Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy én nem szeretnék gyereket és házasodni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 16:08
 81/111 anonim ***** válasza:
27%

63% te miért nem tudod csak élni a tökéletes kis életed és hagyni hogy mások is azt tegyék? Te nem jó vagy egyszerűen csak nem bírod elviselni hogy nincs mindig igazad!

A gyerek szereti az anyját: 1, és? Tehet mást egy gyerek? Azért szereti mert rá van szorulva! Ha a szomszéd szülte volna, ha a szomszéd nevelné, akkor a szomszédot szeretné. Ez van. Én az olyan szeretetet értékelem ami saját döntés. Pl egy párkapcsolat, nekem ez a legfontosabb az életben.

2, szereti az anyját de mi van akkor ha én nem tartok rá igényt hogy valaki anyaként szeressen. Nem érdekel? Azért mert neked jó még nem muszáj hogy mindenki szükségét érezze ennek!

Nekem elég a párom (akit szeretem és nem, mégsem vágott belém a villám hogy gyereket akarok) és az én életem. Miért nem lehet ezt meg elfogadni szó nélkül és tovább lépni a saját dolgaidra? Nagyon nehéz? Mit fáj az neked hogy valaki akit nem is ismersz valamiből esetleg kimarad és esetleg rossz lesz neki? Én lesz*rom ha valakinek rossz, nem az én dolgom ha nem ismerem. És ne monddd hogy te nem, mert annyira érzékeny vagy. Főleg hogy ez csak ha, tehát egyáltalán nem biztos hogy lesz valami bánatom emiatt. Legalább ugyanennyien bánják meg a gyereket is csak arról tabu beszélni! Szerintem én inkábbb az ösztöneimre hallgatok. És ezt másoknak is el kéne fogadni. És mi az ösztön? Az hogy már 3 évesen is azt játszottam a babámmal hogy nem lesz neki gyereke mert dolgozik meg állatokat nevel meg anyám kínja... Igaz hogy közben azt mndtam nekem lesz gyerekem mert mindnekitől ezt hallottam, de szerintem egy öntudatlan játék többet elárul. Úgyhogy tessék ezt megemészteni és élni a saját életed ne másokat győzködni!

2010. júl. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
27%

te szegény utolsó,téged csak sajnálni lehet.

Legyen az a te bajod,ha nem leszel Anya,hidd el,jobb ha neked Sosem lesz gyermeked.

SENKI nem akar semmiről meggyőzni,fogd már fel,egyszerűen csak leírja,h NEKI mi a véleménye !!!

2010. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
39%

Annyira nyálas, hogy itt valaki folyton nagybetűvel ír számára fontos közneveket. (Gyermek, Élet, Ajándék)


A másik: ezt a meggyőzés dolgot én sem értem. Aki nem akar gyereket, azt lehordják, hogy sz@r, génhibás, szemét. De ha megváltoztatná a véleményét, rögtön jó ember lenne. Még a génjei is meggyógyulnának. Tényleg nem értem, hogy másnak miért fáj ez. Mert tényszerűen jelentitek ki, nem szubjektíven. Ahelyett, hogy a "gyerek a legnagyobb ajándék az életben", azt kellene mondani, hogy "a gyerekEM a legnagyobb ajándék az életEMben".


Önzőség egyedül maradni? Nem nagyobb önzőség legyártani magadat? Nem nagyobb önzőség az, hogy szülsz, mert félsz az egyedülléttől? Nem önző az, aki csak saját vért tudna nevelni? Nem önző az, aki egy embert szül a világra, csak mert babázni van kedve, és fogalma sincs róla, mi teszi a jó szülőt?


Mert az a sok ember, aki körülvesz, mind valakinek a kis csodája volt. Aztán kiderült, hogy a szüleik nem tudnak nevelni. Nagyon kevés jó szülő van. És ezért goromba az eladólány a drogériában, ezért nem végez időben a kőműves, ezért vág át az informatikus.

2010. júl. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egy férfi sohasem életbiztosítás, most elfogadja a döntésedet, aztán meggondolja magát.

