekete ruhakban jarkaljon. Gondolj bele milyen izzadt es budos lesz majd. A vilagos ruha is, nem beszelve a feketerol
2020. máj. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
63%

Nem neki van igaza, hanem neked.

Én nagyjából hat éve csak feketét hordok, így az alábbiakat tudom hozzáfűzni:


- Ha nagyon meleg van, akkor világos ruhában is ugyanúgy izzadsz. Ha meg kellemesebb meleg van, akkor a fekete se szívja említésre méltóan jobban a hőt. Inkább az anyagon van a hangsúly. Másrészről előnye, hogy sötét ruhán nem lesz látványosan tiszta folt a hónaljad meg a hátad környéke, mert beleolvad, ha le is izzadsz valamennyire.


- Nem tudom, hogy akik a piercing ellen hadakoznak, viseltek-e ilyet valaha, de csak a szemöldökömet vonogatom a sok "maradandó változtatást hajtasz végre a testeden" típusú károgásra. A piercing egyáltalán NEM MARADANDÓ. Te is ki tudod szedni magadnak otthon bármikor. Ha nyálkahártyás területen van, pl. ajakban, akkor kb. két nap alatt teljesen be is forr, nem látszódik még a helye se. Orrnál se őrülten sok idő, mire eltelik, maximum 1 vagy 2 hét, és meg se lehet mondani, hogy ki volt szúrva az orrod, ha mégse jön be valamiért. Ameddig összeforr, addig is csak egy icipici folt lesz, mint egy miteszer vagy szúnyogcsípés. Mondom ezt úgy, hogy nekem jelenleg három van, és volt egy, amit kivettem.


- Az anyagi függésre hivatkozni valami megtiltására szerintem egyszerűen etikátlan dolog egy szülőtől. Az a kötelessége, hogy ruház, etet és fedelet biztosít a fejed fölé, nem jótétemény, ezért ezt aljas húzás nyomásgyakorlásként alkalmazni. Nem a hidegháborús évtizedben vagyunk, van egy rakás joga a gyerekeknek is, (pláne a te korodban, amikor speciel már a tankötelességed véget ér. Ha pedig állambácsi szerint ahhoz elég érett vagy jogilag, hogy abbahagyd a sulit, ha úgy döntesz, és dolgozni menj, akkor nyilván ahhoz is, hogy meg tudd ítélni, milyen ruhában érzed jól magad. Az utóbbi szerintem jóval kisebb súlyú döntés. ) amiket ha korlátoznak, akkor azzal a szülők megüthetik a bokájukat. Nem tejhatalommal bírnak, nem vagy nekik kiszolgáltatva. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az, hogy nem tetszenek neki ezek a ruhák, és nem akarja őket megvenni, azzal már sért a jogaidban. Csak azt, hogy ezeknek a fényében ezt egy sunyi és jellemtelen vitaérvnek tartom. El lehet mondani az anyagi helyzet kiélezése, az alárendelt-fölérendelt viszony jollyjokerként lengetése nélkül is, ha valamiért ő ezt nem pártolja. De a leírásból ítélve nem lát az előítéleteitől, és ő sem tudja értelmesen megfogalmazni, hogy mi a baja.


- A metálos szubkultúra a 70-es évek óta létezik, a black metál éra a 80-as években kezdett el kialakulni. Ami azt jelenti, hogy ez egyáltalán nem egy új hóbort, a mai szülők tinédzserkorában volt egy új dolog ez, tehát még azt se lehet mondani, hogy anyukádnak azért vannak ellenérzései, mert még nem találkozott ezzel a jelenséggel, és túl extrém. A mai embernek már igencsak illik nem meghökkennie ezen egy információra épülő, civilizált társadalomban, ahol a sokszínűséget és az önkifejezést jóval fontosabbnak tartják már, mint mondjuk 60 évvel ezelőtt. De... az emberek jóval gyöpösebbek az optimálisnál. Nevetségesnek tartom egyébként, hogy egy intelligens, felnőtt emberrel kell ezt csinálni, és nem egy gyerekkel, de éreztetni kell vele, hogy ettől függetlenül te még ugyanaz vagy. Hogy nem veszít el tőle, és nem lesz lényegi változás a kapcsolatotokban, és nem lesz semmi visszafordíthatatlan az életedben. Hogy jé, nem dől össze a világ, és nem fogsz vedelni meg kecskéket áldozni a hátsó kertben csak azért, mert nem egy rózsaszín flamingókkal díszített fenékmutogató kis ruhában vagy, hanem mondjuk egy hosszabb, fekete csipkeruhában. Egyértelműen egy információs vákuum van nála, amit el kell valahogy tüntetni. Nem tudom, hogy konkrétan melyik bandákat hallgatod, de ha pl. szereti a fantasy könyveket, akkor feldobhatod, hogy az Immortal is ugyanúgy egy kitalált birodalom történeteit énekeli meg, mint ahogy Tolkien írta A Gyűrűk Urában. Te ismered őt és a kedvenceidet, találj egy pontot, amin valami olyanhoz lehet őket kötni, amiket ő is szeret, hogy közelebbinek érezze őket, és felfedezhessen egy kapcsolódási pontot, amiből kiindulva nyithat.


