Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a diplomaosztóm, kétszakos (magyar-etika) mesterdiplomás gimnáziumi tanár leszek. 6 év volt a tanárképzés, gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy tanár lehessek.


Viszont a szüleimmel volt egy olyan megegyezésünk, hogy csak a diploma megszerzéséiig segítenek, utána teljesen önállósodnom kell és el kell költöznöm tőlük.


A városban több gimnázium is keres magyartanárt, de mindenhol bértábla szerinti fizetés jár, vagyis nettó 172 ezer, meg valami pótlék, amivel együtt 207 ezer lesz. Sajnos nincs cafeteria vagy más juttatás egyik helyen sem.


Nagyon félek, hogy ebből gyakorlatilag éhen halok az albérlet kifizetése után, de ez az egyetlen dolog, amihez értek. Sajnos fizikai munkát nem vállalhatok helyette, mert komoly gerincműtétem volt fél éve, még mindig gyógyulófélben vagyok.


Nem tudom mit tegyek, érdemes egyáltalán belevágni ennyiért a tanításba, vagy keresnek kéne mást?


25/N



2022. júl. 8. 19:49
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

#13


8 órás hátsó feltárásból végzett gerinckorrekciós műtétem volt nem olyan régen, nem emelgethetek semmit, így sajnos az Aldi is kiesik.

2022. júl. 9. 07:56
 22/45 anonim ***** válasza:
86%

"Nagyon félek, hogy ebből gyakorlatilag éhen halok az albérlet kifizetése után"


Nem kell félned, ebből gyakorlatilag tényleg éhen halnál, szóval ez ne bizonytalanitson el.


Ennyi pénzért abszolút nem szabad dolgozni, pláne 6 év egyetem után. Amúgy nem lecseszés, én ezt sokszor meg szoktam kérdezni, hogy miért megy valaki tanár szakra, ha tudja, hogy sz.r a megélhetésük? Mindig jön a válasz, hogy "hát mert azt ígérték, hogy jobb lesz majd". Komolyan elhittétek, hogy javul a helyzetetek? A tanárok mindig is sz.rul fogkank keresni ebben az országban, mert semmilyen kormánynak nem érdeke, hogy költsön az oktatásra azért, hogy értelmes emberek legyenek utána, akiket nem tudnak majd h.lyíteni. Az állami szféra egy megaláztatás. Mindenhol, nem csak a tanárok esetében. Ez a rendszer azt érdemelné, hogy kikopjon belőle minden tanár éa ne is legyen utánpótlás, akkor muszáj lesz valamit tenniük.

2022. júl. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem kell leszólni/elítélni - tanult, amit tanult. Most viszont meg kell fizetnie az árát: vagy 3x olyan keményen kell dolgoznia, mint egy piacképes diplomásnak, vagy marad az uzsonnapénz kaliberű fizetés. Nincs ingyen ebéd. Egy harmadik út még, hogy kifog egy gazdag csávót, akkor el lehet evickélni a 400 eurós fizetésből. Amúgy Nyugaton az egy pár márkás cipő ára (csak mondom).
2022. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

"Most viszont meg kell fizetnie az árát: vagy 3x olyan keményen kell dolgoznia, mint egy piacképes diplomásnak"


Az a baj, hogy ez a 3x olyan keményen dolgozás sem igaz, mert csinálhat bármit, az állami szférában azt a fix sz.r fizetést fogja kapni sajnos, nem számít mennyit dolgozik, ez nem versenyszféra, hogy a teljesítményt is értékeli sok munkáltató. Ráadásul itt még a magánóra sem nagyon játszik, tényleg nem akarom kritizálni, mert semmire nem vezetne, csak ez a magyar-etika szakpár a magánoktatásban sem igazán piacképes, nem nagyon tudok róla, hogy olyan sokan mennének magánórára magyarból, etika meg kb egy értéktelen tölteléktárgy. Talán ha esetleg van egyszakos mesterképzés tanárból valahol, akkor egy angolra elmennék még a kérdező helyében, akkor már magánúton lehet tolmács is, és taníthat is angolt, arra van kereslet.


Így mindenképp egy irodai munkát próbálnék meg valami helpdesket k9molyabb cégeknél, ott is jobb fizu van ennél, esetleg egy hivatalban, ami szintén nem egy nagy karrier, a tanáritól mégis jobb még az is. Vannak itt lehetőségek amúgy ezzel a végzettséggel is, csak nem az eredeti pályán.

2022. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
23-as vagyok, úgy értettem, hogy TERMÉSZETESEN versenyszféra, ahol kemény munkával (és szükség esetén akár szabadidőben tanulással, akár autodidakta módon) kell kompenzálnia azt, hogy nincs releváns végzettsége. Ez baromi nehéz, de nem lehetetlen. Mondjuk vidéken (ahol még SSC sincs), szerintem mérnök diplomával is meg lenne lőve, de pályakezdőként talán még programozóburkolóként se lenne fáklyás menet...
2022. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkor más boltba is lehetsz eladó, pl telefonbolt vagy papír írószer stb. Akármi. Dm, vagy rosssmann. Ilyenek. Nem kell cementet emelgetni, de tanári bérnél jobban adnak, vagy még ott a meki pl
2022. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
67%
az albiba pl csak nyelvtudással is elhelyezkedhetsz. Én is 175 ezret keresek 3 szakmával és egy középfokú nyelvvizsgával. Most ráállok én is az angolra , mert nagyon sok távmunkás állást hirdetnek ahova nem kell semmi más csak 2 nyelv középfokú ismerete. Nekem is elegem van , mert ugyan nekem albérletet nem kell fizetnem de még így sem lehet kijönni ebből a fizetésből.
2022. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
85%
aldi bocsánat:D
2022. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
92%
Ez a tanulság, sose hallgatunk másokra, hogy biztos ez lesz meg az. Mindig saját velemeny alapján döntsünk.
2022. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt már rég megbeszéltétek a szüleiddel, bele kellett volna kalkulálni, hogy tanári fizetésből nem lesz könnyű teljesen egyedül megélned. Még akkor sem, ha emelték volna a béreket. Illetve valamennyit emeltek, de még így is kevés.


Nem tudod megbeszélni a szüleiddel, hogy legalább 1-2 évig még náluk maradhass, amíg pénzt gyűjtesz? A tanári fizetésből is valamennyit félre tudnál tenni, ha otthon élnél.


Amúgy ez nem csak a tanári pálya sajátossága. Én is nettó 210 ezer körül kerestem az első munkahelyemen. Akinek nem olyan szakmája van, ami mostanában kelendő vagy hiányszakma, az nem feltétlen keres jól.

2022. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!