Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennél mosogatni 300 ezerért?

Elmennél mosogatni 300 ezerért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 16:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
75%
kedves kérdező! ez esetben te még itt kommentelgetsz? :) már rég menned kéne ki!! Ügyes légy, hajrá!! Egyébként mi az ami visszatart? mi az amiért feltetted a kérdést?,
2011. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
31%

Én 150ért vagyok itthon... a helyzet viszont az, hogy lakásom van, és egyelőre nekem se kell költenem rezsire, csak kajára, de cafeteriát is kapok, és néha még egy kevés egyéb pénz is csurran-cseppen.


Cserébe viszont nem kell tányérokat mosogatnom, csak 8 órában melóznom nyugis, irodai munkát.


Elmennék-e Ausztriába 300ért mosogatni? Nem. Miért tenném? Többet ér az, hogy olyan munkát végzek, ami még érdekel is, meg tudok élni belőle, itthon élek haverjaim, ismerőseim, meg a saját népem között, nem valami szükségszálláson. Persze ide nem vettek volna fel 8 általánossal.


De nyilván mindenkinek a saját lehetőségei határozzák meg a céljait :)

2011. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
43%
Aki itt sír, hogy nincs munka, az ne csodálkozzon, hogy nincs munka az ő 2 IQ-s szintjéhez. Tanulni kellett volna, és akkor lenne munka; van munka, jó fizetéssel, csak ezek nem olyan munkák, amihez elég 1 év okj gyorstalpaló, hanem több év kín az egyetemen. Mechatronikai mérnök, hálózati mérnök. Én inkább tanulok, minthogy más mocskát takarítsam, nektek való az, más nem ,mert egyszerűen nem tudnátok elvégezni. Voltam ismerősnél segíteni a boltjában, aki volt már eladó, vagy ügyfélszolgálatos, az tudja, hogy ennyi hihetetlenül primitív ember él ebben az országban, akiket csodálva nézek, hogy ilyen idióta primitív barom létére egyáltalán valahogyan keres pénzt. Menjél ki mosogatni, azt hiszed, majd te leszel itthon a király, közben meg sivár lesz az életed, mindenki kapcadarabja leszel, nem tudsz előrejutni, én meg majd elédb*aszom a tányéromat, hogy most el proli.
2011. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
53%

63.

Szerintem szállj le a magas lóról, mert attól, hogy diplomád van, még nem kapsz semmit. Az én anyukám jogász volt, de nem volt talpraesett, de nagyon okos volt, rengetegen kamatoztak a tudásából jobban, mint ő maga. Kicsit életrevalóbb lett volna, sokkal, de sokkal többre vihette volna, helyette az érettségizett tuskó vitte sokra, mert ő gyakorlatiasabb volt.Több év seggelés előny, de nem biztosíték.

2011. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
48%

Akárhogy lepontozzátok a 63-ast igaza van teljesen! Nézzétek már meg a kérdező helyesírását. Elhiszem, hogy nem tudja többre vinni a mosogatásál. De ne mondjuk már, hogy hülye, az, aki itthon csak 150-200at keres egy szerethető munkával és nem megy 300ért vakarni más mocskát.

Én csak 150et keresek, de imádom a munkám, a férjem 200-at és ő is. Van saját lakásunk, új autónk, mindenre futja, tudunk félretenni, akkor minek mennék külföldre mosogatni, mert ott valamennyivel több a fizetés?

2011. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 A kérdező kommentje:

ma 10:11


mi bajod van a helyesírásommal?bökjed be a hibát ahol találkoztál vele..ennyit szerintem mindenki hibázik és nem hiszem hogy egy ilyen tróger oldalon annyira számítani és nem egy hivatalos levelet írok ha nem csak a magad fajta nagyképű idióták olvassák úgy is...elárulom hogy eddig soha nem mosogattam és soha nem végeztem az általatok meg alázó csicska munkát..érettségim van és két szakmám de mivel itthon nem jutok egyről a kettőre és a nyelv sem megy igazán ezért muszáj addig ezt bevállalnom amíg nem sajátítom el megfelelően a nyelvet..és utána a szakmámban eltudnék helyezkedni..amúgy meg kit érdekel hogy milyen munka ha ott kint elérem abból a pénzből 5 év alatt azt amit más itthon talán egész életében nem...nem mellesleg nagyon sok diplomás csicska mosogatót ismerek ott kint...akik ugyan ezt mondták mint ti és nagy arcuskodtak hogy nekik bomba biztos szakmájuk van...akkor miért mosogat kint és miért ment el házmesternek??csak nem azt történt hogy bomba biztos szakmájával nem talált munkát esetleg rájött hogy abból a pénzből nem viszi semmire??

