Ha egy fekete lyuk nagy sebességgel ütközne egy antianyag megfelelőjével, akkor keletkezhet érzékelhető gravitációs hullám?
Hát én nem értek igazán ezekhez, de egy fekete lyuk közepén nagy mennyiségű, nagytömegű anyag van. Egy antianyag fekete lyuk közepén szintén, csak negatív töltésű protonok és pozitív töltésű elektronok. Illetve neutronok és antineutronok.
A tömegvonzás az anyag és antianyag között a szokásos, a tömegek szorzatával arányos. Ezért a két fekete lyuk akár találkozhat is és hatamas mennyiségű elektromágneses sugárzássá alakulnak.
Ha a fotonok képében (amiknek szintén van tömege) az anyag hirtelen fénysebességgel "szétspriccel", helyet változtat, akkor akár gravitációs hullám is keletkezhet. Mint amikor egy követ bedobunk egy tóba.
Két fekete lyuk találkozásakor mindig hatalmas gravitációs hullámok vannak, ezeket most már mérni is tudjuk.
Ha egy ilyen konfiguráció találkozna, ott valószínűleg igen szép tűzijáték is lenne.
Anyag és antianyag találkozásakor mindkettő megsemmisül - annihilálódik - és a tömegüknek megfelelő energia fotonok formájában távozik.
A korábbi hozzászólásnak sokkal jobb a megközelítése, miszerint hogy egyáltalán anyag-e a fekete lyuk, illetve lehet-e antianyag a feketelyuk.
Azért, mert van tömege, nem azt jelenti hogy anyag, Einstein óta.
A foton nyugalmi tömeg is nulla. Lehet, hogy "szín" energia az egész.
Azt meg nem tudom, ki tudja, hogy mi van egy feketelyukban, főleg hogyha a téridő görbületeként értelmezzük a közepén csücsülő szingularitást.
Ezekre a kérdésekre kéne válasz előbb, ahhoz hogy legyen értelme ezen gondolkodni szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!