Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amway. Megéri csatlakozni...

Amway. Megéri csatlakozni vagy sem?

Figyelt kérdés
Kecsegtető amit elmondtak de olvastam róla jót és rosszat is. Ki mit gondol? Lehet vele pénzt is keresni? Minden féle véleményre kíváncsi vagyok.
2014. nov. 10. 19:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/82 anonim ***** válasza:

"Szerencsére azért nálunk ez a termékminta még ingyenes és tagsági díj sincs, meg vásárláshoz kötött macera, nem kell győzködni senkit bemutatókkal. "


Szerencsére az én vevőim is kapnak mintát, és tagsági díj sincs, meg vásárláshoz kötött macera sincs. Ja, és 3 havi adagjuk ingyen van, ha végül mégsem tetszik nekik, amit kapnak.


Te adsz garanciát? Nem? Oh. Kár. Arra is kíváncsi lennék, ezt a kotyvaszt vajon hány pontra értékelné a consumerreports. :) Na jó, hagyjuk is. Ilyen termékre nyilván nincs garancia.


"hazai munkahelyeket teremtett"

Ez zseniális! Képzeld, mi is! ;)


"az érdeklődési körnek megfelelően 2 év alatt 382 tagúra,ami 382 családot jelent eddig egy városban."

Oh. Egy fb csoport 382 tagja az fogyasztói, vagy tagsági szám? Itt némi mellébeszélést vélek felfedezni.


"Állítottál valamit"

Mit?


"valami bibi van az oldalon"

Szerintem nincs semmi bibi. Szerinted mi a bibi?


"honnan tudhatnám, hogy van egyáltalán?"

Felteszed nekik a kérdést, mondjuk?


"Akkor szertném megtudni"

Szerintem vedd elő a 20 éves jó ismerősödet, és kérdezd meg tőle! Engem az ilyen hangnem nem buzdít segítségnyújtásra.


"hülyének nézzitek és burkoltan ledegradáljátok a vásárlót-felhasználót"

Nos, van, aki valóban hülye egy témához. Mondjuk nem tud mosni. Ez volt az említett esetben is... User error. Más feltétel nem változott a képletben, csak a felhasználás módja. Ezen kívül persze az elfogadható, hogy valakinek nem tetszik a neve, az illata, a kiszerelése, az értékesítő személye, az ára, vagy bármi más. De ha valaki szerint nem teljesít a termék, aztán megmutatom, és mégis teljesít, nos, ott akkor user error van. Ez nem a felhasználó hülyének nézése, degradálása. Csak van valóban hülye felhasználó. Az is lehet, hogy csak nem őszinte... Mert hogy nem az volt az ő gondja, hogy rossz a termék, az bizonyítást nyert. Természetesen lehet, hogy nálad valóban nem működött.. Az én tippem inkább az, hogy inkompetens volt a 20 éves jó ismerősöd. Mosni sem tudott, meg vevőt kezelni sem. Sajnálom, hogy vele találkoztál... ;)

2015. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/82 anonim ***** válasza:

Ok fussunk neki mégegyszer.

A mosogatós témát levezettem feketén -fehéren,mellébeszéléssel ismét csak kihátráltál a válaszadás alól,mintha nem lett volna egyszerűbb azt mondani,bocs öreg igazad van.Az a baj ebben pibull stilusban nyomjátok mindig,mikor tényekkel kétvállra fektetnek vagy acsarkodtok,vagy csak kinlódtok.Az 1+1 re mit lehet mondani: Valóban 2 vagy kérdezd a haverod engem nem érdekel a matek.. A mosópor kezd már tényleg unalmassá válni,ha ugyanazt tudja mint egy középkategóriás töredékébe kerülő akkor mi legyen a véleményem róla?Sehol nem mondtam ,hogy rossz,csupán az ár-érték arány nem tettszik,és igen, tudatos vásárló vagyok 1kg illatosított mosószódáért nem fogok 3900Ft-ot fizetni.A ~40g/adag egy teljesen nyilvánvaló kamu,a prémiumkategóriás(valóban koncentrátum)porokból kb a dupája kell.(volt szerncsém ipari(kórház)mosóporhoz is abból is több kell ennél.Nem az ismerős volt 20 éves hanem az ismerettség.Sajnáltam,hogy egy ilyen f...ság miatt váltak el útjaink,de ahogy tudom sikeresen leépítette az összes rokoni,baráti kapcsolatát az amwayes szektázódás után...Megsaccolni sem merem hány ilyen szerencsétlen lehet(ett) az országban...

