U. Xorter kérdése:
Ha extrém alacsony hőmérsékleten ellenállás nélkül van elektronáramlás, akkor ennek van protonos megfelelője is?
Figyelt kérdés
2022. nov. 25. 00:20
1/6 anonim válasza:
Hát a Napból pl. rengeteg proton érkezik a Földre folyamatosan, kvázi ellenállás nélkül... Vagy nem tudom mire gondoltál.
2/6 anonim válasza:
Ha a szupravezetökre gondolsz akkor nincs. A protonok jóval nagyobbak mint az elektronok, nem férnek át a molekularácsokon úgy mint az elektron.
A hideg azért növeli a vezetöképességet, mert a vezetö anyagban az atomok saját mozgása lecsökken, ez által az elektronok kevésbé ütköznek azokkal.
3/6 anonim válasza:
Az elektronok elektromos potenciál különbség (feszültség) hatására történő áramlását elektromos áramnak hívod, még te is. Azt mond el, hogyan nevezed a protonok áramlását (ha van ilyen)?
4/6 anonim válasza:
A félvezetők esetében az elektronhiányból származó "lyukak" áramlanak pozitív töltésű részecskeáramként, nem protonok.
5/6 anonim válasza:
Alacsonyhőmérsékletű szupravezetőben az elektronok párba álnak vonzo kölcsönhatás miatt. Ezt a párt nevezik Cooper párnak, és ez már ellenállásmentesen tud haladni az anyagban.
Fun fact, ha lenne egy teljesen tiszta kristály amiben vannak szabad elektronok, az is szupravezetne, mivel az elektronok a szennyezokon szornak.
6/6 anonim válasza:
Keress olyan környezetet, amelyikben protonok mozognak, és utána lehet nézni, hogy van-e ott ellenállás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!