Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a diplomaosztóm, kétszakos (magyar-etika) mesterdiplomás gimnáziumi tanár leszek. 6 év volt a tanárképzés, gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy tanár lehessek.


Viszont a szüleimmel volt egy olyan megegyezésünk, hogy csak a diploma megszerzéséiig segítenek, utána teljesen önállósodnom kell és el kell költöznöm tőlük.


A városban több gimnázium is keres magyartanárt, de mindenhol bértábla szerinti fizetés jár, vagyis nettó 172 ezer, meg valami pótlék, amivel együtt 207 ezer lesz. Sajnos nincs cafeteria vagy más juttatás egyik helyen sem.


Nagyon félek, hogy ebből gyakorlatilag éhen halok az albérlet kifizetése után, de ez az egyetlen dolog, amihez értek. Sajnos fizikai munkát nem vállalhatok helyette, mert komoly gerincműtétem volt fél éve, még mindig gyógyulófélben vagyok.


Nem tudom mit tegyek, érdemes egyáltalán belevágni ennyiért a tanításba, vagy keresnek kéne mást?


25/N



2022. júl. 8. 19:49
A kérdező szavazást indított:
Érdemes megpróbálni a tanítást
Inkább más munka
44 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki megkérdezné, miért mentem tanárira, 6 évvel ezelőtt is tanárhiány volt és mindenki azt mondta, biztos emelni fognak a fizetéseken, hogy javuljon a helyzet. n meg hülye középiskolásként elhittem...
2022. júl. 8. 19:56
 2/45 anonim válasza:
88%

Addig menekülj, amíg tudsz!


Üdv,

egy 28 éves pályaelhagyó tanár.

2022. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Menekülnék, de ezzel a végzettséggel hova? Vidéki megyeszékhelyen lakom, itt kb. csak gyári munkát tudok vállalni ezzel.
2022. júl. 8. 19:59
 4/45 anonim válasza:
95%
Kettes vagyok. Nem tudom, melyik megyeszékhely, de biztosan lenne más lehetőség is. Én is vidéki vagyok, ráadásul nem is nagy településen lakom, csak egy kisvárosban, de sikerült megcsípnem egy irodai munkát. Nézz szét esetleg az ilyen adminisztratív jellegű álláshirdetések között. Ha szerencséd van, akkor találsz egy olyan helyet, ami esetleg támogat az átképzésben is. Én is jelentkeztem most levelezőn egy teljesen más képzésre. Nem lesz egyszerű munka mellett, de valamit valamiért. Drukkolok! :)
2022. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
95%
Csak rosszabb lesz. Ha 26 évesen elkezdesz alternatív karriert felépíteni, 30 éves korodra már messzire juthatsz. 30 évesen nagyon rossz lesz elhagyni a pályát. Olyan munkákban gondolkozz, ahol elvárás a felsőfokú végzettség, de nem számít milyen diploma. Nyelveket tudsz?
2022. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
Én 21 évvel ezelőtt végeztem tanár szakon, és már akkor is tudni lehetett, hogy ez nem egy jól fizető szakma. Szerencsére nyelvtanárként, így sok más lehetőségem volt. Milyen egyéb munkatapasztalatod van?
2022. júl. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
16%

Pffff :-DD

6 év alatt már bármilyen IT mókolásban a medior bérsáv tetején lennél: 1,1-1,8 M /hó, külföldre dolgozva 50-100 ezer USD /év.

2022. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Angolul tudok középfokon.
2022. júl. 8. 20:38
 9/45 anonim ***** válasza:
89%

Már a szakpár is vicc kategóriás, de ezt hagyjuk is. Ha nem jön ki a matek, akkor nem jön ki a matek. Én is otthagytam a tanárszakot az utolsó félévben, mikor már láttam, hogy abból a pénzből éhenhalnék.


Olyan irodai munkát keress, ahol eljárás a diploma de mindegy milyen. Service deskek pl előszeretettel szippantják fel a tanárszakosakat és jól is fizetnek. Van karrierlehetőség.

2022. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
94%

Menekülj, sscbe, tudsz idegen nyelven


Üdv egy 31 éves pálya elhagyó tanár,


Ha írsz privatban szívesen segítek

2022. júl. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!