Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amway. Megéri csatlakozni...

Amway. Megéri csatlakozni vagy sem?

Figyelt kérdés
Kecsegtető amit elmondtak de olvastam róla jót és rosszat is. Ki mit gondol? Lehet vele pénzt is keresni? Minden féle véleményre kíváncsi vagyok.
2014. nov. 10. 19:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
és senki nem fog hülyének nézni, mert Head & Shoulders helyett Baleát vettél. A te döntésed. Ha az üzlet érdekel, jó hír, hogy egy kialakult rendszerrel dolgozik az Amway, ami azt jelenti, hogyha komo
2015. jan. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:

(Remélem, elküldi az egész üzenetet, sajnos részekben küldte el az előzőket, ne haragudjatok:))

Viccesnek találom, hogy milyen szintű negativitást tud magával vonzani egy ilyen téma.

Két kérdésem van. Foglalkozott-e ezzel az illető? Ha igen, miért hagyta abba? Ha nem, honnan tudja, hogy működik ez, ha nincs azok között, akik ezt jól csinálják?

Könnyű általánosítani egy vállalkozást, de ne felejtsétek el, hogy onnantól, hogy ezzel valaki foglalkozni kezd, a saját értékeit helyezi bele, a saját üzletét építi. Legalább annyira nevetséges erről általánosítani, mintha pl. két kávézót összehasonlítanál. Az egyiket, ahol az üzletvezető rosszul végzi a munkáját,mert bár tanulta egy ideig a dolgot, de nem akarja sokra vinni, vagy csak egyszerűen lusta energiát befektetni a fejlesztésekbe, és a másikat, akinek hatalmas vendégköre van, és elégedetten járnak hozzá vissza a vendégei, mert ért ahhoz, amit csinál. Kávézóról beszélünk mindkét esetben, talán ugyanazt a kávét szolgálják fel, mégse általánosítasz, hogy az összes kávézó sz@r. Hasonló képpen van ez ezzel az üzlettel is. Onnantól, hogy regisztrálsz, saját döntésed, hogy melyik része érdekel, és senki nem kényszerít semmire. Ha a termék érdekel, megveszed, mert környezetbarát, mert koncentrátum, mert minőségi, csak az a különbség, hogy ezután a forgalom után pénzt kapsz vissza. A boltban is vásárolhatsz, és senki nem fog hülyének nézni, mert Head & Shoulders helyett Baleát vettél. A te döntésed. Ha az üzlet érdekel, jó hír, hogy egy kialakult rendszerrel dolgozik az Amway, ami azt jelenti, hogyha komolyan foglalkozni szeretnél vele, olyanoktól tanulhatod meg, hogy kell jól csinálni, akik ebben sikeresek. Senki sem mondta, hogy ehhez nem kell utazni, hogy nem kell telefonálnod adott esetben. Ez egy munka. Egyetértek azzal, hogy személyiség függő is, hogy érdekel-e.De úgy ítélkezni erről, hogy esetleg elkezdted, de nem voltál elég kitartó, vagy úgy gondoltad, hogy te majd jobban tudod, és más úton kezdtél el menni, de nem működött...értelmetlen. Képzeljétek el, hogy ha neten rákerestek egy témára, elég nagy százalékban mindenfélét fogtok olvasni. Pl. rákmegelőzés. Temérdek mennyiségű infó, rengeteg véleménnyel. Rád van bízva, utána jársz-e a tényeknek.

Én jelenleg nem foglalkozom aktívan az üzletépítéssel, de nem is állítok olyasmiket, amivel lehúznám az egész dolgot, mert a családom egy része ezzel foglalkozik, és látom, hogy sikeresek. Része vagyok a sikereiknek, és tisztában vagyok azzal, mennyit foglalkoznak vele. Ez nem egy 8 órás munka, ahova reggel 8-kor bemész, aztán 4-kor vége, és ennyi. Idő és energia befektetéssel jár, néha nehéz, mert te irányítod, saját célok és motiváció kell hozzá. De higgyétek el, hogy nem egy emberrel találkoztam, akik hálásak voltak édesapáméknak, amiért jelentősen javult az egészségük a vitaminok miatt, vagy amiért segítenek nekik közelebb kerülni az álmaikhoz. Hétköznapi emberek, és semmi varázslat és csalás nincs benne. Egy lehetőség, amivel vagy él az ember, vagy nem. Ennyi!