nem baj ti dolgozatok csak itthon havi 150-ért a tuti diplomával,amiből te itthon költesz is,én addig ott kint félre teszem a havi 300 ezremet...ölelgessétek a diplomátokat...de ha esetleg már nem kelletek a szakmában vagy éppen leépítés van és nem találtok máshol munkát mert nem kelletek a kutyának sem és már az éhezés szélén álltok akkor szóljatok szívesen intézek nektek egy csicska mosogatói állást...nem mellesleg ausztria nem magyarország és nem olyan csőlátású emberek élnek mint ebben a porfészekben és elárulom hogy ott kint még a kukás is megbecsült ember..sőt külföldi állampolgár nem is lehet mert az egyik legjobban fizető szakma....

2011. dec. 28. 10:31
 67/81 A kérdező kommentje:

De ne mondjuk már, hogy hülye, az, aki itthon csak 150-200at keres egy szerethető munkával és nem megy 300ért vakarni más mocskát.


Igen de te abból még költesz is...de én egy az egyben félre tudom tenni az egészet,hiszen nem kell semmire költenem és ez a nem mindegy...

egyébként meg egyáltalán nem néznek le itt kint és nem úgy bánnak velem mint egy koszos menekülttel.sőt sokkal segítő készebbek az emberek mint otthon a sok irigykedő magyar.nekem többet segítettek itt a külföldi kollégák 1 hónap alatt mint otthon 5 év alatt.itt senki nem néz le és nem néznek rám ezért megvetően.nem vagyok koszos,büdös,igénytelen..teszem a dolgom és dolgozom és igen megbecsülik a munkám!!!nem úgy mint otthon!!tudjátok itt egy mosogatónak is nagyobb megbecsülése van mint otthon egy szakmunkásnak vagy érettségizett embernek..soha nem éreztem itt hogy bárki is ezért engem leköpne vagy megvetne...tudjátok ez nyugat és nem a nagy magyararország ami a irigykedők hazája..itt nem az a lényeg hogy mit csinálsz,ha nem az hogy tisztességesen dolgozzál és becsületes ember legyél,onnantól kezdve őket nem érdekli hogy te sz.art pucolsz e vagy sírt ásol vagy éppen diplomás vagy...ez csak rátok magyarokra jellemző..

sok sikert nektek otthon én addig napi 8 óra munkával zsebre rakom a havi 300 ezremet..


egy csicska mosogató voltam...

2011. dec. 28. 10:43
 68/81 A kérdező kommentje:

ja és nem mellesleg mi károm származhat belőle??semmi!

jól keresek és lesz félre tett pénzem és nem utolsó sorban megtanulok egy idegen nyelvet!!problem??

2011. dec. 28. 10:46
 69/81 A kérdező kommentje:

ja és egy link a városról ahol élek...


[link]


sok sikert otthon nagy diplomások!:)

2011. dec. 28. 10:54
 70/81 anonim ***** válasza:
39%

értem..tehát ha mondjuk ha kirúgnának a munka helyedről és nem találnál fél évig munkát akkor inkább elmennél segélyre vagy éhen hallnál..



Itt vannak a helyesírási hibák:

Munkahely egybe

félév egybe

halnál egy l

Vesszőhibák, egy vesszőt se tettél

..., nem pedig ..

De mindegy.


Amúgy, csak azt hiszed te, hogy meg fogsz gazdagodni, majd egy év múlva jössz haza sírva, hogy mennyire megaláztak, kihasználtak, ilyen-olyan indokokkal levonták a pénzed, alig kerestél valamit, az is elment.

De én nem vitatkozok veled. Menj mosogatni, egy szóval se mondtam, hogy ne menj. Neked az való. A kérdés az volt, hogy ÉN elmennék-e. Én csak arra válaszoltam és megindokoltam, hogy miért nem. De úgy látom, nem csak a helyesírás nem megy, a szövegértelmezéssel is baj van.

2011. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!