2015. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/82 anonim ***** válasza:

Nem, nincs ott mellébeszélés. Az Fb-n ennyien vevők ezekre a termékekre, mindenfajta marketing nélkül.

ez a helyi termékem piacra jutásának támogatása, mindeféle anyagi érdek nélkül.


"hazai munkahelyeket teremtett"

Ez zseniális! Képzeld, mi is! ;)


A kényszervállalkzásokra gondolsz, mert anélkül nem tudtok pént kivenni belőle, csak terméket vásárolni olcsóbban?:-))

Hatalmas hozzáadott értéket képviseltek. Fő állású apaság mellett, Neked ez hogy lett fő állású munkahely? :-))))))


Itt azért idéznék a hozzáadott értékekről:



"Célunk:jó minőségű, környezetkímélő tisztítószerek, mosószerek, fejlesztése, gyártása elérhető áron, hazai munkaerővel. Termékeink ECOLABEL minősített, biológiailag jól lebomló felületaktív alapanyagokból készülnek."


Nem kell ehhez nemzetközi milliárdos hókuszpókusz..


Szerintem nincs semmi bibi. Szerinted mi a bibi?

Olvass vissza leírtam.


Se a kép, sem a leírás nem jó, sem biztonsági adatlap nincs feltüntetve a terméknél, ha elhisszük a Te "hiteles" kepfeltoltes.hu-s hivatkozásodat..

Ha ezt nem látod, akkor az mint eddg is kiderült szűk látókörre utal.


De ami még érdeksebb az a termékismereted, amit elvileg Te pénzáért vesze attól a cégtől, amelyiknek forgalmazol?:-))


Felteszed nekik a kérdést, mondjuk?

Miért, te nem tudod mit forgalmazol? .-))


Egyre inkább úgy tűnik.

Előzőekben az áztatási hiányosságok, most a biztonsági adatlap... Lehet termékről annyira nem is éremes kérdezni?


Állítottál valamit"

Mit?


1. vér Folttisztító 2 literes szórófejes kiszerelésben?

2. Nem csaak kepfeltoltes.hu az egyedüli forrása a 100-as mosáso képnek.


ezekről eddig nem bizonyítottál semmit.


Csak mellébeszélsz, meg próbálod beálítani a user error-t, de itt inkább system error van részedről.


Azért legalább a sok szemináriumnak megvolt a hatása, mellébeszélés, konkrét kérdések kikerülése... Legalább azt vissza szerezted már ezzel a biznisszel, amit a "képzésedbe" fektettél a családod helyett, (amit már ki tudja miből tartasz el annyi félét mondtál ?):-))

2015. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/82 anonim ***** válasza:

"Sehol nem mondtam ,hogy rossz,csupán az ár-érték arány nem tettszik"


Tudom, hogy az ismeretség volt 20 éves. Ezért nem értem, miért voltál akkora khm, hogy nem kérted vissza a termék árát.. Az ár/érték arányon felesleges vitázni, az vélemény kérdése. Van, akinek jó, van, akinek rossz ez az arány. Akinek rossz, annak ingyen volt a termék. Akinek jó, az meg jó áron megkapta. Ilyen egyszerű a képlet. Mivel épeszű vesztese a garancia miatt nem lehet a terméknek, azt hiszem megalapozottan mondhatjuk, hogy ha 50+ éve valami piacképes, akkor ott valami van. Legalábbis van pár épeszű nyertese.. De ugye most nem fogunk elkezdeni vitatkozni azon, hogy szerinted a zöld a szebb, szerintem meg a kék! ;)


Nyilván te nem fogsz megvenni ezrekért illatosított mosószódát. Más meg nem vesz párszáz kiló vasat milliókért. De van pár ember, akinek ez az illatosított mosószóda a piacon a legjobb (consumerreports teszt), és van, aki milliókat kifizet párszáz kiló vasért, csak azért, mert az gyorsabban eljuttatja A-ból B-be. Nem vagyunk egyformák.


"Nem, nincs ott mellébeszélés. Az Fb-n ennyien vevők ezekre a termékekre, mindenfajta marketing nélkül."

Nem. Itt ennyi embert raktál be te, vagy a haverod a csoportba. Ennyi. ;)


Ha az ismerősöd lennék, engem is megszpemmeltél volna..;)


"Nem kell ehhez nemzetközi milliárdos hókuszpókusz.. "

Nem is lesz belőle világelső termék.. De egy nyolcvanötödiknek jó lesz. Tudod... megél a 85. talponálló kocsma is.