2015. jan. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:

"Ha a termék érdekel, megveszed, mert környezetbarát, mert koncentrátum, mert minőségi"


Bruhahaha,unalomig hallottam már ezt a koncentrátum meg környezetbarát dumát...

Anno voltam olyan barom,hogy vásároltam a SA8 hiper szuper mosóporból,a beszáradt bébiétel foltokat ugyanúgy nem vitte ki mint negyedannyiba kerülő "bolti" mosópor.Egyszer kíváncsiságból elkeztem bogarászni a csomagolást és mit látok? 90% sima mosószóda...oh my god?! ez aztán tényleg környezetbarát,csakhát 3000Ft-ért megvenni egy kilót?(biztos a maradék 10%-ban van a csodaszer...)Sajnos én is azon átvert barmok táborát gyarapítottam akik megvettek egy kiló illatosított mosószódát ennyi pénzért.

2015. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:

"ugyanúgy nem vitte ki"


Gondolom visszaadtad, és kihasználtad a 100% megelégedettségi garanciát...


Egy partneremnek volt egy ilyen vevője, mint te. Ő sem tudott mosni. Megvette a cuccokat, és panaszkodott, hogy nem jött ki a vérfolt. A partnerem odament hozzá, hogy OK, visszaveszi, de azért előtte nézzük meg, mi volt a hiba, mert ő ilyet még nem látott. Lötykölt egy kis port egy lavór vízbe, beleáztatta a ruhadarabot, majd eltette a vásárolt cuccokat, és visszafizette az árát. Beszélgettek még egy fél órát, majd távozás előtt még megnézték a foltot. Eltűnt.

- "Na, látod, kiveszi, csak valszeg nem jól használtad. Biztos, hogy így sem kell a termék?"

- "Biztos."

- "OK, szia!"


:)


Ha egyszer valaki a fejébe vett valamit, a tények sem tudják eltántorítani attól.. ;)

2015. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:

Gondolom a regisztrációs és éves tagsági díjjal együtt visszajár az elégedettségi garancia fejében a kifizetett összeg...


Hát igen, áztatással sok minden kijön, sok termékkel. :-)

2015. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom visszaadtad, és kihasználtad a 100% megelégedettségi garanciát... "


Nem adtam vissza semmit,szégyeltem elmondani bárkinek hogy voltam akkora veréb,hogy 300Ft-os mosószódát megvettem 10X áron.Az ügynök részéről természetesen a szokásos joker duma volt,a termék tökéletes én használom rosszul...blablabla,(az rejtély maradt,hogy egy mosóport miként lehet rosszul használni... :-) hát így ért véget egy közel 20 éves jóismerősi viszony.Nem tom mi van vele azóta,biztosan a bahamákon lógatja a lábát és koktélt iszogat,az amway-el megkeresett milliárdaiból...

Más:

Munkatárs ismerősei tanyán laknak,a kútból nem túl iható víz jön.Egyik találkozásonkur büszkén beszámolt a kisbaba érkezéséről,és a beszerzett NASA szintű Espring "víztisztítóról".Mivel gondos apa azért beviszgáltatták a vizet,és kiderült-számomra nem meglepő módon-hogy az égvilágon semmit nem csinál a "víztisztító" a szűrő előtt és után vett minták eltérései mérési hibahatáron belül voltak.A terméket visszavinni természetesen nem volt hova,az ügynököt-rendőri ismeretséggel-néhány nap alatt sikerült előkeríteni.A fiatalember azóta fehagyott eme tevékenységgel,ő nem jutott a bahamákra...

2015. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:

:) Jók ezek az anekdoták. Érdekes, hogy mennyire mások az emberek.. Míg van, aki még a 20 éves jó ismerősének sem mondja el, hogy átverve érzi magát 3000 forinttal, más büszkén kürtöli világgá, hogy 300.000-ért vett számára használhatatlan vízszűrőt.. :)


(Amúgy én megkerestem volna az Amwayt, hogy ez történt, milyen megoldást javasolnak. Megoldották volna. Nekem vettek már vissza számla nélkül is terméket...)


