Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amway. Megéri csatlakozni...

Amway. Megéri csatlakozni vagy sem?

Figyelt kérdés
Kecsegtető amit elmondtak de olvastam róla jót és rosszat is. Ki mit gondol? Lehet vele pénzt is keresni? Minden féle véleményre kíváncsi vagyok.
2014. nov. 10. 19:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy fél évre kiírja magát a magánéletéből, de hát valamit valamiért, ugye.."


Mondjuk egy férfiember csinálja nyugodtan. Amikor egy nő csinálja, az lehet végzetes.. Például beleöregszik, aztán már fiatalon úgy néz ki, mint a saját anyja. :( Az egy szomorú dolog. Felmerül, megérte-e. :( Gyerekétől is megkérdezik: neked hogyhogy mindig a nagymamád jön érted? Nem tudom, találkoztál-e már ilyen esettel? Nem lehet könnyű szegénynek.


De nem baj, ha van is ilyen, szerintem vigasztalódik, és utólag mindig talál magyarázatot, hogy jó döntés volt! Remélem legalábbis...


Na de nézzük a jó oldalát! A lehetőség mindig megvan, hogy valaki stresszmentesen hálózatot építsen. Hogy garanciával vásároljon, és ezt megossza a barátaival.. ;) Világelső prémium termékeket használjon. Vitamint (#1), kozmetikát (Top5), tudod, hogy szép és egészséges, fiatalos maradjon.. És ilyen egyszerű dologgal megéljen.. ;)

2015. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:

tanulási időszak végétől számítva. Mint bárhol máshol.


Szerintem nem nézted meg a honlapot rendesen.. :-))

Nem egy nagy durr a képzésem, de piacképesebb ettől:


Megéri garanciával vásárolni, vagy nem?


És ugye ha jól tudom nálatok előre kell fzetni a csomagot, meg a terméket, majd utána jön az, hogy dolgozz vele.


Én ezt megfordítottam. Előbb kapsz egy képzést, dolgozol, keresel vele,-európai minimálbértől, amwayes 6 éves munkától többet - és majd utána fizetsz egy minimális összeget,ami a képzési és járulékos költséget fedezi egyszer, nem árrésben beépített többszintű jutalékban egész életedben.


:-)) Idejét múlt, a képzésetek, az üzletpolitikátok, mint a mosóporotok. Leköröztek már sokan, és ez láthatóan évek óta csak rosszabbodik.



Nálunk nincsenek, és ez nagy előny. Mindenki magát buktatja ki, aki kibukik. Egy egyszerű iq teszt van csak. Aki szerint igen, az fel van véve. Úgyhogy akit IDE nem vesznek fel, az már nagyon az alja szegény... De még abból is lehet valaki. Takaríthat hajót. Oda még jó lehet.


Ugye az a tény cseppet sem zavar össze, hogy jó előbb zártuk ki a felvételi követelményekkel, ami olvasható az oldalon is és a munkakörök megnevezésével, ami között nincs takarító.


A pályázóval szemben támasztott követelmények:


"5000 fő alatti településen élő,

a pályázható munkakörben szerzett szakképesítéssel rendelkezik

angol, vagy német alapfokú nyelvtudással rendelkezik

18-40 év közötti természetes személy"


Emellett:

A munkaerő közvetítők összesítve, évente közel 10.000 új tagot regisztrálnak rendszerükbe, melyből minimum 50-75%-nak tudnak munkát biztosítani egy szezonon belül, szakképzettségre való tekintet nélkül. A válaszadók adatai alapján, a nagyobb létszámot regisztrálók körében, a munkához jutási arány fordítottan arányos, így ebből következőleg, nem feltétlen követendő a mennyiségi szemlélet ezen a területen, sokkalta inkább a minőségi munkaerő rendelkezésre bocsátása lehet célra vezető, hiszen átlag 1000 fő alatt, az elhelyezkedési arány már 75-100%-os az egyes munkaerő közvetítőknél.