"Se a kép, sem a leírás nem jó"

Ki mondja?


"Ezekről eddig nem bizonyítottál semmit. "

Nem is állítottam ezeket.

2015. jan. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/82 anonim ***** válasza:

Ha az ismerősöd lennék, engem is megszpemmeltél volna..;)


Nézzük meg hány ismerősöm van bent..

Ha 30nál több, akkor sokat mondtam. aminek a harmada mér a csoportból került be az ismerősi körömben, mert én is vásárolok tőlük például.


Van összesen 653 ismerősöm, aminek 70%-a 13 különböző államból van. Teljesen reálisak az elképzeléseid, hogy spameljem őket 40 km-es körzetben eladható helyi termék vásárlói csoporttal. Egyiküket mondjuk épp az Amwayről kérdeztem egykor Indonéz vállalkozó srác munkatársam volt:


Norbert Bak

Hy Yoko!

Did you heart about Amway?

Stefanus Karso Joko Sweeto

6.12.2011 15:08

Stefanus Karso Joko Sweeto

Amway ... that is like Multi Level Marketing or whot?

Norbert Bak

6.12.2011 15:08

Norbert Bak

yes

This company working in Indonesia?

Stefanus Karso Joko Sweeto

6.12.2011 15:09

Stefanus Karso Joko Sweeto

It was very big multi level marketing in Indonesia. Are you going to work or just become a member of it?

Norbert Bak

6.12.2011 15:10

Norbert Bak

No, i just have a question, that what you think about this...

Stefanus Karso Joko Sweeto

6.12.2011 15:15

Stefanus Karso Joko Sweeto

Since I was young I never trust with any kind of Multi Level Marketing which is loking for member only.

Event Amway ... they have very big building in Jakarta. Looke so luxurius. But believe me .. that is not for the member of Amway.

Norbert Bak

6.12.2011 15:16

Norbert Bak

:-))

Thats right

In Hungary also... Lot of poor people want to make big business, but i think this is only cheat. And now, i saw that in Indonesia also have Amway business. I wondering, how come is possible?

Stefanus Karso Joko Sweeto

6.12.2011 15:19

Stefanus Karso Joko Sweeto

haaa ... It is easy. Like Crew Ship Agency haaaaaa"



Nyilván a vásárlói csoport név is arra utal, hogy nem vásárolni akarnak itt az emberek, vagy épp adott esetben eladni.


Nem spammel kerülnek be az emberek. Tudtad, hogy az illegális? Te ugye nem tanítod az e- marketing eszközöket? Én igen, így tudom, hogy illegális.:-))

Vagy a Gyakorin feltett álkérdések mentén nincs más lehetőség a szűkös mozgástérből otthonról a gép elől?


Nem a haverom, volt tanárom csoportja én csak besegítek a projektbe szakmailag és önkéntes munkával.


Tudom, a Keresd Magad Degeszre után az mlm-ben általános, hogy 150 ezer emberből lesz két év alatt 58 ezer like, meg piacvezetők vagyunk, ne maradj le az évszázad üzletéről és az anyagi függetlenségről szemlélet. De legalább 3-4 év után sem süllyedünk arra szintre, hogy 20 tetszik maradjon és váltogassuk a pilótajátéka... akarom mondani nézeteinket :-))


Ezt úgy szokták mondani, hogy nagyobb a füstje a mint a lángja. Vagyis túlértékelt, túlmarketingelt. elég ha a láng marad és nem alszik ki, hanem egyre nagyobb.



Félrebeszélsz megint, nem mondtam, hogy világelsőség a cél, Te vagy ennyire ilyen szemléletű csak.


Én helyi termék piacra jutásának támogatását említettem. Hogy ráéreztünk erre pár évvel ezelőtt, amire most már országos Vidékfejlesztési Stratégia és Program épül, hát... a jövőről nem beszélnék, de ne lepődj meg, ha összhangban vannak a jelenlegi és további projektjeink a termékértékesítési lánc rövidülésével. Amire ugye nem jellemző a közvetítői jutalék, vagy viszonteladás, disztribúció. És lám, 2016-2020 közöttre mi lett prioritás? Hát, nem pont a termékértékesítési lánc rövidülése?:-))