Hja, én azért megnézném, volt-e szűrőbetét abban a készülékben. Rá kell jönni, hogy mosni sem, és mintát venni sem tudnak sokan. A világ legsikeresebb termékei egyetlen területen sem szoktak rosszak lenni.. ;)


"eSpring™, a világ legnagyobb darabszámban értékesített konyhai (vagyis a fogyasztási pontra szerelt) vízszűrő rendszer-márkája.

(Forrás: Euromonitor International, 2009)"


"SA8, a legjobb mosószer. Forrás: Consumer Reports Jan 2007"

2015. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:

Pont,hogy az ismerőssel(aki addigra sajnos már egy agymosott amwayes közkatona volt)próbáltam szótérteni,hogy miért nem tettszik nekem az ha 10X áron vásárolok meg egy terméket,ami ráadásul semmivel sem jobb egy "bolti"-nál.Az,hogy hogyan lehet rosszul használni egy mosóport,sajnos nem tudta elmagyarázni,sem megmutatni,pedig egy gyakorlati bemutatót is tarthatott volna,igaz csak félig volt a szennyestartó.Neki viszont erre sajnos "nem volt idelye",csupán az unos untalan tökéletes termék-hülye felhasználó lemez ment.Mivel nem szeretem ha hülyének néznek,és ráadásul meg is akarják magyarázni,mindezt lekezelő,pökhendi stilusban,így kénytelen voltam kidobni a szarjaival együtt.Mosószódát azóta is tudok venni,a helyi vegyiboltban SA8 felirat nélül 280Ft/kg árban.


A víztisztítóknál gondolom nem olvastad anno a HGV-ben megjelent vizsgálatot ahol a híres Espring is (le)szerepelt,de akkor idézek én is . "A nyolc bevizsgált készülékből a vizsgálat hétben talált jelentős számú baktériumot, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a telepszám a – OKI gyakorlatában alkalmazott - kifogásoltsági határértéket (500/ml) meghaladta, vagyis egészségügyi szempontból nem elfogadható –"...A mintákban található baktériumokkal kapcsolatban megkeresett forgalmazók többségétől nem érkezett érdemi válasz."


Erről ennyit lapzzunk.

2015. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:

Igen, van aki még azokban az időkben él, vagyis elhiszi hogy azóta is, hogy minden rózsaszín....


"eSpring™, a világ legnagyobb darabszámban értékesített konyhai (vagyis a fogyasztási pontra szerelt) vízszűrő rendszer-márkája.

(Forrás: Euromonitor International, 2009)"


"SA8, a legjobb mosószer. Forrás: Consumer Reports Jan 2007"


De van, hogy itthon pl más szelek fújnak azóta...Egész pontosan 39%-os a forgalom visszaesés azóta és már akciósan se nagyon kellett senkinek az eSpring, amit egyébként Vaterán is többen árulnak töredék árért.


"2010-ben az árbevétel közel 20%-kal csökkent az előző évi forgalomhoz képest."

"2011-ben az árbevétel közel 10%-kal csökkent az előző évi forgalomhoz képest."

"2012-ben az árbevétel 4%-kal csökkent az előző évi forgalomhoz képest."

"2013-ban az árbevétel 5%-kal csökkent az előző évi forgalomhoz képest."



"Az év során a csökkenő érdeklődést ellensúlyozandó a nyár során eSpring promocióra került

sor. Az Internet kínálta lehetőséget kihasználva, sikerült javítanunk a kommunikációnkon is,

melynek hatása a nyomtatott anyagainkon is érzékelhető.

Mosó és tisztítószereink is bővültek, természetesen figyelembe véve a távlati termék

orientációs terveinket, illetve árérzékenységet vizsgálandó, kis kiszerelésű akciót is

végrehajtottunk, melynek tapasztalatait ebben az évben összegezzük"



( KIEGÉSZÍTŐ MELLÉKLET Az AMWAY HUNGÁRIA MARKETING KFT. 2010-2011-2012. évi éves beszámolójához

Forrás: [link]



Hazsnálati javaslat, az Sa 8-hoz. Nem ír áztatást amire hivatkozol, hogy valaki ne tudná hazsnálni megfeeően a csoda mosopórt. Így ez a kifogás sem sikerült túl fényesre...