Nem egy pár, aki egyedül maradt vallotta be utólag -és maga a férfi is-, hogy van pénzük, de dög unalom az életük.

50 éves korukra szinte mindent kipróbáltak, az extrém sporttól kezdve az összes nemzet konyháján át. És rájöttek, hogy nincs új, amit ki lehetne próbálni. A karrierrel pedig az a baj, hogy pont akikért dolgozol, azok sem fognak megbecsülni.

A zongoratanárnőm csak a diákoknak élt, aztán 70 évesen mondta, hogy kár volt, minden tanítvány elhagyta, akikért tett valamit. Egy ügyvédnő barátunk mindent megtett, hogy az ügyfelek kiváló jogászként emlegessék, de senki nem köszönti fel a születésnapján, unalmában a masszázstól kezdve a perui méregdrága útig mindent csinál, de már nem élvezi. Most szívesen lenne nagymama.

A férje elhagyta, akinek azóta lett gyereke, és van az új feleségnek is karrierje.

És ami a legfontosabb nem a gyerektől lesz tökéletes az életünk, hanem akkor, ha sikeresnek érezzük magunkat a munkánkban, és a családi életünk is harmóniába kerül.

Ha az egyik vagy másik hiányzik idővel megbosszulja magát.

2010. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 anonim ***** válasza:
29%
Én meg hány embert ismerek akit elhagyott mind a sok gyereke akit szült. És ne mondd hogy a nevelés... Ugyan már gyak. én is el fogom hagyni a szüleimet pedig szeretem őket, és JÓL neveltek, de ugyan mi ha nem elhagyás az hogy elköltözök külföldre és nem is szándékozom visszajönni?
2010. júl. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/111 anonim ***** válasza:
67%

Nekem viszont van a rokonaim közt három 40 feletti nő is, (egyik már 50-en is túl), és mindannyian boldogok.


A gyerek nem biztosíték arra, hogy mindennap madárcsicsergésre kelsz, és dudorászva telnek a napjaid.

2010. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
67%
hát akkor én innentől nem írok ide, nem hiszem hogy bármi meg tudná változtatni a véleményem az eddigiek alapján. magamnak dolgozom, magam miatt öltözöm fel reggelente szépen, magamnak akarom a pénzemet is megkeresni. önző lennék? lehet, de alig várom, hogy 50-60 éves öreg nőként semmi más dolgom ne legyen, mint kiülni a teraszomra egy jó könyvvel, élvezni a panorámás kilátást, a napsütést, a csendet, EGYEDÜL. :) Azt hiszem ezen a világon az emberek társaságát utálom a legjobban. Ilyen is van.
2010. júl. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
17%

68%os,hogy lehet olyan dologról véleményt nyilvánitani,amiről fogalmad sincs,hisz nem élted át.Akkor?

Én tapasztalatból irok,de neked halvány lila gőzöd sincs,milyen érzés amit te át se élsz,mégis magyarázkodsz,kit érdekel?...Nekem hiába magyarázol,ne hidd,h érdekel a véleményed.

Ne parázzatok ennyire,nyugi,nem lesz gyereketek,ha nem akarjátok és nem fog senki arra kényxiteni,h szűlj!

Még Szerencse!!!

2010. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj, de miből élsz, hogy nem kellenek hozzá emberek és nem kell velük kommunikálnod a pénzkereséshez?????

Akitől kérdezem ezt írta:"Azt hiszem ezen a világon az emberek társaságát utálom a legjobban. Ilyen is van."


Egy orvos azt mondta nekem, hogy hormonális okai is lehetnek, ha egy nő nem akar gyereket. Aki ennyire komolyan ellenáll a témának talán egy orvos felkeresését is megfontolhatná.

2010. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/111 anonim ***** válasza:
29%
És akkor mégis hogy döntsek? Szüljek egy gyereket és ha mégsem jön be akkor dogbjam ki vagy szenvedjünk évekig mindketten? Én nem a gyereknevelésből oktatlak meg ilyen gyerekes dolgokról mert azokról tényleg nincs fogalmam de abban van hogy Nekem mi a jó, hogy Én mit akarok.
2010. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!