Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy én nem szeretnék gyereket és házasodni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 16:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/111 anonim ***** válasza:
30%

hát igen,most leirtad a lényeged! ilyen a késő bánat...

sajnos a mai társadalomban szinte ciki,ha valaki férjhez megy,babát szeretne és ehelyett az a menő,ha szingli és karrierista és még leszbi is:-) én is kilógok a sorból,mivel egyetem után VÉGRE férjhez mehettem és már van kisbabánk is,hát ez a boldogság:-)

2010. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/111 anonim ***** válasza:
13%

Hát askkor hajrá, szüljél gyereket hogy legyen ki pelenkázzon öregen! Ez aztán a jó cél! :) Biztos a gyerek is boldog lesz ha ilyen nemes célra csinálták!

Amúgy meg aki már házas és gyereke van az NEM ISMERI gyerektelen létet! Mert az hogy "nincs gyerekem, nem akarok de majd később igen" az TELJESEN MÁS mint a "nem akarok gyereket és soha az életben nem". Úgyhogy nem tudják milyen úgy élni hogy soha nem akarsz gyereket.

A család nem csak gyerek lehet hanem az összes többi rokon. Arról meg nem mi tehetünk ha valaki csak a gyerekét tudja maga mellett tartani mert az rá van szorulva és a többi családját nem is ismeri meg utálja...

2010. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/111 anonim ***** válasza:
65%

17:09

nincs igazad. Nem divatról van szó:

-nincsenek munkahelyek, nincs biztos jövő

- a pasik megbízhatatlanok, nem házasodnak, és ribancok

-nincs egy hely ahol megszülhetném és felvelehetném.


Ez a fő ok.

2010. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/111 anonim ***** válasza:
36%

Annyira érdekes, hogy miért akarják a nyakadba sózni a gyerekvállalást.

Az embereket általában nem érdekli, hogy mi jó a másiknak. Én is mondhatnám, hogy mindenki nézze meg Woody Allen filmjeit, mert nekem tetszettek, és megváltoztatta az életemet. És ezt mondhatnám erőszakosan. Hogy hát addig nem is számítassz emberi lénynek, amíg nem láttad őket, majd a halálos ágyadon megbánod.


Azért nem hiszem el, hogy a gyerekvállalás annyira szép és jó, mert túlságosan meg akarnak győzni róla. Mint egy reklámban, amikor egy termékről csak jót lehet olvasni, akkor ott tudod, hogy valami gáz van.

2010. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/111 anonim ***** válasza:
58%
En nem szolok semmit, a csaladban is van, aki nem akar gyereket meg hazasodni, volt a regebbi generaciokban is. Nem szolok, mert akkor azt mondanak, hogy nincs kozom hozza, ami igaz is, de az a velemenyem, hogy az ilyen esetek nagyreszeben megbanjak (a kornyezetemben 50 eves korara 100% megbanta - 5 ilyen not ismerek, de mar keso, gyerekuk nem lehet). Szoval ezt magadnak kell eldonteni. Ha te ebben biztos vagy, akkor OK, csinald, masra meg ne hallgass, de aztan 50 evesen ne sirj, hogy masok miert nem segitettek, mert nekem rokonaim, ismeroseim kozul tobben igy jartak, ahogy mar emlitettem. Magukra es a kornyezetukre is haragszanak, besavanyodtak, keseruek, mert elszurtak. Nem mas mondja, hogy elszurtak, hanem ok igy erzik mar. Van, aki azt banja, hogy nem lett ferje, de a legtobben a gyerek hianyat banjak. Ha te nem vagy?nem leszel ilyen, hat rajta, ne szoljon meg ezert senki! Nagyon sokan boldogan elvannak, de azert szerintem tars, ha nem is ferj, egy ember eleteben szukseges egy bizonyos kor utan.
2010. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/111 anonim ***** válasza:
53%

Lassan 40 felé járok és ismerem a gyermektelen és a családos életet is.

Nekem nincsenek rokonaim sem, így nem nagyon akartam egyszál magam maradni a világban. Mégis mire lett volna jó, hogy keresek 200 nettót és totál egyedül élek rokonok nélkül ?

Épp ma olvastam, hogy a színésznő Csala Zsuzsa milyen jól megbánta 77 évesen, hogy csak a közönségnek élt.

Pedig vannak rokonai, de ezek szerint az mégsem az igazi.

2010. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/111 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektelen élet nem = a soha nem vállalok gyereket az életben élettel.

Amúgy meg mindenki azt lát amit akar és ami őt igazolja. Én is csak azt látom hogy milyen szar a szülőknek, szenvednek, sok rossz gyerek, roncsok lesznek stb stb. A másik oldal meg csak a besavanyodott embereket látja. De egyik sem igaz.

2010. júl. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/111 anonim ***** válasza:
74%
17:56: amig fiatalabb (20-tol kb. 50-ig) a gyermeket nem akaro ember, addig boldog is lehet, de idos korban mar nem fogja erdekelni a bulizas meg a haverok (azt is meg lehet unni), nyugdijba megy es akkor is igen is besavanyodik, mert nem lesz kinek adnia a szeretetebol es ot sem fogja szeretni senkit. Ott lesznek a regi haverok, baratok? Talan, de nem veluk kell egyutt elnie, ok majd a sajat csaladjukkal lesznek, a sajat unokajukkal buszkelkednek, mikozben o egyedul lesz es nem mas fogja azt gondolni, hogy megbanta, hanem o fogja mondani magatol. En ezt igy latom...mindazonaltal, amig fiatal, lehet boldog gyerek nelkul is, amig tart a buli, amig beletemetkezik a munkaba, mert van, akit ezek boldogga tesznek onmagukban, csak ez nem egy eletre szol.
2010. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/111 anonim ***** válasza:
14%

Hát engem aztán nem hat meg az hogy a halálos ágyamon mit bánok meg és mit nem. Addig élek mint hal a vízben, utána meg már tök mindegy.

És én elismerem hogy karrierista vagyok, mert engem ez tesz boldoggá. Egy gyerek akadályozna, szinte mindenben amihez ragaszkodok. Egy férj ugyanúgy.

2010. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/111 anonim ***** válasza:
52%

Engem a bulizás, haverok sosem érdekeltek akkor most mi van? Miért hiszitek azt hogy aki nem akar gyereket az csakis éretlen, felelősséget vállalni nem akaró, bulizós, pasizós kis p*csa lehet? Könyörgöm a gyereken kívül ezer kemény és felelősségteljes dolog van a világon! Ne istenítsétek már magatokat ennyire!

Képzeld nekem összetartó családom van, igenis nem maradok egyedül, ha nagyon gyerekmániám lesz akkor majd rámbízza valamelyik, az pont elég. És azt is meg kell súgjam hogy ne rám vetítsétek ki a félelmeiteket, én nem rettegek attól hogy egyedül kell esetleg lennem. Nekem úgy is jó. Azon kívül nekem nagyon fontos a párkapcsolat tehát olyan is lesz akivel együtt, élhetek.

Megtanulhatnád hogy ne általánosíts és ne akard mindenkire ráerőltetni az igazad.

Érdekes a gyerektelenek sosem akarják meggyőzni a többit hogy gyerek nélkül sokkal jobb... Fordítva miért kell? Semmi értelme, az ilyen emberek száma egyre növekszik.

2010. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!