Mondjuk úgy, hogy szakmai berkekben nem a sok birka után megyünk, akik hiányos termék ismerettel, adoptált tengerentúli üzleti modellt próbálgatnak éveken át követni, miszerint másolódni kell és a szponzor szavainak hinni a fizetős rendezvényeken igazolva az igazukat, hogy jó helyen vannak jó időben. Helyette írok egy - hogy is fogalma

2015. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/82 anonim ***** válasza:

"hülyének nézitek és burkoltan ledegradáljátok a vásárlót-felhasználót"

Nos, van, aki valóban hülye egy témához. Mondjuk nem tud mosni. Ez volt az említett esetben is... User error. Más feltétel nem változott a képletben, csak a felhasználás módja


"Se a kép, sem a leírás nem jó"

Ki mondja?


Ha jó a leírás, akkor nem volt "User error".

Volt viszont lehülyézés az ügynök résézről, ami meg DSA etikai kódex, ugye a sok egyéb mellett?



2.3 Fogyasztói kérdésekre adott válaszok

A közvetlen értékesítők kötelesek a fogyasztók minden, a termékre és az

ajánlatra vonatkozó kérdésére pontos és érthető választ adni. (Biztonsági adatlap, folttisztító és egyéb terelések...)


2.1 Tiltott gyakorlatok

A közvetlen értékesítők nem használhatnak félrevezető, megtévesztő és

tisztességtelen értékesítési módokat


A reklámanyagok nem tartalmazhatnak megtévesztő vagy félrevezető

állításokat vagy illusztrációkat. (72 mosás Amway honlap)


2.9 A termékre vonatkozó állítások

A vállalkozások és közvetlen értékesítők nem alkalmazhatnak olyan, a

termékre vonatkozó állításokat, amelyek nem hivatalosak, nem igazak,

elavultak vagy egyéb okból nem megfelelőek, nem a felajánlott árura

vonatkoznak, illetve bármely módon félrevezethetik a vásárlót. (100 mosásos kép kepfeltoltes.hu, mint hivatalos oldal...)


A vállalkozások és a közvetlen értékesítők kötelesek tartózkodni az olyan

összehasonlításoktól, amelyek megtévesztőek lehetnek és/vagy amelyek a

tisztességes verseny alapelveibe ütköznek.(Ebből kettő hangzott el Sa8 és espring esetén, bár az ökotestnél 1999-ben utolsó előtti volt a teréka viszgáltak közül, míg az espring sem jutott túl előre HVg esetében sem. )

A vállalkozások és

a közvetlen értékesítők tisztességtelenül nem ócsárolhatnak más

vállalkozásokat vagy termékeket - sem közvetlenül, sem közvetve. ( házi folyékony mosószer..)


2.12 Tisztesség

A közvetlen értékesítők nem élhetnek vissza a fogyasztók bizalmával és

tiszteletben kell tartaniuk azok kereskedelmi tapasztalatainak hiányát. A

közvetlen értékesítők nem használhatják ki a vásárlók korát, betegségét, testi

vagy szellemi korlátait, hiszékenységét, tárgyi ismereteik hiányát vagy nyelvi

nehézségeit. (Lehülyézni a vásárlót, meg azt állítani nem ért a mosáshoz, mert nem a használati utasítás szerint alkalamzta az sa8-at...)


Minden

eladással és keresettel kapcsolatos állítást dokumentált tényekkel kell

alátámasztani." ( Már megint a család eltartása a téma... :-)) )


A vállalkozások tisztességtelenül nem ócsárolhatják más vállalkozás termékeit,

értékesítési és marketing tervét, valamint egyéb vonásait, és ezt saját

közvetlen értékesítőiknek sem engedhetik meg. (Remélem nincs alattad senki akinek ezt tanítod is.. )



Itt már 100%-ban biztos vagyok abban, hogy nem vagy sikeres hálózatépítő és nem az amway forgalmadból tartod el a családodat, ahogy azt novemberben is kijelentetted.....

2015. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/82 anonim ***** válasza:

"Félrebeszélsz megint, nem mondtam, hogy világelsőség a cél"


Félrebeszélsz, én nem mondtam, hogy te azt mondtad. Csak jeleztem, hogy valóban totál felesleges drága fejlesztés, ha csak egy 85. középszerű házi kotyvaszt akarunk a piacra dobni. Persze, elfér a piacon... Holnap senki nem fog emlékezni rá. Ezzel a termékkel, ezzel a vállalkozással nem lesz előrébb a társadalom. Pont, mint a 85. kocsma nélkül is jól meglenne bárki.