Szerintem itt most befejezem, mert tényleg egyre mélyebbre süllyedsz a saját fertődben, de legalább az utókornak megmarad az elmúlt napok ferdítései, mellébeszélésed tanulságnak, hogy megéri e csatlakozni eme nagyszerű világelső céghez és embereihez.


Még annyit azért figyelmedbe ajánlok a magyar nevek és városok kapcsán, hogy olvasd el figyelmesebben a korábban írtakat és hivatkozottakat. Tudom, hogy frusztrált vagy, és egy épkézláb érvet nem sikerül két nap alatt összeraknod, de próbáld meg.


egy kis támpont:

„A magyar GDP mintegy 1,8 százalékát teszik ki a külföldön munkát vállalók hazautalásai - derült ki a Világbank statisztikáiból. Ezzel segítik a kivándorlók az itthon maradt családtagjaikat: a nemzetgazdaság számára ez a fogyasztás és a jövedelmi különbségek növekedését egyaránt magával hozhatja."

Ugyanakkor célszerű már itt megjegyezni, hogy a vizsgált terület és kitörési pont lehetősége szempontjából a fenti adatok nem relevánsak, hiszen ezek a más tagállamokban történő költözés, ezáltal a fejlesztési célokat nem szolgáló, elvándorlási statisztika romlásával valósulnak meg."


Ergo, akikről én beszélek és írok így,


azok mind magyarok, magyar lakhellyel. Akik közül sok ott van az ismerősi körömben, igen.


Azok, a jelen esetben csak rövid kérdésekben megkérdezett, éves szinten 5-7000 főt közvetítő irodák által biztosított munkaerők, akik a jövedelmük 25-100%-át tudják megtakarítani havonta. Hozzátéve, hogy béren kívüli juttatásként, további - a fizetésük átlag 40-50%-ával megegyező mértékű- egyéb bevétellel is rendelkeznek készpénzben, borravaló formájában.


Vagy épp, a határ menti területekről Ausztriába ingázó munkavállalók, adott esetben a kamionsofőrök, a hajós és légitársaságok személyzete, vagy a 6 hónapnál rövidebb időszakot külföldön dolgozók, akik nem jelentkeznek ki magyarországi lakóhelyükről, hozzájárulva ezzel az elvándorlási statisztika szinten tartásához.


Véleményem szerint megbecsülni sem lehet ezt az összeget, amivel ezek a munkavállalók hozzájárulnak elsősorban önmaguk és családtagjaik megélhetéséhez potenciális friss tőkét képviselhetnek a helyi beruházások kapcsán.


De magyarázd még meg ezt is, hátha a szakmai véleményezést is megváltoztatják a szűk látókörű képzelgéseid miatt...

2015. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:

"fizetsz egy minimális összeget,ami a képzési és járulékos költséget fedezi egyszer, nem árrésben beépített többszintű jutalékban egész életedben"


Oh, fizetős a képzésed? A mienk ingyen van. Soha nem fizetsz érte. Egyszer sem, és folyamatosan sem.. ;)


"Idejét múlt, a képzésetek, az üzletpolitikátok, mint a mosóporotok."

Igen, ezt már 20 éve is hallottam. Azóta háromszorozódott meg a forgalom. Hiába, no, ilyen egy idejét múlt dolog... Gondolom 20 év múlva is ezt fogod mondani... Ha nem te, majd mondja más.. ;)


Óh, igen, én örülök a sok külföldre menekült vendégmunkásnak. Nyilván az ottani gazdaságot is erősítik, ők is szívesen fogadják őket. (Emlékszem én a sok itthoni román stb. vendégmunkásra. Mint a törökök németben, a pakisztániak angliában. Azt a szintet képviselik most a mi külföldön takarító vendégmunkásaink is. Szuper!)


