Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a diplomaosztóm, kétszakos (magyar-etika) mesterdiplomás gimnáziumi tanár leszek. 6 év volt a tanárképzés, gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy tanár lehessek.


Viszont a szüleimmel volt egy olyan megegyezésünk, hogy csak a diploma megszerzéséiig segítenek, utána teljesen önállósodnom kell és el kell költöznöm tőlük.


A városban több gimnázium is keres magyartanárt, de mindenhol bértábla szerinti fizetés jár, vagyis nettó 172 ezer, meg valami pótlék, amivel együtt 207 ezer lesz. Sajnos nincs cafeteria vagy más juttatás egyik helyen sem.


Nagyon félek, hogy ebből gyakorlatilag éhen halok az albérlet kifizetése után, de ez az egyetlen dolog, amihez értek. Sajnos fizikai munkát nem vállalhatok helyette, mert komoly gerincműtétem volt fél éve, még mindig gyógyulófélben vagyok.


Nem tudom mit tegyek, érdemes egyáltalán belevágni ennyiért a tanításba, vagy keresnek kéne mást?


25/N



2022. júl. 8. 19:49
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

Magyar, etika, történelem, stb. tanárokból sosem volt hiány. Fizika, matematika, kémia szóval reáltárgyak és egyébként műszaki tanárokból van hiány. Ezt már 15éve mondogatják, annakidején Pálinkás György is, mint az MTA elnöke felhívta rá a figyelmet és rendszeresen szerepelt a televíziós adásokban. Akkoriban évente pl. 8-10 középiskolai matematika-fizika szakos középiskolai tanár végzett országosan, míg ez a szám a 70-es években 70-80 volt.

Akkoriban nagy botrányt okozott az is, hogy különböző tantárgy összevonásokat csináltak, ez még a hanyatló gyurcsány kormány idejében volt.

Szóval nem tudom, te honnan tájékozódtál, de téves volt az információd az fix. Sajnos a média is nagyon sokat ferdít (különösen manapság) és népbutítás folyik, nehéz a sallangot is leválasztani, de mégiscsak szükséges a hitelee forrás.


Amit én javaslok, ha már egyszer megvan a diploma hogy kezdj el tanítani, főleg ha ezt szeretted volna mindig is csinálni. Egyenlőre maradj a szülőknél, más is így csinálja. Nyugati mintára ezt nevezik "Hotel mama" -nak. Most ha igazából nettó 300-at keresnél (mint pl. egy kezdő építőmérnök) , akkor is ez lenne a logikus, máskülönben spórolni sem lehetne albérletben, de szülőknél ebből a nettó 200-ból is tudsz havi szinten legalább 50-80ezer Ft-ot félretenni közepes spórolás mellett.

Valahol el kell kezdeni mindenkinek. Tanítás mellett lesz még alkalmad fejleszteni magadat, tanulhatsz nyelvet, vagy egy keresett szakmát estin, amihez kedved van. Pl. a gazdasági és informatikai képzések is elég jelentősek manapság. Az átképzés sem újkeletű dolog. A 80-as évek végén szerinted mit kezdtek az orosz-történelem szakos tanárok? Mert nagy botrány volt ám itt a 90-es évek elején! Átképezték őket német szakos tanárrá rövid időn belül. Na mindegy is, elkalandoztam, meg ma már senki nem akar emlékezni a régi dolgokra... A lényeg, hogy el kell kezdeni valahol, aki munkával keresi kenyerét, senki nem az egekből indult. "Nemes legyen az ember, segítőkész és jó".

2022. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

Pécsett, Debrecenben is vannak SSC munkahelyek, és rengeteget már full távmunkában lehet csinálni.


Sógorom full remote dolgozik SSC csoportvezetőként egy pest megyei kisvárosból, ő latin-német szakon tanult az egyetemen, de úgy tudom, hogy nincs is meg a dipomája.


Részletesebben nézz utána, az angolodat hozd fel felsőfokra, és tanulj mellé egy másik nyelvet (ne németet, az nagyon gyakori, hanem másikat, általában pl franciával, spanyollal, olasszal könnyebb elhelyezkedni angollal párosítva).

2022. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
100%
42: a német valóban gyakori, de abból van a legtöbb álláshely és azzal a legkönnyebb feljebblépni a ranglétrán is. A franciásokat nem szívesen engedik feljebb, mert alig találnak a helyükre mást.
2022. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

"Magyar, etika, történelem, stb. tanárokból sosem volt hiány."


Egy évvel ezelőtti adat:

"A humán tárgyak közül a magyar nyelv és irodalom tanárokat 128 pozíció várja, a történelmet oktatókat 107. "

[link]

2022. júl. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Szituáció függő, ha valaki eltart és nincsenek penzugyi gondjaid akkor igen, ha ez nem valósul meg akkor biztos hogy máshol dolgoznék.
2022. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!