Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi ez az idegenkedês az...

Mi ez az idegenkedês az anyòssal valò együttêlês esetèn?

Figyelt kérdés
Itt több kèrdèst megnèztem anyòssal kapcsolatban,ês a legtöbb nő idegenkedik tőle,pedig anyagilag sokkal jobban jãrnânak.Ên most èpìtkezek anyâm telkêre egy mâsik hâzat felhùzok,az is visszatartò erő,ha egy 39 êves fêrfi egy telken êl de külön hâzban?

febr. 14. 16:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/151 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, miért nem válaszolsz arra a kérdésre, Te szeretnél-e az anyósod telkén épült házba beköltözni, ami csak a feleséged tulajdona?
febr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/151 anonim ***** válasza:
90%
#60: Te szólsz le mindenkit, és kerülsz lényeges kérdéseket.
febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/151 A kérdező kommentje:
Èn tudnèk alkalmazkodni.
febr. 14. 23:20
 64/151 anonim ***** válasza:
91%
63: oké, ha megismernéd életed szerelmét,hajlandó lennél érte másik városba költözni?
febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/151 A kérdező kommentje:
Ha betegeskedne anyàd ,otthagynâd?
febr. 14. 23:24
 66/151 anonim ***** válasza:
89%
Akkor válaszolj erre a kérdésre. Tegyük fel, találsz egy nőt, aki a körülmények ismeretében is hozzád költözik. Anyád meg rendszeresen átjáró, és a párod ezt szóvá teszi. Ki mellé állsz? Azt mondod anyádnak, hogy tartsa tiszteletben a párod és a magánéletét, és ne járkáljon oda folyamatosan? Vagy azt mondod a párodnak, hogy anyád akkor megy amikor akar, mert övé a telek, meg egyébként is ő nevelt fel, sokat dolgozott érted, nem fogod megbántani, ezért a párod fogja be a száját? Gyanítom, inkább a második lehetőség az esélyes.
febr. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/151 anonim ***** válasza:
85%
Előbb költöznék a Havannára😃
febr. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/151 anonim ***** válasza:
73%
Anyóssal együtt lakni olyan mint a halál.
febr. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/151 anonim ***** válasza:
72%
Vagy még a halálnál is rosszab.
febr. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/151 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, és mi lesz, ha a párod anyukája kezd el betegeskedni? Én már 60 év feletti vagyok, de nem szeretném azzal terhelni a gyerekeimet, hogy hozzám költözzenek, ha esetleg megbetegszem és sajnos csak negatív tapasztalatom van abból, amikor a gyerek a szülei házához hozzáépített, vagy a szülei telkére épített saját házat, mert később, amikor el akart költözni, mert a feleség bizony nem akarta ezt a felállást, akkor a szülőket is kellemetlen helyzetbe hozta ezzel. A szomszédunk pl csak úgy tudta megoldani, hogy a fia pénzhez jusson, hogy eladták a két generációs házat, mert senki idegennel nem szeretett volna közösködni. A legdurvább, amit hallottam, hogy a babaváró köcsönből alakítottak ki a fiatalok egy lakrészt maguknak a szülői háznál, de amikor később kicsinek bizonyult, nem tudtak tovább lépni, mert a szülő nem tud nekik pénzt adni, a házat nem szeretné eladni, a lakrész viszont nem eladható magában. Lehet, hogy pillanatnyilag anyagilag megérte ez a döntés, csak kifjezetten rossz befektetés lett. Sakk-matt. Én pl pont ilyen okokből nem szeretném, ha a gyerekem jelentős összeget fektetne abba, hogy egy telken lakhasson velem, mert így sokkal nehezebben tudna tovább lépni, és ha esetleg én szeretném eladni a házam, egy ilyen helyzet ellehetetlenítené. Nem szeretnék függő viszonyba kerülni a felnőtt gyerekeimmel és azt sem sszeretném, ha ők kerülnének velem ilyen szintű függő viszonyba.

Igen, értem, hogy jelen esetben ezt Te és anyukád jó ötletnek tarjátok, de nem csak a pártalálásban okozhat ez a felállás nehézséget, hanem likviditási problémákat is okoz. Gyakorlatilag építesz most egy olyan házat, ami önállóan eladhatatlan és anyukádat is megkötötted ezzel, ő sem dönthet úgy, hogy eladja a saját házát bármilyen okból. Tudom, tudom, egyikőtök sem szeretne onnan soha elköltözni, de ez jelenleg így akkor is röghöz kötés, ha nektek ez életetek végéig megfelel, vagy legalábbis addig, amíg anyukád él, de az elég szűklátókörű gondolkodás részedről, ha nem tudod elfogadni, a feleségednek ez nem lesz az álmai netovábbja.

febr. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!