Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám jogosan...

Szerintetek anyukám jogosan van kiakadva az öltözködésem miatt?

Figyelt kérdés

Black és death metalt hallgatok, a baráti köröm is mind ilyen zenét hallgat és hasonlóan is öltözködnek mint én. Csak feketét, lilát, sötékéket hordok, de többnyire csak feketét. Anyukám nem akarja engedni, hogy nyáron sötét ruhákban járjak, nem veszi meg nekem őket. Azt mondta, hogy csak akkor kapok ruhákat, ha szépeket választok. ergo nem sötétet. Jelenleg nagyon kevés nyári cuccom van és kéne pár új. Szerintetek kinek van igaza?

Valamint a hajfestés egy 16 éves lánynál elfogadott már nem? 2 hete festettem be nagyon sötét barnára, szinte feketére a hajamat és ez is probléma:s Neccharisnya, orr pc vélemény?



2020. máj. 27. 23:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
72%
Nem látok problémát a sötét ruhákban, én 30 évesen is szinte csak ilyen színekben járok.Tiniként hasonlóan öltöztem, mint te, de nem szóltak bele a szüleim. A zenei ízlésem azóta is hasonló. Neccharisnyát már nem vennék fel, mert szoknyát sem hordok már, és kicsit közönségesnek is találom, de ha neked tetszik miért ne? Orrpiercingem (karika) is kb 17 éves korom óta van, soha senki nem szólt be miatta, jelenleg egy multi HR részlegén dolgozom, és senkit nem zavar itt sem. Egyedül a hajfestés, amit túl gyakran csinálsz, a töveket elég 4 hetente újra festeni, aztán pedig a hatóidő vége felé bekenni és ezzel felfrissíteni a hajhossz színét.
2020. máj. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a tetkót kivéve minden okés. A piercinget is ha megunod, kiveszed és beforr az a pici lyuk. Nekem is van 20 éves pasiként 15 éves korom óta (titokban csináltattam) és nem bántam meg. De tetoválást csak tavaly csináltattam miután 5 éve tudtam hogy mit akarok és hova.
2020. máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
28%

Nyáron sötét ruha 40 fokban... no comment

Nyáron világosabb ruhákba is tudsz hallgatni metált de mindegy.

A hajfestés az ok.

Az orr pcet én se engedném. Nem azért mert gusztustalan (jó,egy kicsit azért is) hanem azért mert fiatal vagy.

2020. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
71%

16 éves vagy. Javaslom a diákmunkát. Ehhez anyud beleegyezése kell. Diákszövetkezeteken keresztül tudsz dolgozni, nappal.


Amit keresel pénzt, azt elköltöd, amire csak akarod.

A szülői korlátozások elkerülése miatt érdemes saját számlát nyitni (mindenképp elektronikusan utalja a fizut a diákszövetkezet), amihez szintén anyud beleegyezése kell. A junior számlák INGYENESEK!!

2020. máj. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
33%
Én a gyerek ízlésébe nem szólnék bele , főleg ruhák terén nem. De nyáron tényleg nem jó ötlet a sötét ruha- nem azért mert bajom van a zenével, hanem mert nem komfortos, feleslegesen terheli a szervezetet a hőt magába szívó színű cucc. Nézhetnél olyan ruhát esetleg ami világosabb, de mégse megy szembe a zenei vagy egyéb ízléseddel.
2020. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
11%
Ami a neccharisnyát illeti: Már bocsánat, de ku.rvás. A piercing magánügy, ha tetszik : a te tested, azt csinálsz vele amit akarsz, ha ESETLEG megbánod, az is a tiéd lesz.
2020. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
69%

nekem 14-15 evesen volt ilyen korszakom. a vilagos hajam sotetbarnara majd feketere lett festve, orr pcm is lett (a pc mai napig megvan mert szeretem) hosszas gyozkodes utan megengedte anyukam. a hajam azota vissza lett festve mert en akartam.

viszont ha nem lett volna akkor befestve es nem lehetett volna pcm, akkor valszeg megcsinaltam volna anyu tudta nelkul. egy 16 eves valoszinuleg meg fogja csinalni ezeket a dolgokat tiltas ellenere is, hisz tinedzser. egyebkent sincs semmi egy hajfestesben es piercingben, piercinget ki tudod venni 3 masodperc alatt es kesz, beforr par ora utan. hajadat meg majd visszafested. en biztosan meg fogom engedni a gyerekemnek ha majd ilyeneket akar, hisz tudom, hogy en is voltam fiatal es lazadtam, es ha nem engedem meg azzal meg azt fogom elerni hogy hazudjon es a tudtom nelkul csinaljon ilyen dolgokat. beszeld meg anyukaddal, nekem is sikerult anno.

2020. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
53%

plusz nem ertem miert mond ilyet valaki hogy azert nem engedne meg a piercinget mert “undorito”

lehet hogy neked az, viszont ha az adott embernek tetszik es o ettol jobban erzi magat es tobb az onbizalma, akkor mi a bajod? nagyon sok 14-18evesnek van orr piercingje, egyikuk sem tobb vagy kevesebb masoknal csak ezert. ha suliban engedik, akkor hadd szoljon

2020. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
15%
Én anyukád oldalán állok. Azért nem akar fekete ruhákat venni, mert télen ajándékozhatja is el őket. Addigra úgyis megunod ezt a stílust. Én ilyen szempontból 'normális' tini voltam, sosem akartam az öltözködésemmel vagy színes hajjal kilógni a tömegből. Ellenben nővérem félévente változtatta a stílusát, egyik felében feketében meg tankcsapdás pólóban, következő félévben meg rapper volt és eminemes pólóban. Aztán megint kattant valami és kitalálta, hogy ő csakis rózsaszínt fog hordani. Utána meg csinos akart lenni és csak szoknyát hordott, télen is. Rohadtul elegem volt belőle, hogy félévente új ruhatárat kap a hülye hisztijei miatt. Ma, 15 év után meg dugdossa azokat a képeket meg szégyelli, hogy ilyen tini volt. Valszeg veled is ez lesz, ezért én anyukád helyében mondanám, hogy diákmunkán keresett pénzből azt veszel amit akarsz. Az enyémből meg normális ruhákat.
2020. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem semmi gond a fekete ruhákkal. Neked (most) ez a stílusod. Nem is értem, hogy anyukád hogyan gondolja, hogy majd az ő stílusa szerint öltözöl.

Hajfestéssel sincs gond. Főleg, hogy nem is rikító ciklámenre, hanem barnára festetted. Pc-eket nem szeretem, de egy kis orr pc-t megengednék.

Anyukád vagy elfelejtette, hogy milyen volt fiatalnak lenni, vagy mindig is nagyon merev volt. Sajnálom, hogy ilyen. Mert semmi olyat nem csinálsz, ami durva vagy elfogadhatatlan vagy rossz lenne.

2020. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!