Milyen jellemző is a "külföldön jól megszedem magam, itthon pedig vállalkozni fogok" életút... Jól képzett fiataljaink mennek el epret szedni meg takarítani.. Ahogy kapkodom a fejem, itt körben mind ilyeneket látok. Nem ám gyerekeiket egyedül nevelő anyukákat, meg havonta max. 2x hazalátogató apukákat... Ja, meg a fiatalok. Akik képtelenek egy fillért is félretenni, és nincstelenül unják meg a kollégista életet..


Borravaló.. Igen.. Én is szoktam adni... Szegényeknek..


Most volt talán az indexen egy cikk egy angliába szakadt vendégmunkás sikertörténetéről. Szuper jó példa volt. Ma már ott tart, hogy akár csak 3 napot dolgozik egy héten, és megél. Most pizzafutár. Micsoda álomkarrier! :(


Én azt mondom, nem kell a hazádat lecserélni, elég a mosóporodat!

2015. jan. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:

:-))

Pláne hogy hajóról beszélünk ugye, teljes ellátással és nem rezsivel fizetendő albérletről eperszedéssel, meg kollégiumról, meg mi volt még... Igaz, azok közül lényegesen rosszabbak a megtakarítási mutatók. Az is le van írva a linken, nem kell megismételni, köszi..


Az, hogy a férfi menje dolgzoni cslád irthon, inkébb ne firtassuk milyen családi szakadásokkal jár, míg esetünkben a Gyámhatóság is elismerte az indokoltságot és a tervek megvalósítását. Kb megint egy olyan véleményt cáfol hivatalos dokumentum, amivel azt hitted frappánsat mondasz. De mást nem is várunk már tőled, hiszen az egész életed, léted az alaptalan állításokra, leleplezett hazugságokra és ferdítésekre épül.


:-)))


Mondom én, csak jobban lejáratod magad.


Nem kell fizetni a képzésért, a cd-kért, üzletépítő csomagért, a rendezvényekért, mind ingyen van, ahogy a hálózatépítő sem kockáztatja a kapcsolati tőkéjét.


Ha nem haragszol, ezekről egy kivonatot az mlm aranyköpésekbe betennék, csak úgy az utókornak, emlékül, megjelölve ezt a beszélgetést, mint hivatkozás.


A terem bérleti díját sem kell fizetni a tapsikolós rendezvényhez, ahogy a gyakorlati képzéshez a hajóét sem 1 hétig ugye...


Nagyotmondó Hári János....


Azt hittem eddig, hogy k.géza, sasmadár, user és központ felülmúlhatatlanok, hát tévedtem.


Elavult és nem megfelelő a szegregáció nélküli "mindenkit felveszünk, majd kibuktatja magát maximum alapú" felvételi!


Ha nem így lenne nekem sem lenne képzésem, de pedig pont hasonló okok indokolták a bevezetését:


"A tanulók jelentkezésüket követően, felvételi eljárásban nem vesznek részt, így az iskola kizárólag az általános iskolai eredményeik alapján köteles felvenni az adott szakra jelentkezőket. A jelentkezési arányról elmondható, hogy a meghirdetett létszámra, közel 5-10-szeres a túljelentkezés. Azáltal, hogy szűrő nincs beépítve a jelentkezők számára, könnyen előfordulhat, hogy a gyengébb minőségű oktatási intézmények jó osztályzatú, de gyengébb képességű tanulói kerülnek felvételre és nem a magasabb minőségű oktatási intézmények tanulói.

A jelentkezők zömében nincs reális rálátása a vendéglátóipari szakmunkákra, ebből adódóan idealizált szakmai képpel rendelkeznek, melyet tovább fokoz a médiában megjelenő főzőshow-k és az internetes sztárszakácsok, valóságtól eltérő munkakörülményei mely a jelentkezők számára, az etalont jelenti.

