Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám jogosan...

Szerintetek anyukám jogosan van kiakadva az öltözködésem miatt?

Figyelt kérdés

Black és death metalt hallgatok, a baráti köröm is mind ilyen zenét hallgat és hasonlóan is öltözködnek mint én. Csak feketét, lilát, sötékéket hordok, de többnyire csak feketét. Anyukám nem akarja engedni, hogy nyáron sötét ruhákban járjak, nem veszi meg nekem őket. Azt mondta, hogy csak akkor kapok ruhákat, ha szépeket választok. ergo nem sötétet. Jelenleg nagyon kevés nyári cuccom van és kéne pár új. Szerintetek kinek van igaza?

Valamint a hajfestés egy 16 éves lánynál elfogadott már nem? 2 hete festettem be nagyon sötét barnára, szinte feketére a hajamat és ez is probléma:s Neccharisnya, orr pc vélemény?



2020. máj. 27. 23:15
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 D-Mano válasza:
70%

Nekem kamaszként nem engedték, hogy dark-osan,goth-osan öltözködjek. Mire felnőttem, és önálló lettem, addigra kinőttem ezt a vágyamat.

DE

Valószínűleg egész életemben megmarad egy kis szomorkás hiányérzetem, amiért nem élhettem meg úgy azt a korszakomat.


25/F

2020. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nagyon bejön a stílusod. Már egy ember aki elvenni feleségül, bár lehet én se vagyok normális ezek szerint.
2020. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
11%
@40: Már bocsi, de én úgy látom, hogy az egyetlen, aki itt habzó szájjal kapálózik, az te vagy... Ne érts félre, zömében egyetértek azzal, amit mondasz... Én is úgy vagyok vele, hogy virágozzék minden virág... De nem értem, miért kell mások felett pálcát törni azért, mert eltérő a véleményük...? :/
2020. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
68%

[link]


A goth a legszebb stílus a világon.

2020. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
45%
Én is ilyen zenéket hallgatok de sose értettem ezeket a kötelező ruhadarabokat a hasonló izlesueknel. Verték a melluket hogy ők milyen egyediek, nem tucatok és mindezt egy koncerten ahol mindenki full fekete, acél betét, malha zsák stb. Vicces.
2020. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 Bellatrix:3 ***** válasza:
85%

Én sem értem miért kell lepontozni valakit, mert eltér a véleménye és normális nem lekezelő stílusban írta le azt. Én vagyok mellesleg az aki 25 evésen kék hajjal jön megy.

Amúgy ameddig nem árt másnak ezzel nincs vele baj hagyni kell kibontakozni és majd elválik mi lesz később. Sosem lehet tudni lehet, hogy kinövi az is lehet, hogy nem és ezzel sincs semmi baj. Mindannyian mások vagyunk és ahogy ezt előttem le is írták ez a 21.ik század min vagyunk úgy meglepődve? 16 évesen meg nem a házasságon gondolkozik az ember lánya.

Ha valaki ilyen ruhákba érzi jól magát az random embereknek miért is fáj?

2020. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
57%
19nél a pont
2020. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
34%

#34 vagyok. Nem tudom, miért lettem ennyire lepontozva. Itt sokan azt mondják, ez önkifejezés, a kérdezőnek ez a stílusa, és miért nézzen ki úgy, mint mindenki más.


1. Ez nem önkifejezés, ez betagozódás, alkalmazkodás

2. A kérdezőnek ez nem a saját stílusa, hanem egy magára aggatott sablon

3. "Mindenki más" egyáltalán nem egyforma


Szülőként nem is az zavarna engem, hogy pont a fekete tetszik neki, hanem az, hogy a gyerekemnek ennnnyire nincs egyénisége. Mert ez nem az.

"Metálthallgatokezértfeketébenjárok" - nahát, sosem láttunk még ilyet...ja, de! "A barátaim is mind így öltöznek" Erről van szó! Kismillió van belőle. És 99,99%-uk kinövi. Mármint nem ezt a zenét, hanem a hozzá járó "kötelező" külsőt.

Nekem sem volt "én most ez vagyok, az vagyok" korszakom tiniként, és már akkor is láttam, hogy aki nagyon "valami" volt külsőleg (punk, rapper, emo stb), annál ez csak egy felvett, átmeneti póz, nem tudom, mi a jó benne.


Nekem mindegy, hogy valaki csipkés topban, mikiegeres pólóban, csíkos ingben, erdeitündéres tunikában vagy tanítónénis kardigánban jár, akár kirívó is lehet, amíg az látszik rajta, hogy az valóban az ő egyéniségét tükrözi, az ő választása, nem másokra akar hasonlítani, megfelelni, beilleszkedni. Igen, van, akinek tényleg a mindenfekete meg a szegecses bőrdzseki a saját stílusa, de kb. kizárt, hogy a kérdezőnél erről lenne szó.


Úgy gondolom, a valódi stílusnak nincs neve. Csak Anikó olyan "anikósan" öltözik, Eszter meg olyan "eszteresen". Na AZ egyéniség és stílus. Emez pedig csak jelmez.

2020. máj. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
13%
Világos színű, nőies ruhákban is hallgathazsz ilyen zenét. Miért kell ehhez birkanak lenned és beallni a sorba hogy te most hú de lazadsz. Szerintem anyukád csak még akár védeni, mert leégeted magad. 16 évesen olyan problémáid vannak mint egy nyafogo 12 évesnek. Lehetne már több eszed.
2020. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy nem szházi, ezért ezt nem fogja magára venni. Ha sértegetni akarsz legközelebb, nézz tükörbe és meséld el, mit látsz.
2020. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!