Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az utóbbi napokban több...

Az utóbbi napokban több helyen extrém magas radioaktív környzeti háttérsugárzást mértek Európában. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Az európai környezeti háttérsugárzás monitoring rendszer ( [link] több helyen rendkívül magas sugárzást jelzett:

- az L11930 állomás 4289 nSv/h-t mért valamikor az elmúlt hét folyamán a Tátrában. Ma már nem látszik az archív adatok között, de bizonyítható, tegnap este képernyőmentést csináltam róla.

- az IT0047 állomás ma 1110000 nSv/h sugárzást mért Olaszországban, Roveretoban.


Hogy legyen mivel összevetni: a hatósági egészségügyi riasztási szint 250 nSv/h. A mostanihoz hasonló extrém magas sugárzási szinteket az elmúlt évtizedekben nem mértek Európában. A roveretoi adat hihetetlenül magas. Talán elromlott vagy kiakadt valamitől a mérőműszer. Ez az egész érthetetlen és ijesztő. Meg tudja mondani valaki, hogy mi történik?

Ez komoly dolognak tűnik, ezért komoly válaszokat kérek.



2023. jún. 20. 12:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 A kérdező kommentje:
Az elmúlt egy évben volt Magyarországon néhány rövid időtartamú, lokális háttérsugárzás emelkedés. Bár mindegyik kis mértékű és teljesen veszélytelen volt (max. 280 nSv/h), de bizonyos szempontból nagyon jellegzetes helyeken történtek. Most szándékosan írok rébuszokban, mert nem szabad ennél jobban konkretizálni. Nem akarok olyasmire rábukkanni, amit nem szabad firtatni, ezért úgy döntöttem, hogy inkább leállok ezzel a témával.
júl. 11. 08:14
 72/75 Kólauborkával ***** válasza:
Velem megoszhatnád, mindig is kíváncsi voltam, de magam mindig lusta voltam ilyen jellegű kutatómunkára, viszont a meglévő adatokat szívesen elemzem, összegyűjtötted őket?
júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:
A fentebb írt okból leálltam az adatgyűjtéssel. Van, amit jobb, ha az ember nem feszeget.
júl. 11. 08:24
 74/75 sadam87 ***** válasza:
59%
Például a mérési hibák gyűjtésével?
júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 A kérdező kommentje:
= passzív-agresszív
júl. 11. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!