"Az SA8 Premium Mosópor koncentrátum biztonsággal használható fehér ruhákhoz és a legtöbb színes ruhához. Bármilyen mosási hőfokon használható, és kiválóan alkalmas a zsíros, olajos foltok tisztításához.

Előbb válogassa szét a ruhákat szín, anyag és a szennyeződés mértéke szerint (ne töltse túl a mosógépet)

Állítsa be a vízhőmérsékletet. (A legjobb eredmények elérése érdekében mindig a javasolt legmagasabb vízhőmérsékletet válassza.)

További fehérítőre nincs szükség, az SA8 ugyanis már tartalmaz egy aktív oxigén-alapú fehérítőt.

Figyelmeztetés:

Szembe ne kerüljön.

Gyermekek kezébe nem kerülhet."



Az még ugyan nem derült ki, hogy regisztrációs díj és az éves tagsági díj is visszajár-e (mivel a cég állítása szerint csak a termékeire ad 100% megelégedettségi garanciát..)?


Szép ez a marketing kifogáskezelés, de pl. ha az SA8 a legjobb mosószer, és ázataással kiveszi fél órán belül a vérfoltot, akkor miért kell ázatót forgalmaznia az Amwaynek TRI Zyme néven 5200-ért?


ellenben itt mr igen, ír áztatás, csak hogy ez egy külön termék:

"Az SA8™ Tri-Zyme Előáztató, folteltávolító és mosóhatás-fokozó szer tökéletesen megfelel a foltok eltávolításához a sport- és munkaruházatból, egyenruhákból, pelenkákból és ágyneműkből. A legjobb eredmények érdekében a fehér és színes ruhákat külön kezelje, és mielőbb használja a szert a foltokon.

Előáztatáshoz adjon 5 ml szert 5 liter vízhez, áztassa az anyagot legalább 30 percig (ha szükséges, egész éjszaka), és mossa ki a megszokott módon.

Ha mosóhatás-fokozóként használja, adagoljon 15 ml szert egy adagnyi ruhához megszokott SA8 mosószere mellé.

Figyelmeztetés:

Ne használja gyapjú vagy selyem anyagokhoz.

Ne használja klór-tartalmú fehérítővel. Ha további fehérítésre van szükség, használja az SA8™ All Fabric Bleach Fehérítő- és tisztítószert."



Mi pl. Stain Ex 4-et használunk iylen esetre mosás előtt 5 perc szórófejjel gazdaságosabb is, kevesebbet jelent mint 5 ml mégsem kerül többe, mint az áztató ( 18 euro 500ml) és kihoz mindent.

Ehhez jön a házi készítésű folyékony mosószer, aminek litere 200 Ft körül van vízzel együtt, fűtési szezonban meg még kevesebb.

Így máris a 16400 Ft-os 72 mosásod meg van oldva, mindösszesen 6.400 Ft-ból, folteltávoltással együtt,ami közel a harmada még belépési díjak nélkül is.


Környezetbarát technológia, nincs benne állati eredetű anyag sem, de ahhoz hogy környezetbarát legyen, nem kel feltétlen Loc-kal öntözni a virágokat, elég ha Co2 kibocsátásban kimutatható a hatása és nem utolsó srban a fűtési költségeidet lefelezi, ami pl. faluban is könnyen kivitelezhető, nem hogy tanyán.



Minél többet beszél egy mlm ügynök, annál jobban belekavarodik a marketing lemezébe és valóban a tények sem zavarják össze.

2015. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy akkor most "szégyeltem elmondani bárkinek", vagy "próbáltam szótérteni".


Nagy szóértés ahhoz általában nem kell, hogy "figyelj, nem tetszik, kérem vissza a pénzemet". Sokan nem tudnak kommunikálni, az igaz...


Amúgy, mielőtt lapozunk, érdemes átgondolni, mennyire hiteles egy gazdasági magazin tesztje vízkezelés témában. Lehet, hogy érdemes inkább egy szakmai szervezetet megkérdezni. ( [link] NSF International is a global, independent organization that sets standards for product safety and tests and certifies products for compliance, and recently gave the eSpring™ Water Treatment System the first certification for removal of all 15 "potential contaminants" included in the new NSF/ANSI 401 drinking water treatment standard.)


Tudom, angolul keresni nehezebb, mint magyarul. Nem mindenkinek van erre "idelye".


Na, akkor lapozhatunk.

2015. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!