A szakács szakképzésben, egy osztály 30 fővel indul, amelyből közel 30%-uk morzsolódik le, így a sikeresen végzők száma 20 fő, melyből összesen a fele az aki alkalmas is, vagy feltételesen alkalmas az elméleti anyag gyakorlati alkalmazására. 5 fő képes az önálló munkavégzésre, további 5 fő irányítás és felügyelet mellett képes ellátni a feladatokat. A motiváltságot tekintve a tanulók zömében alul motiváltak, melynek oka, többek között, a korábban említett idealizált szakmaképből történő kiábrándultság, a szakmai gyakorlatokon megtapasztalt negatív sikerélmények. Ebből adódóan a pályaelhagyók viszonylag magas aránya jellemző ezen a szakterületen. A végzett tanulók 30%-a mondható a szakmai munkára alkalmasnak, azonban a szakma iránti motiváció nem feltétlen az ő esetükben mutatható ki.

Ez kísértetiesen összecseng a Magyar Gasztronómiai Egyesület cikkével, melyben az alábbi hazai szakképzésben tapasztalható tendenciákat, a „Mai magyar szakácsképzés” c. cikkben foglalja össze: „Nincs felvételi, a későbbiek során sincs semmilyen "szűrés". A szakiskolák fejpénzből élnek, lasszóval fogják a diákokat, soha nem buktatnak. A szakképzés mennyiségben érdekelt üzleti vállalkozás lett, a minőség igénye legfeljebb egyes oktatóknál jelenik meg. Aránytalanul sok a motiválatlan, minimális teljesítményt nyújtó tanuló. Ők kifejezetten akadályozzák motivált és teljesítőképes társaikat. A vizsgán való átjutáshoz elég a 20-25%-os tudásküszöböt elérni: az iskola érdeke a tanuló megtartása, a tanuló érdeke gyakran a családi pótlék megszerzése, a munkába állás elodázása.

A végzősök igen nagy arányban (80%) hagyják el a pályát, számolatlanul képződnek "álképzett" vendéglátóipari menedzserek is. Ugyanakkor rendkívüli a hiány jól képzett szakácsban, cukrászban. Furcsa igazságtalansága még a rendszernek, hogy a néhány hónapos OKJ képzés (= felnőtt gyorstalpaló képzés/átképzés) a hároméves "normál" alapképzéssel egyenrangú (!) szakmai bizonyítványt ad, a valóságban azonban csupán egyfajta "főzőlegényt" (betanított munkást) állít elő. Ez még jobban leépíti a szakácsszakma tekintélyét.”


Ezzel párhuzamosan te mit is írtál?


Ja igen, a Puzsér féle videót linkelted, akkreditáció gyanánt... Csak már megint nem ellentmondásba keveredtél önmagaddal, Hantaboy?


Hol van azaz itt? Angliában? Mi eddig itthonról beszéltünk :-)) Eljárt feletted az idő, azóta már második, harmadik generációsak azok akikről írsz.


Elhiszem, hogy frusztrált vagy, hogy nem haladtál sokra az életedben és az ellenkező állításodat semmivel nem is tudod alátámasztani, de majd eljön az a pont is, amikor a Maslow-piramison fentebb lépsz. Amikor már nem a pénz fog motiválni, hanem sokkalta inkább más dolog. Majd akkor olvasgasd vissza egykori önmagad, hosszú téli estéken, ha már brit mérnökként a hatásfokokat sem tudod tényként kezelni.


Tudom, Te elvileg az angol diplomád után egyből a csúcson kezdted, és azóta is ott ragadtál. Napi 3-4 órákat beszélgetve milliomosként. Igaz, ha ennyire gyér valakinek a vitakultúrája (csak maszatolni, mellébeszélni, valótlan állítani, személyeskedni és szőrszált hasogatni tud a konkrét kérdésekre adandó konkrét válaszok helyett), gondolom egyre kevesebb lehet a látogatód is. Legalábbis akik hasonlóan gondolkodnak hozzád, azok maximum egymás társaságát élvezik, míg a nem annyira szűk látókörűek, inkább az értelmesebbekét. Hidd el ismerek sajnos ilyen embereket mint Te, elég sanyarú és sivár az életük,annak ellenére, hogy megélnek abból amit keresnek és amire büszkék, de előre nem tudnak lépni. Ettől elég frusztráltak, de megmondó embernek hiszik magukat, miközben csak bégetnek.


