Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amway. Megéri csatlakozni...

Amway. Megéri csatlakozni vagy sem?

Figyelt kérdés
Kecsegtető amit elmondtak de olvastam róla jót és rosszat is. Ki mit gondol? Lehet vele pénzt is keresni? Minden féle véleményre kíváncsi vagyok.
2014. nov. 10. 19:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:

"De van, hogy itthon pl más szelek fújnak azóta..."


Igen, a piacok átrendeződnek folyamatosan. 2007-ben nekem egészen pontosan 0Ft Amway-forgalmam volt. 2014-ben meg khm, mondjuk hogy szépen el tud tartani a forgalom egy nagy családot. 2009-ben talán nulla eSpringet forgalmazott az üzletem. 2014 szeptemberében 4-et.


Változott valami a termékek minőségét és árát illetően? Nem. Tehát a területenként változó forgalmi adatokat teljesen irreleváns ide keverni.


SA8 téma: Igen, sok mindent nem ír a használati. Vannak személyes tapasztalaton alapuló praktikák, amikkel ki lehet egészíteni ezt. Ez az egyik legnagyobb érv a termékek mellett. Hogy (jó esetben) van, aki megtanít mosni...


"Az még ugyan nem derült ki, hogy regisztrációs díj és az éves tagsági díj is visszajár-e (mivel a cég állítása szerint csak a termékeire ad 100% megelégedettségi garanciát..)? "

Ez teljesen irreleváns. Vevőkről beszélünk. 56-os vevőként szerepel az ügyben, ugye? Nem fizet regisztrációs díjat. Amúgy végezd el a házi feladatodat! [link]


"Szép ez a marketing kifogáskezelés, de pl. ha az SA8 a legjobb mosószer, és ázataással kiveszi fél órán belül a vérfoltot, akkor miért kell ázatót forgalmaznia az Amwaynek TRI Zyme néven 5200-ért?"


Ez komoly? Ha késsel is le tudod faragni a körmödet, miért kell ollót forgalmazni? Lehet, hogy azért, mert gazdaságosabb, egyszerűbb és hatékonyabb ollóval körmöt vágni?


"mégsem kerül többe, mint az áztató ( 18 euro 500ml) és kihoz mindent"


Igen, elhiszem. Nagy ötlet, mi is permetszóróba tesszük a folttisztítót. 2 liter kerül 44 forintba a vevőnek. 500ml 11 forint, és kihoz mindent. Te tényleg 11 Ft helyett 18 eurót fizetsz ezért? Hmmm.


A 72 mosásnak nézz utána rendesen! Csak egy javaslat! ;)

2015. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:

2007-ben nekem egészen pontosan 0Ft Amway-forgalmam volt. 2014-ben meg khm, mondjuk hogy szépen el tud tartani a forgalom egy nagy családot."


Akkor Te is azok közé tartozol, mint "Roland budapest" (értelmiségiként kis b-vel írva?) , aki hozád hasonlóan nem a szakmájában találta meg a helyét...


[link]



Végülis Eu-s piaccal ő is elérte 6 év alatt, hogy minimálbér alatti szinvonalon megél a nemzetközi piacán... :-))

Azért 7 év alat egy évben 4 víztistító se semmi előre lépés. Gratulálok, komolyan hozzá.


Ha jól emlékszem még a 15-ös hozzászólásnál főállású apuka voltál, amiből részben eltartod a nagyobb családot, otthonról, Skype bemutatókkal és szűk látókörrel irányított nemzetközi üzleteddel...



"Igen, sok mindent nem ír a használati. Vannak személyes tapasztalaton alapuló praktikák, amikkel ki lehet egészíteni ezt. Ez az egyik legnagyobb érv a termékek mellett. Hogy (jó esetben) van, aki megtanít mosni...

"

:-)))


Ez egy viccnek elmegy, mikor előbb még a helytelen mosás technológiát alkalmazod kifogásnak, miközben a céged termékei, - amiből eltartod a családot - , mást mond...


