Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Elkezdenél ennyiért dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz a diplomaosztóm, kétszakos (magyar-etika) mesterdiplomás gimnáziumi tanár leszek. 6 év volt a tanárképzés, gyerekkorom óta az volt az álmom, hogy tanár lehessek.


Viszont a szüleimmel volt egy olyan megegyezésünk, hogy csak a diploma megszerzéséiig segítenek, utána teljesen önállósodnom kell és el kell költöznöm tőlük.


A városban több gimnázium is keres magyartanárt, de mindenhol bértábla szerinti fizetés jár, vagyis nettó 172 ezer, meg valami pótlék, amivel együtt 207 ezer lesz. Sajnos nincs cafeteria vagy más juttatás egyik helyen sem.


Nagyon félek, hogy ebből gyakorlatilag éhen halok az albérlet kifizetése után, de ez az egyetlen dolog, amihez értek. Sajnos fizikai munkát nem vállalhatok helyette, mert komoly gerincműtétem volt fél éve, még mindig gyógyulófélben vagyok.


Nem tudom mit tegyek, érdemes egyáltalán belevágni ennyiért a tanításba, vagy keresnek kéne mást?


25/N



2022. júl. 8. 19:49
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%
Irány egy SSC. A bértáblás tanárok éhenhalnak kb.
2022. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Én otthagytam.

Én is akkor kezdtem az egyetemet, amikor a nagy ígérgetés korszaka volt :D 2014ben ugye minimálbérhez volt kötve a vetítési alap, akkor volt reményünk.

Gyógypedagógusként dolgoztam 2 évet. Szerettem, de a gyerekek is egyre nehezebbek voltak és a fizetésből meg előre lépni nem lehetett. Így 2 éve mást kerestem.

Ha lenne normális fizetés, akkor visszamennék,de így nem.


Te látod, hogy te ki tudsz-e jönni ennyiből.

2022. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, azt hallottam, hogy az Aldiban béreket emeltek az eladóknak..


Többet kapnál szerintem 100-120-al minimum, mint amit itt kiírtál

2022. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz mindenféle munkára linkedin-en ami egy picit is érdekel. Nekem van szociológus munkatársam adatelemzőként. Tanári diplomával is biztos tudsz más jó munkákat betölteni. Sok helyen a személyt nézik, meg csak azt hogy diploma legyem és kész.
2022. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Tanarkent vegeztem 3 eve az ELTE-n, egy percet sem tanitottam. Diplomaszerzes utan elkezdtem UI/UX-t tanulni, azota is ebben dolgozom, es havi netto 450-et viszek vele a haza.
2022. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

15 tanár ismerősöm van.

Ebből csak 3 van még a pályán, de csak azért mert, pár év és nyugdíjas lesz.

A többiek meg össze vissza dolgoznak...gyárban, pénztáros, eladó.

Mindegyikük tanul mellette valami más szakmát.

Ennyire kevés pénzért nem szabad csinálni, a tanári munkát.

2022. júl. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:
Sokan mondtátok az SSC-t, de sajnos vidéki vagyok, nálunk nincs ilyen. Budapestre felmenni az ottani albérletárak mellett meg kb. önygilkosság lenne anyagilag.
2022. júl. 9. 07:05
 18/45 anonim ***** válasza:
29%
Akkor elmész kasszázni egy tescoba, kész. Abból meg lehet élni
2022. júl. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
24%

Akkor maradj tanár, ki ne mozdulj a komfortzónádból.


10 éve költöztem Pestre, először szobát béreltem. Az a 450br ssc fizuból kijön ma is. Ma 1,3Mt keresek, saját lakásom, autóm van.


Csak hát ugye egyszerűbb kifogásokat keresni és alibizni. Nyilván ezért végeztél el két büfészakot. Üdv a való világban.

2022. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Nézegettem, 90 ezer körül van a szoba bérlése + rezsi. A kauciót sem tudnám letenni.
2022. júl. 9. 07:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!