Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felvettek egy céghez, de...

Ha felvettek egy céghez, de közben még fut pályázatom egy másikhoz, akkor érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

Tehát: pályáztam egyszerre két helyre, A-ra és B-re. B helyre mennék szívesebben, mert a profil és a céges kultúra közelebb áll hozzám, de több infót szeretnék tudni a munkefeltételekről, mert az első interjúkörben még nem tudtam élő emberrel beszélni.


A helyre közben kaptam ajánlatot, amit el kellett fogadnom, ha nem akartam, hogy lejárjon. Elfogadtam. De közben két nappal később megjött a visszajelzés B helyről, hogy várnak a következő körre.


Ha teljesen korrekt akarok lenni, akkor visszamondom A helyet, viszont akkor a biztos választást elvesztem. Ha biztosra akarok menni, akkor elkezdem a munkát A helyen, de közben folytatom a folyamatot B hellyel, és ha az jobban tetszik és megfelelek, akkor A helyen felmondok már az elején, elvégre a próbaidő alatt ezt indoklás nélkül megtehetem.


Erre az utóbbira hajlok. Szerintetek ez rendben van kb?


2022. febr. 25. 13:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Multikról van egyébként szó.
2022. febr. 25. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elkezded, ahova felvettek. Ha nem tetszik (, vagy, ha esetleg komoly bérkülönbség van), ÉS a másik helyre is felvennének, akkor felmondasz A helyen, kitöltöd a kötelező időt (felmondási idő, ha előírják), és átmész


Én a mai világban elkezdeném A-t és csak akkor mennék el onnan, ha B tutifix (szerződést ajánlanak rögtön), ÉS megéri váltani(nyilván 500 Ft-tal többért nem mennék át, mert nem éri meg újból a zöldfülű státusz.)

2022. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
A helyen is most kezdenék, vagyis nincs felmondási feltétel, próbaidő alatt ott lehet hagyni. A másik helyen nem a bérkülönbség a döntő, hanem jobban érdekel maga a tevékenység.
2022. febr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3: te most a kérdező vagy egy másik hozzáférésről?
2022. febr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha teljesen korrekt akarok lenni, akkor visszamondom A helyet,"


Te melyik bolygón élsz? Szó nincs korrektségről, oda menj, ahol jobbak a feltételek.

2022. febr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!