Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy én nem szeretnék gyereket és házasodni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 16:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
29%

mekkora szerencsétlen,aki ilyet ir,h "az a nő boldog,aki meddő"...

te biztos az vagy,és csak sajnálhatod,h nem tudod meg,milyen az,mikor két ember szerelméből egy Új Élet születik.de ez már a te bajod:-)

2010. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
66%
az a fontos,h aki nem akar gyereket,az vigyázzon,nehogy véletlenül teherbe essen,mert annak a gyermeknek tenné tönkre az Életét,akit nem akar.Persze a legkönnyebb megölni:abortusz, vagy eldobni. Bezzeg hány olyan párt ismerek,akiknek meg nem lehet gyermekük,azok tudják csak igazán,mekkora Dolog az Életben ez.Ez a Legnagyobb Kincs.Nekem mondhat bárki bármit,én mint Anyuka,csak sajnálom az ilyen nőket..
2010. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
64%

18:49! jesszus,aki ilyet ír,h az a nő boldog,aki meddő,annak valami baj van a fejével! voltál már pszichológusnál? mert azt mondják,aki igy érez,annak borzalmas boldogtalan gyerekkora lehetett és ezt nem akarja,h átélje a gyermeke,mert mellette is boldogtalan lenne a gyermeke!!

Ebben lehet igazság. Az ilyen nők tényleg meg sem érdemlik,h egyáltalán Áldott Állapotban legyenek.

Lelkileg sokkal szegényebbek és a legfontosbb,h nem élik át,azt a legnagyobb transzcendens érzést,amit egy NŐ átélhet. De ez már az ő bajuk:-)

2010. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
69%
ja ,és az ilyen gyermektelen öreganyók szoktak megsavanyodni,pfúúúúj...
2010. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
29%

és a meddőket boldognak nevezőnek eszébe jutott e ,h ha az ő édesAnyja is meddő lett volna,akkor ő sem élne?!?!?!

de gondolom ez már nem jut el a tudatáig se.

2010. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
70%

Bmeg, ennél idiótább indokot...

Ha valaki nem szület meg, nem létezik, ergo nem tud belegondolni semmibe.

Igen, most elképzelhetem, hogy anyu nem szül meg. De akkor nem vagyok. Hogy képzeled el azt, hogy nem létezel, mikor az elképzelés, elgondolás feltétele a létezés???


Ugye ebbe már nem gondoltok bele? Nehéz is lenne.

2010. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
29%

"Ha valaki nem szület meg, nem létezik, ergo nem tud belegondolni semmibe.

"


Belegondolni bele lehet sok mindenbe, de átérezni más.

Én is nagyon empatikus tudtam lenni mielőtt szültem volna, de csak a rideg logika diktált mindent.

Más átérezni egy gyerek vagy egy házastárs helyzetét.

Legkönnyebb a saját gyereked helyzetét átérezni, mivel 9 hónapig a saját testedben fejlődik, és részéről biztos, hogy kötődés alakul ki. Az anya részéről általában szintén kialakul egy kötődés, de ha problémái (anyagi vagy más jellegű) vannak, akkor nem biztos, hogy rögtön.

A kérdezőt csak féltik a rokonai, ha tényleg szeretik, hogy ezt a fajta kötődést nem ismeri meg és kimarad az életéből egy fontos dolog, ami persze sok más fontos dolog között szerepel.

2010. júl. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
100%

De miért nem fogják fel, hogy semmi közük az egészhez? Valószínűleg nem az történt, hogy a kérdező megkérdezte a véleményüket, hanem beszólogattak neki.

Miért hiszi azt valaki, hogy csak azért, mert neki jó valami, az a másiknak is jó? És mióta ilyen önzetlenek az emberek, hogy érdekli őket az, hogy a másiknak jó legyen?


A többség szereti a gyerekeit. De szerintem biztos, hogy van olyan, akinek a gyerekvállalás nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Viszont a gyerek maga akkora változás az ember életében, hogy nem vallhatja be magának, hogy ez rossz. Ezért másokat győz meg arról, hogy ez jó, és ezáltal magát is meggyőzi. Kognitív disszonancia. És a gyerekvállalásnál lehet ez a legkomolyabb, mert a gyerekvállalás a legkomolyabb döntés.


És milyen anya az, aki egy olyan nőt, aki bevallottan nem szereti a gyerekeket, mégis gyerekvállalásra kényszerít?

2010. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
0%

abba persze senki nem gondol bele,ha a többség nem szeretne gyereket,MI LENNE a demográfiával???

mondjuk ha az ilyen nők egy szigeten élnének,akkor egyx csak elfogyna a sziget lakója,hisz Nem lenne UTÓD!!!

2010. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, ha viszont a hozzád hasonlókat zárnánk el, nagymértékben nőne a lakosság IQ-ja, ugyanis nem lennének IDIÓTÁK.
2010. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!