"Ez komoly? Ha késsel is le tudod faragni a körmödet, miért kell ollót forgalmazni? Lehet, hogy azért, mert gazdaságosabb, egyszerűbb és hatékonyabb ollóval körmöt vágni?"

E tekintetben a vásárlóknak jobban ajánlod a mosóporos "farigcsálást", mint a "kényelmesebb" áztatást?

Továbbra sem értem, amikor minek az áztató, ha Te pl Sa8al is megtanítasz mosni, áztatással.

Egy felesleges termékfejleszetést hajott végre a cég, ahelyett, hogy alkalamazott volna Sa8 mosáso használati utasítás tanácsadónak :-)


Az a komoly inkább, amikor belekavarodsz a saját kifogáskezeléseidbe és ezzel gyarapítod azokat a hiteles ügynökök táborát, akik bemondásra mutatják be a forgalmukat névtelenül.

A nagyobb családról jut eszembe, hogy a főállású apaságnak azért vannak előnyei, de attól még nem feltételen a forgalmadból él meg a család. :-)


"Igen, elhiszem. Nagy ötlet, mi is permetszóróba tesszük a folttisztítót. 2 liter kerül 44 forintba a vevőnek. 500ml 11 forint, és kihoz mindent. Te tényleg 11 Ft helyett 18 eurót fizetsz ezért? Hmmm.


A 72 mosásnak nézz utána rendesen! Csak egy javaslat! ;)"


Pontosan melyik folttisztítóra gondolsz? Itt áztatásról beszélél vérfolt esetén...(amit a céged honlapja is megnevez, mint erre alkalmas termék.)

Valamit már megint nagyon keversz jó szokásodhoz híven.


Nem, nem fizetk érte,a cégünk biztosítja minden dolgozójának. Emeleltt elég sok hasonló tisztítószert, de ebbe nem mennék bele. Végülis nálunk az van, hogy van egy megkövetelt minimum ilyen téren, amit biztosítania kell a nemzetközi cégnek.

Tudom ez Magyarországon nem túl jellemző, de már láttam máshol is ilyen termékeket, még a sokat szidott megyei kórházban is.

De azért egy ekkora multitól szerintem elvárható lenne.


Te attól a cégtől saját magadnak is veszed a terméket, amelyiknek dolgozol?:-))


A számításokat egy tudatos vásárlóra érttetem, aki vásárol és önköltségen használja ezeket.

Önköltségen ez gyakorlatilag 10-20Ft/ mosásra jön ki nekem, önköltségen, ah jól értelmeztem nálad ez 44Ft csak a folttitsztítóra nézve.


Nem tudom, Te ezen a dobozon mit látsz?


[link]


Ha nem baj a hitelességed ellenére inkább a gyártónak és az általa kiadottaknak hinnék,hogy ez 72 mosásra van, ha már arra kaptak minősítést és engedélyt, mintsem a Te mendemonda szavaidnak...


Apropó biztonsági adatlap járnak az Amway termékekhez?

2015. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
Sok lett az elírás, elnézést érte...:-))
2015. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:

"Önköltségen ez gyakorlatilag 10-20Ft/ mosásra jön ki nekem, önköltségen, ah jól értelmeztem nálad ez 44Ft csak a folttitsztítóra nézve."


Nem jól értelmezed.


"a gyártónak és az általa kiadottaknak hinnék,hogy ez 72 mosásra van"


Helyes, én is! Csak mondom, hogy nézz jobban utána! Még nem tetted meg...

2015. jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez a való életben ez máshogy működik. Még bizonyítási eljárás során is, komolyabb helyeken.


A bizonyítás mindig azon van aki állít. Te állítottál mást, mint a gyártó által vállalt mosási szám, most mégis neki hiszel és rám akarod tukmálni a bizonyítást, annak cáfolatára, amire hivatkoztál, hogy nézzek jobban utána.