Ezért is rossz az ilyenekkel vitatkozni, mint sajtreszelővel... De ezt már írtam tegnap, mert ahogy Woody Alan is mondta "Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."



Senki nem mondta, hogy le kell cserélni a házat. Elég ha vesz többet,mert van miből vennie és minimalizálja a költségeit, ne adj isten még passzívan profitál is belőle.


Mosópor helyett én jobban szavazok az energetikai korszerűsítésre és a hatékony környezetvédelmi megoldásokra, de nem szajkózom ezt senkinek úton útfélen, minden(ki) mást beállítva hülyének, csak én vagyok "helikopáter"... -ként.


További jó Trollkodást, megyek megérdemelt 5 órás szünetemre, 2 óra meló után.

2015. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:

"Pláne hogy hajóról beszélünk ugye"

vs

"a határ menti területekről Ausztriába ingázó munkavállalók, adott esetben a kamionsofőrök"

Jaja.. Nyilván mindenki tudja, hogy miről beszélünk.


"míg esetünkben a Gyámhatóság is elismerte az indokoltságot"

Aha, tehát a gyámhatóság el akarta venni a gyereket? Hmm. Ha valaki túlvállalja magát, ugye.. Szerencsétlen gyerek.. Nem baj, megérte! És a mosóport sem kellett lecserélni! Fél évente meg úgyis találkozhattok! Elég az. Van, akiből sok is. Ilyenkor valóban jól jöhetett a távollét. Valahol mégis szerencsés az a gyerek.


"Ja igen, a Puzsér féle videót linkelted"

Szerintem keversz valakivel, de nem szokatlan, hogy tévképzetedre alapozva hergeled magad újabb tévedésekbe.


"Hol van azaz itt? Angliában?"

Gondolom ezt azért nem értem, mert valaki más által mondottakra/írottakra utalsz... Kicsit több figyelmet lehet kérni?


"Amikor már nem a pénz fog motiválni"

Valóban? Induláskor sem a pénz motivált. Mindig jól kerestem. Ez számít amúgy?


"Tudom, Te elvileg az angol diplomád után egyből a csúcson kezdted, és azóta is ott ragadtál."

Tudod az a szép a hálózatépítésben, hogy sosincs a csúcson az ember. Mindig van feljebb...


"Ezért is rossz az ilyenekkel vitatkozni"

Igazából veled nincs vita. Az MLM működik, az Amway forgalma nő. Mára a legnagyobb az iparágban. A mi vállalkozásunk működik, a mi forgalmunk nő. Remek a partnerség. A te véleményed más, de ezen nem kell fennakadni. A véleményed gyakorlatilag senkit nem érdekel. A tények makacs dolgok.


Ellenben minden lehetséges fórumon előhozod, hogy te milyen szuper ember vagy. Gondolom sivár az életed ezen a téren, nem hangoztatják eleget ezt mások, neked kell a folyamatos önmegerősítés. Miattam előadhatod, hidd el, nem zavar. Totál off-topic, de elfér...


"Senki nem mondta, hogy le kell cserélni a házat."

Olvasd el még egyszer, hogy mit írtam, mert annyira sík ideg lehetsz, hogy a remegő szemeid összekeverték az ékezeteket a "hazát" szón. :) Éééédes istenem... :)

2015. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:

Összecseréltem, mert már a végén nem nagyon figyeltem.