- A színek kapcsán is információkkal tudhatsz előrelépni.

Az európai és alapvetően keresztény kultúrákban a sötét színeknek negatív jelentést tulajdonítanak. De van rengeteg pozitív jelentésük is:

A fekete az eleganciának és az erőnek a színe is, illetve a nőiességé is több kultúrában. A hatalmas divattervező, Coco Chanel, akinek a 20. század eleji arisztokrácia is a tenyeréből evett vezette be a fekete szín viselését a hétköznapi női divatba. Chanelt pedig a modern és elegáns nő szimbólumának tekintik. Ha neki megfelelt a fekete, és egy egész korszakot lenyűgözött a fekete ruháival, akkor neked se fog ártani. Illetve a fekete alázatosságot is jelképez, hiszen a szerzetesek közül is sokan feketét hordanak.

A lila az intelligencia, a tudás, a béke és a méltóság színe.

A kék szintén az intelligencia, a tudás, bölcsesség és az igazság színe, illetve jelképezi az ambíciózusságot és az önzetlenséget és a becsületet.

Ha magukkal az árnyalatokkal idegenkedik, mert rosszat tulajdonít nekik, akkor felvázolhatod, hogy milyen jelentésekkel bírnak, és hogy ezek közül melyikek állnak hozzád közel. Amivel azt üzened, hogy ez nem hóbort vagy fellángolás vagy esztelen lázadás, hanem egy tudatos, megalapozott önkifejezés.


- Nekem 14 évesen volt először festve a hajam, szerintem a hajfestésben sincs semmi tragédia. Ma már nem igazán akad olyan ember, aki nem festi a haját, akinek az egész haja ősz, az is használ szürke festéket, hogy egyenletesebben legyen ősz. És nem maradandó, néhány hónap alatt lenő vagy lekopik, hogyha nincsen újrafestve, - pláne az olcsó, boltban kapható hajszínezők, amiket nyilván a marketingszempontból is gyengébbre éri meg gyártani, hogy minél többet vegyenek belőlük - így nem megalapozott ebben a vonatkozásban se az-az ellenkezés, hogy örökre megváltoztatja a testét a kérdező, és meg fogja bánni.


Ezen kívül még azt tudom mondani, hogy maradj higgadt, hogyha felkerül a téma. Akkor is, ha ő elveszti a türelmét, és kiakad. Ezzel patthelyzetbe kerül, hiszen bár azzal gyanúsít, hogy ez egy értelmetlen, gyerekes fellángolás, ő az, aki gyerekesen reagál egy olyan kezdeményezésben és stílusában is higgadt, érett megmozdulásra, miszerint követelőzés helyett meg szeretnéd változtatni a véleményét. Információval.



Ami meg a válaszolókat illeti. Azt mondjátok, korai... Mikor kísérletezzen a stílusa megtalálásával, ha nem fiatalon? Amikor már 40 éves, és azt mondják majd, hogy kapuzárási pánikban van, és gyerekesen viselkedik? Lehet, hogy néhány év múlva már nem érdekli, más zenét hallgat, más ruhákat hord. De lehet, hogy élete végéig ez a stílus fog hozzá közel állni, és csak annyi van elérve a korlátozással, hogy X évig nem tudja kiteljesíteni önmagát. MIÉRT akkora vétek az, hogy jól akarja magát érezni a bőrében, számára komfortos ruhákban, kiegészítőkkel? Ennyi erővel minden emberre erőltessünk rá két számmal kisebb ruhát, amiben feszeng, csak azért, mert valaki majd kitalálja, hogy az a társadalmi elvárás? Kinek árt vele? Senkinek. Se magának, se másoknak.

2020. máj. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg tankönyvi tinédzser vagy, de nem baj az.
2020. máj. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
41%

Ez egy divat. Anyudnak mutasd be néhány haverod, aki szintén death metálos.

Könnyebb lesz megmutatni neki, hogy ez egy átlagos kedd és nincs mit aggódni.


Magánvéleményem, hogy pirszitng és tetkó saját magad által megkeresett pénzedből és 18 éves kor felett.

2020. máj. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
55%

Milyen egyéniségről beszélünk? Ez pont, hogy egy nevetséges divat majmolása olyan butus tiniknél, akiknek nincs igazi stílusuk. Hiszen kb három irányzat közül választanak ezek a nagy 'egyéniségek', aztán már ki is van jelölve, milyen zenét kell hallgatni meg hogy kell hozzá kinézni. Egyengyerekek nagy egóval.

Mondjuk, felőlem öltözködéssel úgy csinálnál hülyét magadból, ahogy akarsz, de piercingről és tetoválásról szó se lehetne.

2020. máj. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
57%

Hat nem zavarna. Felteve ja nem uvolteti a zenet.

A lanyom punk zenet halgat. Na es? En meg metalos rockos voltam tinikent. Kinottem 🤣

2020. máj. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!