Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy én nem szeretnék gyereket és házasodni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 16:08
 71/111 anonim ***** válasza:
29%

Ez amiről beszélsz a félretájékoztatásból fakad. Az én gyerekem kifejezetten csendes csecsemő, ez részben a szülők tulajdonságaitól függ.

Itt a fórumon azt szoktam tanácsolni, hogy a tápszer jobb, a tápszeres csecsemőnek nem fáj a hasa és csendes. Persze ezért kapni szoktam meg lepontoznak. Nekem is egyik félelmem volt egy bőgőmasina, de hidd el vannak praktikák amik minden gondot megoldanak.

2010. júl. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
38%

jó, de attól még hogy napközben csendes, gondolom ugyanúgy fel kell kelni hozzá hajnalban? ez csak egy dolog ami most eszembe jutott, de hosszabb távon idegbajt kapnék, ha folyamatosan fel kellene kellem, aztán félkómásan egy gyereket etetnem/altatnom... Meg inkább nem kockáztatnék, ez nem olyan dolog, hogy oké, próbacseresznye, szülök aztán hátha jó lesz.. Mostanában születhetett valami gyerek a házban, mert 1 hete kb mindennap bőgést meg visítozást hallok. Idegesítő, ennyi. A szomszéd kiskutyái többet ugatnak, az nem zavar.

Szerintem egész egyszerűen be kellene fejezni a másik tábor erőszakos győzködését (ami inkább a gyerekesek részéről van jelen ugye..), szerintem ha valaki 25-30 éves korára meggondolja magát és mégis akar, az nem a folyamatos győzködések miatt lesz úgysem. Ez nem olyan dolog amibe épeszű ember csak úgy belemegy, mert rábeszélik...

2010. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
73%

Sok mindennel nem vagy tisztában, én is így voltam vele.

Én másokat látva és mások tapasztalatai alapján majdnem teljesen lemaradtam a gyerekszülésről.

Most is csodálkozom, hogy a nők rengeteget szenvednek mindenfélével, és ez a többség, egyszerűen rosszul csinálják, nagyanyáik módszereit követik, vagy éppen másokra és egymásra hallgatnak és szenvednek.

Kérdésedre válaszolva 1 hónapig kellett 4-kor kelni, a 2. hónap óta 6-kor kelünk. Mi régen is 11-kor feküdtünk és 6-kor keltünk. Nem egyedül nevelem és etetem, hanem a férjemmel felváltva.

Azért akarlak rávenni, hogy a makacskodásod ellenére isn nézz utána néhány dolognak, mert egy idő után minden cél kiüresedhet.

40 év felett már nem olyan izgalmas a társunkkal kettesben nyaralni, moziba menni, házat felújítani, hirtelen hiányozni fog valami. Ezt a változást sok minden meghozhatja, pl.? átköltözhetsz egy másik országba és nulláról kezdheted a küzdelmet, de akkor már jobb, ha némi változást egy saját gyerek visz az életedbe. Abba az irányba mozdul el a társadalmunk, hogy mindenki befelé fordul, nem törődnek egymással az emberek, még a közeli rokonok sem, csak a szűkebb család adhat egy idő után harmóniát. Békére mindenkinek szüksége van, kell egy hely, ahol önmagad lehetsz. Remélem egyszer te is így fogod gondolni, nem azért, mert ez a legfontosabb dolog az életben, meg a szülés egy élmény meg mindenféle marhaságot beszélnek össze a nők, de ettől lesz teljesebb az életed. Erre a teljességre mindenkinek szüksége van, csak ezt egy bizonyos életkorig lehet, hogy nem tudod felismerni.

2010. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
26%

nézd, én értem amiket leírtál, de nekem egy saját gyerek nem teljesítené ki az életemet. én szeretek magammal foglalkozni, és ha megunnám, akkor egy új országba költözés pl teljesen jó új kezdet lenne, gyerek/férj nélkül is.

egyszerűen nem bírom felfogni, mi olyan jó abban ha a embernek van egy saját gyereke? az ilyesmi, hogy a "te véred, a ti szerelmetekből született" annyira nem hat meg, hogy leírni sem tudom... nem tudom átérezni, mi olyan nagyszerű ebben, azt viszont tudom, hogy mi nem az. nem akarok senkit az életembe, akihez bármilyen módon kötődnöm kell (vagy neki hozzám), ennyi.

2010. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
84%

Sok ember számára érzéketlennek tűnik az, aki nem akar gyereket és házasodni sem.

Lehet, hogy a valóságban nem így van, és át tud érezni problémákat, még az is lehet, hogy okosan akarná őket megoldani, jobban mint néhány szülő, de mivel saját tapasztalata nincs ezen a téren, ezért bármit is mond elutasítják az ötleteit.

Az egész élet alapvetően a létfenntartásról szólt mindig is, ebben benne van a saját génjeink és tudásunk átadása is. Kár ezeket veszni hagyni.

2010. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
23%

Én értem amit mondasz, és én ilyen marhaságot, hogy "te véred, a ti szerelmetekből született" sohasem mondtam senkinek, ezek nagy szavak, de lehet, hogy nincs mögöttük semmi.


Lehet, hogy nem szereted, hogy próbálnak meggyőzni mások, de lehet, hogy egyik reggel úgy ébredsz majd, hogy nem szeretsz egyedül lenni. Hidd el jó látni, ahogyan felnő a saját gyereked, aki hasonlít rád, jó látni, ahogyan az értelme fejlődik, vele együtt örülni.

Remélem, hogy találsz egy olyan társat, aki átsegít téged a nehézségeken.-kilépek---szia

2010. júl. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
26%

Én értem amit mondasz, és én ilyen marhaságot, hogy "te véred, a ti szerelmetekből született" sohasem mondtam senkinek, ezek nagy szavak, de lehet, hogy nincs mögöttük semmi.


Tudom, hogy te nem mondtál, de sokan szoktak ezzel jönni. Egyébként lehet hogy a jövőben majd megváltozik a véleményem, bármi előfordulhat, de nem tartom valószínűnek, nem vagyok olyan típus. No mindegy.

2010. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
27%

Aki nem vágyik gyermekre,az egyszerűen nem érett az Anyaságra.Nem érett arra,h megértse mekkora kincs egy gyermek és mekkora örömöt ad egy Életen át.Az ilyen ember persze h nem tudja,miről marad le,honnan is tudná,ez olyan,mintha nekem magyarázná valaki,h milyen az,mikor süt a nap-mikor még azt sem tudnám,mi az a Nap-hát még ha süt is..Egy a lényeg,ha boldog szerelmi párkapcsolatban él valaki,akkor előbb-utóbb eljön az idő h megkapjuk életünk legnagyobb Ajándékát: a Gyermekünket.

Ha erre legyintesz,akkor még nem vagy érett rá,és kész.

2010. júl. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
15%
Az utolsónak teljesen igaza van :)
2010. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
64%
Az anyaságra be lehet érni a szülés után is, a gyerektől sokat lehet tanulni. Fiatalságánál fogva másképp látja a dolgokat. Egy újszülöttel is meg kell ismerkedni! Ki kell tapasztalni, hogy milyen ember, milyen tulajdonságai vannak.
2010. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!