Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi ez az idegenkedês az...

Mi ez az idegenkedês az anyòssal valò együttêlês esetèn?

Figyelt kérdés
Itt több kèrdèst megnèztem anyòssal kapcsolatban,ês a legtöbb nő idegenkedik tőle,pedig anyagilag sokkal jobban jãrnânak.Ên most èpìtkezek anyâm telkêre egy mâsik hâzat felhùzok,az is visszatartò erő,ha egy 39 êves fêrfi egy telken êl de külön hâzban?

febr. 14. 16:12
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/151 anonim ***** válasza:
92%

Hány éves az anyád?

Miben szorul segítségre?

Az, hogy fáj itt-ott az még nem betegség.

Ne lapíts, hanem magyarázd meg ezt a beteges ragaszkodást.

Ha már itt mindenki ellened van...

febr. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/151 anonim ***** válasza:
82%
Lehet segíteni úgy is, ha nem egymás mellett élnek az emberek. Mi is kölcsönösen segítünk egymásnak anyósomékkal, ha szükség van rá. Akinek meg napi szintű segítség kell, az már nem kicsit "itt fáj, ott fáj". Egy kezdődő kapcsolatban ez igen is zavaró lehet. Egy tartós, sokéves házasságban már teljesen más, ha valamelyik szülő annyira lerobban, hogy folyamatosan segíteni kell és közösen megegyeznek, hogy "magukhoz veszik". Persze,ha a szülő is akarja. Én egyre többször látom, hogy inkább eladják a házat és otthont keresnek maguknak, vagy kisebbet vesznek, amit fenttudnak tartani, gondozót fogadnak stb. Egy friss kapcsolatban ez nem így működik, hogy egyből ott van anyós is, akiről elméletben nem kell gondoskodni, de gyakorlatban nem úgy néz ki. Ha tényleg nem segít az konfliktus forrás, ha meg segít akkor visszajutottunk a problémakör elejére. Friss kapcsolatban szinte senki sem akar ilyet.
febr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/151 anonim ***** válasza:
87%

Úgy válaszolok, mintha nem tudnám, hogy kamu a kérdés:

Kérdező, belegondoltál abba, hogy nem csak olyan anyósok vannak, akiknek akkora a telke, hogy ráfér egy másik ház is kényelmesen?

"pedig anyagilag sokkal jobban jãrnânak"

A barátnőm anyósa pl. gyakorló alkoholista, egy panel garzonban lakik. Marhára megérné, ha odaköltöznének hozzá, az egy szobás, 30 nm-es lakásba, és onnantól fizethetnék ők a napi bort és vermutot, nem igaz? Nem is értem, a párjával miért vettek saját házat, ahelyett, hogy két kézzel kaptak volna az anyóshoz költözés lehetősége után.

febr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/151 anonim ***** válasza:
79%

#65: simán, és nem csak azért, mert megmondta, fordított helyzetben ő is ezt tenné.

Attól nem lesz jobban, ha folyamatosan ott vagyok. A mindennapi dolgokhoz meg segít szakember: jobban megéri, mint tönkretenni a gyerek életét.

febr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/151 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: ha betegeskedne anyám intéznék neki segítséget, ha nagyon vészes a dolog, akkor egy jó otthont.


A többség szereti a szüleit, de alapvetően itt ők inkább a múltat képviselik, míg egy párkapcsolat a jövőt.


Más szòval: anyukád se fog örökké élni, pláne ha már most beteges. Aztán egyszer azon kapod magad, hogy ott maradsz egyedül a két házzal egy telken 50 pluszosan, amikor már a kutyának nem kellesz. Szerintem nem túl jó kilátások.

febr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/151 anonim válasza:
92%
Éltem anyósommal, soha többet.
febr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/151 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnállak kérdező.

Ha lesz még ez az oldal, és megérted, hogy mire írom, keress meg privátban, tudok adni néhány segítői elérhetőséget. De nagyon szomorú életed lesz, nőd pedig nem igazán. Ahogy írják, esetleg egy mentálisan beteg nő, aki nem szereti magát, odacuccol, de előbb-utóbb mindenki öntudatra ébred, mint a Terminátor. Na majd akkor keress meg.

febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/151 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!

Hadd osszam meg a saját tapasztalatomat egy hasonló ügyben.

Elvált nőként egy gyerekkel találtam új párt, aki még a szüleivel lakott. Én 30, ő 26 éves volt.Más opció egyelőre nem lévén, hozzájuk költöztem, egy teljesen más életvitel és körülmények közül, egy családi házba.Megpróbáltam elfogadni az ő életformájukat és igyekeztem alkalmazkodni is, eleinte azt hittem, jó lesz ez. De teltek a hónapok és azt vettem észre, hogy az anyósom (később összeházasodtunk), mindenféle látszólag jóindulatú dologgal kellemetlen helyzetbe akar hozni, vagy kifejezetten ártani akar nekem.Egy példa:nekiállt mosni, forgótárcsás gépük volt, egyébként én is azt használtam ( 30 évvel korábbi a történet, de nekem előzőleg volt már automata gépem), nem voltam otthon és úgy gondolta, kimossa a mi cuccainkat is. Csakhogy ágyneműt mosott rengeteg hypóval, nekem meg éppen akkor csak sötét ruháim voltak a mosásban,gondolnivaló, hogy mind kuka, főleg a kislányom szép kis ruhái.Aztán sikerült önálló házba költöznünk, attól kezdve minden teljesen rendbejött.

Évtizeddel később ez a házasságom megszűnt és egy olyan férfi lett a párom, akit anyukája elváltként egyedül nevelt fel, nem tudott és nem is akart leválni róla, anyukával költözött albérletbe, majd a felépített családi házukba,rengeteg konfliktussal. Később a párom házassága tönkrement,anyukának vettek egy külön lakást. Én ekkor kerültem a történetbe,párom velem anyukájához költözött. 3 év együttélés után én nagyon kiakadtam, mert ha még volt valakinek rosszindulatú elmebeteg anyósa, akkor ez az volt,a fia előtt persze úgy viselkedett velem, mint a hímes tojással, ami csak addig tartott, míg a fia be nem csukta az ajtót maga mögött.Szidalmazta a családtagjaimat, lopással gyanúsított, hisztérikusan bántalmazta az én dolgaimat stb. Szerencsére el tudtunk költözni tőle.Én azt hiszem, megértő és türelmes vagyok, de ezek a tapasztalataim nagyon rosszak voltak, még úgy is, hogy tisztában voltam azzal, hogy én vagyok a befogadott. tehát nekem kell alkalmazkodnom.

febr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/151 anonim ***** válasza:
87%

Egy kollégám,akit az anyja zsarolt azzal,hogy felnevelte és első a szülő akkor is,ha nős,ha gyereke van - ez a kolléga rávágta az ajtót az anyjára,aki érdekes módon után nem haldoklott,hanem elvolt egyedül is.Szintén ez a kolléga férfi mondta :

Öreggel együtt élni,a halál előszobája !


Igaza van mindenben!

febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/151 A kérdező kommentje:
Nem akarok albèrletre költeni vagy hitelt felvenni egy hâzra.Pènztemető.Nem fogok költeni bejârònőre,nincs annyi felesleges pênzem.Egy gyerekes nő el fogja fogadni ezt a felâllàst.Ők mâr annyira nem vâlogathatnak.
febr. 15. 09:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!