Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennél külföldre dolgozni a...

Elmennél külföldre dolgozni a gyereked nélkül?

Figyelt kérdés
Munkanélküli vagyok, 4 éves a gyerek, apjával külön mentünk. Már annyira elkeseredtem, hogy megfordult a fejembe kimenni dolgozni, összegyűjteni valamennyi pénzt, mert egyszerűen nem boldogulok. Addig a gyerek az apjával vagy szüleimmel lenne.....
2011. szept. 15. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha más választásom nem lenne. De kicsi még a gyerek,az anyjára van szüksége.
2011. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
ha nincs más megoldás igen, de törekednék rá, hogy minél előbb kivigyem a gyereket is. biztos, hogy vissza ide nem jönnék, mert itt akármennyit is teper az ember, annyit tisztességesen úgysem nagyon lehet keresni, hogy gond nélkül egyedülálló szülőként megélj...szóval ha tényleg biztonságban tudod itthon a gyereket, vágj bele
2011. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen helyzetben az én fejemben is megfordulna. én egyébként ismertem ilyen lányokat külföldön...lengyelek, bolgárok, románok talán kevésbé gondolkodnak rajta...könnyebben túlteszik magukat rajta.
2011. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Csak úgy, hogy van hova mennem (állás), és csak amíg előkészítem a terepet, hogy a gyerek is utánam jöjjön. Csak úgy a semmibe, majd lesz valami alapon biztos, hogy nem mennék.
2011. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mamintee válasza:
100%
Szüleid dolgoznak még? Én biztos vinném magammal anyukámat (mondjuk ő már nyugdíjas), de a gyerekeim nélkül nem mennék sehova. Ha persze hétvégente haza tudsz jönni, az más.
2011. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

"Én biztos vinném magammal anyukámat (mondjuk ő már nyugdíjas"

Ja, mert az külföldön úgy megy, hogy magát, még egy felnőttet meg a gyerekét el tudja tartani rögtön.

2011. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Nos, lehet azt hiszed/hiszitek, hogy külföldön majd aranyéletetek lesz. De ez téves elképzelés!!!

Először is, ha csak úgy kimész a nagy "semmibe", akkor hamarosan húzol is haza. Amennyiben komolyan akarsz kinn dolgozni, szükséged lesz kinn egy ismerősre, családtagra, mert tök egyedül leszel kinn, azzal csak magadnak nehezíted az életet. A másik dolog. Ha idehaza nem tudsz boldogulni, akkor külföldön sem tudsz. Nem akarlak én semmiről sem lebeszélni, de te is egy vagy a sok közül, aki siránkozik (ezúttal lehet okkal), hogy idehaza milyenek a körülmények. Próbáld meg először itthon. Ha nincsen egyetemi diplomád, és jó ismerősöd, akkor se itthon, dem külföldön nem fogsz tudni boldogulni.

2011. szept. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
vidd magaddal őt is. legalább elboldogul majd külföldön is. sok szülő csinálja így semmi baja nem lesz belőle :) persze csak ha te beszéled a nyelvet
2011. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ami a gyereket illeti, ha csak 1-2 hónapra mész ki, és egyedül, akkor inkább hagyd itthon, mert külföldön nem lenne kire hagyni. Ha viszont huzamosabb időre mész ki, akkor természetes, hogy magaddal kell vinned.

Itthon nézz utána, hogy milyen támogatások kínálkoznak a számodra. Minden egyes forint jól jöhet. A szüleid is szerintem támogatni fognak. Ne szégyeld ezt! Manapság már csak az tud boldogulni, aki képes csapatban dolgozni.

2011. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálnám,a gyerek maradhatna az apukával,vagy a mamáékkal.4 évesen már nem kell neki mindenképpen az anyuka mellett lenni. Csak ma hiszi ezt sok anyuka. Fontosabb,hogy a megélhetésetek meglegyen,mint az,hogy állandóan mellette legyél,de az alapvető dolgokat sem tudod neki megadni.

Először tájékozódj,azután menj. Nem kell hozzá ismerős,barát,egyedül is elboldogulhatsz. A kapcsolatot ma már telefonon,neten lehet tartani az itthoniakkal.

2011. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!