Sok sebből vérző érveid, kifogásaid és végképp egymásnak ellentmondó állításaid vannak itt már hetek, hónapok óta, mindenféle bizonyítás nélkül. Attól, hogy ez alapján valaki megítéli az ügynökök stílusát és teljesítményét ne csodálkozz, ha az negatív irányba mutat.

2015. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:

A mosóportémát én tovább nem ragoznám,körbelehet magyarázni 26 féleképpen,de a tényeken nem változtat.Kipróbáltam,utánanéztem,tapasztaltam.Egy extrémen túlárazott parasztvakítás,semmi más(ugyanúgy ahogy a többi cucc is).Persze az is lehet,hogy töbmillió felhasználó közül,én használtam rosszul.Egy nyilvános tesztben természetesen benne vagyok bármikor,az ügynök hozza az Sa8-t és meg is mutatja ,hogyan kell helyesen használni(hiszen én primitív ősember nem tudom) én pedig a saját negyedannyiba(sem)kerülő "bolti" cuccot.A mennyiben az amway-es termék láthatóan jobb eredményt produkál,akkor vállalom hogy le..opom magam és feltöltöm a youtube-ra. :-)


A "víztisztítónál" az ATSZ végezte a vízminőség vizsgálatot a tanyán,de valószínű tévedhettek,vagy rosszul végezték a munkát,ugyanúgy ahogy a HVG tesztben.-hiszem az espring ugye tökéletes termék...

(angol középfokom van :-) lapzhatunk.

2015. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:

"Te állítottál mást, mint a gyártó által vállalt mosási szám"


Én nem állítottam semmit. Csak javasoltam, hogy nézz jobban utána. Utánanézésben NEM vagy alapos, azt tudom. Ezért hívtam fel a figyelmedet. Valahogy a 8100 visszatérítését sem találtad meg... Pedig néha azt hiszem, te mindent képes vagy megtalálni. De nem. Csak ami alátámasztja az elképzeléseidet.


Szóval végezd el a házi feladatodat, most linket nem kapsz...


"A "víztisztítónál" az ATSZ végezte a vízminőség vizsgálatot a tanyán"


NEM MON-DOD! Micsoda ANTSZ-es kapcsolatai vannak az emberednek! Nekem mindig be kellett vinnem hozzájuk a vízmintákat.. :( Pedig egy partnerem ott dolgozik főállásban..


"hiszem az espring ugye tökéletes termék"

Nos, nyilván nem tökéletes, de hagyjuk is a véleményeket. Beszéljünk a tényekről inkább. A tény, hogy a HVG mit tapasztalt, meg hogy az NSF mit tapasztalt. Ezek dokumentált esetek. A többi anekdota. A dokumentált esetek közül meg, ha azok ellentmondásosak, ki kell választani a hitelesebbet. Meg tény a forgalmi adatok, meg tény a minősítések.


"Egy nyilvános tesztben természetesen benne vagyok bármikor... vállalom hogy le..opom magam és feltöltöm a youtube-ra. :-)"


Azt hiszem, erre sok szükség nincs. Érdekében senkinek nem áll, hogy téged megalázó helyzetben a youtube-on lássanak. Még ha azt mondtad volna, hogy onnantól kezdve SA8-cal mosol, akkor szerintem lenne pénzéhes jelentkező, aki szívatná magát veled. De egy ilyen youtube-os felajánlással az én fantáziámat nem mozgattad meg, az biztos...

2015. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:

A vízminőség vizsgálattal kapcsolatban a védőnői szolgálat vette föl a kapcsolatot az ANTSZ-el,ha percre pontosan érdekel a sztori megadom az illető elérhetőségét,de úgylátom a szőrszálhasogatáson kívül már más érved nincs.

A mosásnál természetesen csak humoros szösszenet volt a megjegyzésem,de mint írtam ezt a témát lezártam.A többi termék elemzgetésébe nem mennék bele már az áruktól röhögőgörcsöt kapok(1l mosogató 2600Ft??...)

