Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a diplomaosztóm, kétszakos (magyar-etika) mesterdiplomás gimnáziumi tanár leszek. 6 év volt a tanárképzés, gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy tanár lehessek.


Viszont a szüleimmel volt egy olyan megegyezésünk, hogy csak a diploma megszerzéséiig segítenek, utána teljesen önállósodnom kell és el kell költöznöm tőlük.


A városban több gimnázium is keres magyartanárt, de mindenhol bértábla szerinti fizetés jár, vagyis nettó 172 ezer, meg valami pótlék, amivel együtt 207 ezer lesz. Sajnos nincs cafeteria vagy más juttatás egyik helyen sem.


Nagyon félek, hogy ebből gyakorlatilag éhen halok az albérlet kifizetése után, de ez az egyetlen dolog, amihez értek. Sajnos fizikai munkát nem vállalhatok helyette, mert komoly gerincműtétem volt fél éve, még mindig gyógyulófélben vagyok.


Nem tudom mit tegyek, érdemes egyáltalán belevágni ennyiért a tanításba, vagy keresnek kéne mást?


25/N



2022. júl. 8. 19:49
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
72%
Vagy bevállalod a tanárságot, vagy Budapest SSC (ha van 2 felsőfokú nyelvtudásod, középfokkal SSC-be nem fogsz kelleni, amúgy nulllkilométeresként ott is csak 230 nettó a kezdőfizu), vagy elmész egy helyi önkormányzathoz, kormányhivatalba, okmányirodába, elárulom ott is nettó 170-180 a kezdőbér...vagy felszedsz egy csávót, és összeköltözöl vele, ketten már ki lehet jönni a pénzből.
2022. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

"a szüleimmel volt egy olyan megegyezésünk, hogy csak a diploma megszerzéséiig segítenek, utána teljesen önállósodnom kell és el kell költöznöm tőlük"

Próbáld velük újratárgyalni.

2022. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elszomorítani, de nemcsak a pedagógusbér ennyi. Sokféle munka van bértáblával, adminisztrátori tevékenységek is. Egyedül a versenyszféra, cégek adhatnak biztos kiutat valamilyen irodai munkával. Egy dolog biztos: ha Magyarországon több valahol a nettó kezdő fizetés 250 ezernél, az már nagyon jónak számít. Viszont így legalább van esély fejlődni később. Tanárként nem nagyon fog nőni a béred ezt jól látod.


Viszont rengetegen nem tehetik meg pályakezdőként sem a saját albérletet. Legfeljebb szobát lehet bérelni. És nem is azért, mert mondjuk nettó 300-ból nem futná rá, hanem mert félre is kell tenni alapvető dolgokra is (lakást ne is említsem!). Budapesten is már jónak minősül nettó 300 ezer forintnyi fizetés, ami önmagában valóban kevés, egy párkapcsolatban már minden sokkal könnyebb.


Hosszútávon valóban élhetetlen 207.000 ft, de az az igazság, hogy máshogy is nehéz egyedül fenntartani egy albérletet. Ez más országokban is hasonlóan van. Nettó 230-ból én is lakótárssal élek.


Persze, nem kényelmes lakótársakkal lakni, de akármilyen pályát is választasz, szerintem ne önálló albérlettel kezdj, én senkit sem ismerek, aki teljesen bizonytalanul bevállalt volna ilyen hatalmas kiadást pályakezdőként.


26/N

2022. júl. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, írtad hogy Bp-n nehéz lenne szobát bérelned. :(


A lehetőségek tényleg ott vannak, így valóban egyszerűbb lenne szülőknél lakva elkezdeni dolgozni valamit és utána félretett pénzből kifizetni a kauciót egy jobban fizetett munkakörre.


Tanári diplomával HR-be is lehet menni, nekik mindegy, csak a nyelvtudásod kell, angol C1.


Minden megoldható, csak akarni kell! :)

2022. júl. 11. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

"egy párkapcsolatban már minden sokkal könnyebb"

Ez anyagi szempontból igaz (mindig olcsóbb, ha több ember él együtt, mint ha csak egy), de nehogy ez motiváljon arra, hogy belemenj egy párkapcsolatba, mert millió más szempontból viszont rohadtul megnehezíted az életedet, ha olyannal állsz össze, akivel egy idő után már csak az anyagiak tartanak össze...

2022. júl. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

"Tanári diplomával HR-be is lehet menni, nekik mindegy, csak a nyelvtudásod kell, angol C1."


Most mondjam el, hogy én kezdő HR-esként netto 210-et keresek? 😅


N26

2022. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
88%
#36: Ezt írtam én is a Kérdezőnek, hogy más szektorban is sokszor ilyen fizetések vannak. Én is nettó 210 ezret kerestem pályakezdőként. És nem is volt annyi szabadságom, mint tanárként lett volna...
2022. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
77%
36-37: ez szép és jó. De mennyit keres egy HRes 10 év tapasztalattal? 4-600 nettót. Tanárként? Ugyanazt a 200 nettót. Lehet, hogy felkúszik 220ra is.
2022. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
92%

36-37 én voltam az eredeti szerző, szintén arról írtam, hogy bérfejlődés a tanári pályán nincs, máshol lehet, a kezdőfizuk ellenére is.


35: a párkapcsolatra nyilván én sem úgy értettem, hogy csak ezért legyen valaki, de hogy mondjam... a mi korunkban az általam ismert nők többsége már rég nem ezen a kérdésen aggódik, mert komoly kapcsolata van, illetve házas. De sokaknak nem adatik meg, ám ez nem baj! Próbálkozni viszont ér, mert később is nehezebb egyedül szerintem. Plusz nőként, aki családot akar, az idő sem véges. Én bánom, hogy az egyetem fontosabb volt a magánéletemnél, nem leszek újra fiatal és igenis "kimaradt" valami az életemből. Persze mindenki más és a 0 tapasztalat is ritka. Úgyhogy nyilván szeretnék változtatni.

A kérdezőnek ez csak egy javaslat volt, mert kb. 95%-ban ez az "ideál" ebben az országban. A maradék 5% a kivétel.

2022. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
70%
Budapesti èpìtőipari csoportokba napi 30ert is keresnek komuvest és ácsot. Ès ez még az alkalmazotti bér. Elég durván megfordult a helyzet a fizetések terén ahogy látom. Habar kereslet és kínálat ugye. Ha mindenki egyetemre megy akkor persze kilőnek a szakipari bérek.
2022. júl. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!