Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdenétek új állást keresni...

Elkezdenétek új állást keresni, ha visszaakarnák venni a home officet?

Figyelt kérdés

Azt tervezik nálunk,hogy "visszaállnak" szeptember 1-től.

A home office meg nem "alap" lesz, hanem vezetői engedéllyel, de akkor is korlátozottan.

Most úgy néz ki, hogy heti 1x kell csak bemenni, akkor van egy jelenléti meeting,


A kollégáimmal, azt beszéltük, hogy nekiállunk állást keresni.De, előtte többen jelezzük a vezetésnek az egyet nem értésünket, hátha sikerült kedvezőbb feltételeket kiharcolni.



Nekem nagyon bejött a home office, sokkal több időt vagyok a családommal, sok pénzt megspóroltam, mert kevesebbet járok boltba és akkoriban olyanokat is megvetem, amit nem kellett volna.Sokkal kevesebbet megy az autó is.


A vállalaton belül, más területen dolgozók is elégedetlenek a dolgozók.A munkánkhoz egyébként csak egy laptop és egy telefon kell, más nem.


Multicég egyébként, de hangsúlyozták, hogy a "mobil munkavégzés nem része a vállalati kultúrának".


2021. aug. 1. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Én azt látom, hogy a munkavállalók többsége nem ugrál, hogy nekik mindenképpen home office kell, a cégek simán átverik rajtuk a jelenléti munkát, amióta enyhül a járvány. Persze itt az átlag jóskáról beszélek, aki helyett holnap találnának egy pályakezdőt, ha felmondana.


Hiányszakmákban el tudom képzelni, hogy van ekkora érdekérvényesítő képessége a szakembernek, de nem ez a jellemző. Megszoksz, vagy megszöksz.

2021. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem iszonyatosan rontja a vallalatom beluli kommunikaciot es a csapat egyseget, munkahelyi kapcsolatokat hosszu tavon a home office. En nagyon megutaltam ezalatt a masfel honap alatt. Mi arra alltunk vissza hogy 3 nap iroda 2 nap home office. En tok oszinten orultem ennek. Ez teljesen korrekt.


Bar azt kicsit nevetsegesnek tartom hogy azert keresel munkat, mert "visszaallnak" az eredeti allapotra es be kell jarni dolgozni EGY MUNKAHELYEN. Vicc.

2021. aug. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
*másfél év
2021. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Nalunk jott level hogy majd ha megnyilik az iroda ki hany napot akar majd bemenni. A nagy atlag 2 napra jott ki. Szoval ez szerint atalakitjak most az irodakat. Minket megbecsulnek es ereztetik hogy szamit a velemenyunk. Ha kotleznenek visszamenni akkor kb aznap amikor a level megjön csak a mi csapatunkbol 10 ember egybol felallna.
2021. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szerint nem tölti ki a munkád a munkaidőt. Így nyilván kellemetlen visszamenni.

Nálunk június elején kellett visszaállni. Én nem kezdtem el keresni, mert jó helyen vagyok, a munkám kitölti a munkaidőmet, sőt... Bár azt bánom, hogy nálunk a vezetői engedélyhez kötött home office gyakorlatilag azt jelenti, hogy nem lehet menni.

2021. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Ahol én dolgozom, a járvány előtt is az volt a hozzáállás, hogy "mindegy hol és mikor csinálod, a munkád legyen kész". Van egy törzsidő, ahol elvárás hogy elérhető légy, egyébként meg a meeting-ek 90%-a járvány előtt is telefonon v. skype-on volt.

Ettől függetlenül az emberek java része a járvány előtt bejárt mert az irodában kényelmesebben lehetett dolgozni, és a kollegákkal közös ebéd/kávézásnak is megvan az értéke.

Amit a #2-es ír, hogy "be kell járni mert munkahely" azzal nagyon nem tudok egyetérteni, annak, hogy "be kell járni" nincs értéke.

Most úgy gondoljuk, hogy a többség hosszabb távon a heti 1-2 nap bejárásra fog beállni - és megvan az a 20-30% aki minden nap mert ő azt szeretné.

2021. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#2

A csapatkohézió fenntartásához bőven elég heti 2, max 3 nap az irodában. Persze ez is csak olyan munkakörökben, ahol amúgy a kollégák helyben vannak. Annak pl. nulla értelme van, hogy az irodából tárcsázz be egy meetingre skype-on az amúgy másik irodában / országban lévő kollégákkal.

2021. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Augusztus végén visszajönnek a szigorítások, mivel vége lesz a nyaralási szezonnak, az oltottak védelmében az oltatlanoknak maszk kell, hogy ne fertőződjenek meg = home office
2021. aug. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Emberfuggo is. En például nem örültem annyira a home officenak mert kevesbe vagyok produktiv otthon. Plusz mivel nincs csaladom igy kell hogy kimozduljak otthonrol. Szeretek a kollegakkal kavezni, beszélgetni stb.

Kollegamnak feleség, 2 gyerek ő örült a home officenak.

2021. aug. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16%

Ez hiszti. Masnak meg nincs munkaja, egyesek meg be sem akarnak jarni



Messze van? Akkor valts. Nem eleg a penz? Akkor valts. Ez ilyen egyszeru.


Nem szeretem az allando home officet. Amikor lecsukom a laptopot nem akarok otthon ranezni, egy legterben magammal tudni a munkahelyem.


Korona alatt, amikor tobbnyire skype interjum volt, utaltam, hogy home office bol kezdtem volna es interjun meg a leendo irodai kornyezetet sem latom.


Nagyon gatolja a kommunikaciot es nekem pl elmegy a koncentracios kepessegem, hiszen otthon vagyok.

2021. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!