Normál kereskedelni forgalomban vajon ezek miért nem kaphatók,ha ennyire jók?Talán mert a kutya nem venné meg..?

2015. jan. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:

"ha percre pontosan érdekel a sztori megadom az illető elérhetőségét"


Őszinte leszek, nem érdekel. Érvem meg egy sem volt, csak megjegyzésem, hogy tényekre érdemes hallgatni, nem anekdotákra, és hogy érdemes odafigyelni az információkat közlő szerv hitelességére.


"természetesen csak humoros szösszenet volt a megjegyzésem"

Hát, humorosnak nem találtam, de igen, azt láttam, hogy te jót mulatsz magadon. Nos, több, mint a semmi..


"A többi termék elemzgetésébe nem mennék bele már az áruktól röhögőgörcsöt kapok(1l mosogató 2600Ft??...)"

Igen, ne is menj bele egyedül... Neked kell valaki, aki fogja a kezedet, ha tudatos vásárlóként akarsz viselkedni. Az ár mellett el van rejtve a termék kiadósságára vonatkozó információ is. Tehát hogy ez (is) koncentrátum, lesz belőle 4 liter. Nos, ez 650Ft-os literár.. Jar Platinum meg 998Ft-os literár? [link] Hahhahahaha. Röhögőgörcs? Nem tudom, ilyenen nem tudok nevetni. Egyszerűen az egyik termék drágább, mint a másik. Most a Jar drágább, mint az Amway. Na és? Láttunk már ilyet.


"Normál kereskedelni forgalomban vajon ezek miért nem kaphatók,ha ennyire jók?"

Na ezen érdemes elgondolkozni! Meg azon is, vajon a normál kereskedelmi forgalomban kapható termékekre miért nem jellemző, hogy 100% megelégedettségi garanciát adnának? ;)

2015. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:

Miből térítenek vissza 8100-at? A 11.200-as SA8 vételárból?:-))


Utána néztem, ott a gyártó dobozán 72 mosás. Ezt még Te is elhiszed. Nem értem minek kelen utánanézni, ha egyszer az a gyártói szabvány érték. Ami ettől más, azt úgy szokták hívni, hogy megtévesztés. Vagy akkor a gyártó adata megtévesztő? Ennyi rutinod 7 év alatt lehetne már, hogy GVH-nál nem állja meg a helyét a mendemonda...


Ne gondold azt, hogy annyira magas lovon ülsz, hogy neked ugrálnak itt az emberek házi feladatozni. Egyenlőre inkább viccesnek és hantázónak tűnsz.


Sok kérdésre nem adtál választ, illetve érdemben nem reagáltál, de ezt már megszoktuk tőled.


"1.Pontosan melyik folttisztítóra gondolsz? Itt áztatásról beszéltél vérfolt esetén...(amit a céged honlapja is megnevez, mint erre alkalmas termék.) "


2."Te attól a cégtől saját magadnak is veszed a terméket, amelyiknek dolgozol?:-))"


3."Apropó biztonsági adatlap járnak az Amway termékekhez?"


Hogy is van most akkor, 2014. novemberében ez volt:

"Én ismerek olyat jó közelről, aki viszont rendes, valódi diplomát szerzett, amivel piacképes tudása van, de úgy gondolta, jobb, ha szabad, jobb, ha nem adja el az idejét. Pár éve meglátta a hálózatépítésben rejlő lehetőséget, és most már abból, illetve a befektetéseiből él. A gyerekeivel van, főállású apuka, és van ideje félrebeszélő kommentekkel foglalkozni a gyakorin.. ;)"


Főállású apaként van állami támogatásod, mlmben vagy benne és a befektetéseidből élsz. "2014-ben meg khm, mondjuk hogy szépen el tud tartani a forgalom egy nagy családot." az Amway forgalmad tartja el a családot?:-))

2015. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!