Gyereket nem akarta elvenni a gyámhatóság, a tények makacs dolgok, de hát egy ilyen sivár életű embernek, csak ez jut... aki megpróbálja megmagyarázni a saját igazát, nem zavartatva magát a tényekkel, amiről Gárdus Péter nyilatkozik évente. Szerintem Te kevered már a külföldi dolgokat a hazaival jobban, a globálist a lokálissal...forgalom terén is. De, hát a hiteltelen ember véleménye vajon mit is befolyásol bármiben is. :-))


Meséltem már a komplexusod kivetítéséről? Ugyan ki akarja magát és a hálózatépítést szebb színben feltüntetni, mit ami valójában? :-)) Én még alulértékeltem is magam láthatóan, és bizonyítottan 13 ország helyett, 20 lett, nem tartom számon naponta, nem kell vele dicsekednem, próbálgatva eladni magam napi 3-4 órában otthon gép elől skype bemutatókat tartva, ami még kezdetben havi 3-4 óra volt 40 ezerért....


"A havi 40 ezerért mi összesen dolgozunk az első hónapban napi 1-2 órát, aztán ha kialakult a piac, amit el akarunk látni, heti 1-2 órát csak."


De igen, Te szerinted én fényezem magam minden fórumon :-)) Nem s Te magad és az üzleted...


Minek nekem önigazolás, elég ha látom, hogy jól mennek a dolgok és jó a szakmai visszajelzések, nem mint pl a tudsz mosni felvételis rendszerben. Ez csak görbe tükör nektek szűk látókörű , szakmailag toppon lévő termékismerőknek az mlmben, bár ahogy mondtad mindig van fentebb, pl meg is lehet jobban ismerni a terméked, amivel "házalsz":


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


:-)) Jó trollkodást!

2015. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:

"már a végén nem nagyon figyeltem"

Te már az elején sem figyeltél


"Gyereket nem akarta elvenni a gyámhatóság"

Jaja... túlvállalt hitel, apuka külföldi száműzetése megmenti a helyzetet. Mégis mi másért kellett a gyámügy állásfoglalása? Ugyanmár!


"De igen, Te szerinted én fényezem magam minden fórumon :-)) Nem s Te magad és az üzleted..."

Viszonylag nehéz szerintem egy névtelen fórumon fényezni magam.. Ezért meg sem próbálom. Ahol még arra sincs bolondbiztos módszer, hogy az egyes hozzászólások küldőjét megkülönböztesd egymástól.. Viszonylag egyszerű ugyan, de nem bolondbiztos. Te pl. belefutottál.


"Minek nekem önigazolás, elég ha látom, hogy jól mennek a dolgok és jó a szakmai visszajelzések"

Igen, ezt kérdezem én is. Minek? :) De értelek én. Mindenkinek kell az igazolás. Ha kívülről nincs meg, jön belülről. Az, hogy a te esetedben ezt a gyk közönsége kénytelen elszenvedni, az csak egy igazán apró áldozat...

2015. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:

"Jaja... túlvállalt hitel, apuka külföldi száműzetése megmenti a helyzetet. Mégis mi másért kellett a gyámügy állásfoglalása? Ugyanmár!"


Ennek olvass utána inkább a vonatkozó jogszabályoknak, ha már ennyire tudatlan vagy. Pláne, hogy nem is a legnehezebb időszakokról beszélünk, hanem tavalyról :-))


Egyedül Te szenvedsz itt a GY.k.-n meglátásom szerint... a névtelenség mögé rejtőzés igazán gerinces , sikeres embert takar(hat). Kár, hogy ezt tetézi a sok mellébeszélésed és valótlan állításod, de hát mit is várhatnánk Tőled...


Eddig közel 4 szakmai és több külső értékelést csatoltam, ugye nem gondolod, hogy komolyan veszem a beböfögésedet, amit itt napok óta előadsz, kepfeltoltes.hu vs Awmway 7 évvel ezelőtti teszteredmény bizonyítékok mellébeszéléssel. Szerintem


Itt is jót röhögnek rajtad, még mlmesek is:- )))


[link]

2015. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
Akkor ezt megbeszéltük. :) Köv. kérdésnél folytatjuk.. :)
2015. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim válasza:
Tök jó, hogy itt érveket és ellenérveket soralozattok fel, de nekem csak egy kérdésem van: ha nem lehet vele pénzt keresni és rosszak a termékek, akkor miért nem ment még csődbe az Amway?
2015. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!