A világot a világelsők, a legjobbak teszik jobbá és élhetőbbé... Akik fejlesztenek. Tudod te ezt!


A fb csoport az meg csak egy fb csoport. Ennyi, ne próbáld meg többnek beállítani. Egriek társasága. Amúgy a statisztika szerint van köztük jópár amway fogyasztó.. ;)

2015. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/82 anonim ***** válasza:

Helyette írok egy - hogy is fogalmazott a szakma?

"Rendkívül értékes, némi szerkesztés után közlésre érdemes munka.A munkából megtudhatjuk, hogy ezek az elképzelések nem csupán papíron léteznek, hanem a Szerző már a gyakorlati megvalósításhoz is hozzálátott szűkebb szülőföldjén.A téma kidolgozottsági foka alapján egy igazán gyakorlati jelentőségű, innovatív és konkrét részleteket is tartalmazó munka.Jól ismeri a hazai agrárium mai trendjeit és ezeket jól használja az üzleti tervében.A kistérségek foglalkoztatási helyzetének javítása, a helyi termékek értékesítésének megszervezése különösen gazdasági válság idején támogatandó üzleti elgondolás.Megfelelő módon tárja fel és értékeli a helyi termékek piaci helyzetét, a vásárlók piaci szokásait, illetőleg azok változását, a

termelők helyzetét, és az értékesítési lehetőségeket.Összességében a pályázatot kivitelezhetőnek, hosszú távon is életképesnek tartom." Ez azóta annyit változott, hogy meg is valósult és folyamatosan fejlődik. Ez tesz talán különbséget a Te és az én "diplomám piacképessége" között. De hát, aki a másolódásban találja meg a lehetőséget, az leginkább csak "plagizálni" tud a konkrét tények (amik sokszor nem zavarják össze, egyszerűen csak elkerüli őket) és innovatív szemlélet helyett.:-))


Ez lemaradt az előbbitől.

2015. jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/82 anonim ***** válasza:

"Ha jó a leírás, akkor nem volt "User error"."

Logikai hiba. A jó leírás nem garancia arra, hogy a user helyesen értelmezte azt.


"A közvetlen értékesítők kötelesek a fogyasztók minden, a termékre és az

ajánlatra vonatkozó kérdésére pontos és érthető választ adni."

Te nem vagy fogyasztó.


"72 mosás Amway honlap"

Nem megtévesztő, valóban tudsz belőle 72x mosni... ;)


"100 mosásos kép"

Van olyan kép, én csak linkeltem.


"Ebből kettő hangzott el Sa8 és espring esetén"

Mi volt az?


"tisztességtelenül nem ócsárolhatnak"

Így van. A házi lötty is kimos. Leírtam, hogy az egyes termékek értékét mindenki maga határozza meg. Vajon ócsárolás megemlíteni egy consumerreports tesztet?


"azt állítani nem ért a mosáshoz, mert nem a használati utasítás szerint alkalamzta az sa8-at..."

Ez nem azt jelenti, hogy kihasználtuk a szellemi korlátait, hiszen visszakapta a pénzét, ugye.. A tv reklámok. Na azok kihasználják a user szellemi korlátait. Rájuk nem vonatkozik a dsa etikai kódex.. Ja, és ők nem a barátaikat szolgálják ki, hanem vadidegeneket. Egy direkt értékesítő nem kockáztatja a kapcsolatait...


"keresettel kapcsolatos állítást dokumentált tényekkel kell

alátámasztani"

Igen, minden üzleti beszélgetésen konkrét jövedelemkimutatásokat mutatunk...


"tisztességtelenül nem ócsárolhatják más vállalkozás termékeit"

Nem mintha, de szerinted az összehasonlító teszt az tisztességes ócsárolásnak számít?


"Itt már 100%-ban biztos vagyok"

Ezzel nincs probléma, tévedtél már máskor is.

2015. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/82 anonim ***** válasza:

Miben is világelső az Amway? Bevételben pl az általam említett folttisztító gyártója is megelőzi :-))


[link]



Látod, ebből is látszik nem ismerhetek mindenkit, aki a csoportban van. De kétlem, hogy meg tudnád ítélni ki Amway vásárló közülük és ki nem? Igazából már nincs sok dolog amiben hinnék a szavahihetőséged alapján.


Bebiflázott alaptalan dolgokra nehéz bármit is igaznak vélni. De legalább már nem csak nekem tűnik ez fel.

2015. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!