Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi értelme annak, hogy kiválas...

Mi értelme annak, hogy kiválasztanak négy hasraütésszerű egyenletet az elektromágnesesség témaköréből és azokra alapozva kívánnak következtetéseket tenni az elektromágneses sugárzásokra vonatkozóan?

Figyelt kérdés
A Gauss-törveny pl. az elektromos tér divergenciájáról mond valamit, és szándékosan kimarad belőle az összes többi információt, amit a Coulomb-törveny tartalmaz. Ez így tudományosan nem egy nagy csalás? Így persze, hogy ki lehet belőle hozni, hogy töltések nélkül is létezhet elektromos tér, de mi értelme?
dec. 1. 21:46
 31/92 A kérdező kommentje:

#33


A kondenzátor lemezei közti elektromos tér pont nem jó példája annak, amit írtam, hisz azt írtam, hogy elektromos tér lehet töltés nélkül is. A kondenzátorban is töltések keltik az elektromos teret, ellenben egy végtelen kiterjedésű térrel, amelynek minden pontjában ugyanakkora a térerősség, és nincs benne egy töltés sem. És ha a Maxwell-egyenletek kiadnak ilyen tereket, amik nem is biztos hogy létezhetnek, akkor mi értelme az egésznek? Egyszerűbb lenne felírni, hogy E=x, abban is benne van minden létezhető tér. Sőt, abban biztosan benne van minden létezhető tér, nem csak lehet.

dec. 3. 18:45
 32/92 anonim ***** válasza:
39%

A sztatikus elektromos mező egy elméleti közelítés, mely természetesen nem létezhet töltés nélkül. Viszont a gyakorlatban szinte mindig elektromágneses hullámokkal van dolgunk, melyekkel a foton-interakciókat írhatjuk le nagy pontossággal.


Az elektromágneses hullámok mindig valamilyen töltéssel bíró anyagból indulnak ki és nyelődnek el. Viszont az elektromágneses hullámok terjedéséhez nem kell semmilyen töltés, csak fizikai vákuum - ami mindenhol megvan!

dec. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 anonim ***** válasza:
85%
"És ha a Maxwell-egyenletek kiadnak ilyen tereket, amik nem is biztos hogy létezhetnek, akkor mi értelme az egésznek?" -> Én még mindig várom ennek a levezetését, bemutatását. Lehetőleg most olyan linket küldjél ami meg is nyitható átlag földi halandó számára.
dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 A kérdező kommentje:
Továbbra is a tér minden pontjában azonos nagyságú térerősségről van szó.
dec. 4. 20:47
 35/92 anonim ***** válasza:
58%
37: És az miért nem létezhet?
dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
0%

"dobálod az ökörséget"

Milyen természettudományos precizitású megfogalmazás.

dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
58%

Akkor írd le azt, hogy hogyan hozol létre statikus elektromos teret töltés nélkül. Még mindig várjuk a levezetését.


"ellenben egy végtelen kiterjedésű térrel, amelynek minden pontjában ugyanakkora a térerősség, és nincs benne egy töltés sem." írd le egy papírra, és töltsd fel a megoldást egy képfeltöltő alkalmazásra.

dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 A kérdező kommentje:

#38


Bármilyen elektromos tér miért nem létezhet?

dec. 7. 15:20
 39/92 anonim ***** válasza:
85%
42: Ezt most nem értem. Nem, nem létezhet bármilyen. Azt írja le a Maxwell egyenletrendszer, hogy milyen elektromos tér lehetséges.
dec. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:

Kérdező - engedj meg egy offosnak tűnő - de valójában nem offos kérdést:

Eddig mi volt az a legbonyolultabb elektromágneses elven működő berendezés, amelyet sikerrel megépítettél?

dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!