Az utóbbi napokban több helyen extrém magas radioaktív környzeti háttérsugárzást mértek Európában. Mi lehet az oka?
Az európai környezeti háttérsugárzás monitoring rendszer ( [link] több helyen rendkívül magas sugárzást jelzett:
- az L11930 állomás 4289 nSv/h-t mért valamikor az elmúlt hét folyamán a Tátrában. Ma már nem látszik az archív adatok között, de bizonyítható, tegnap este képernyőmentést csináltam róla.
- az IT0047 állomás ma 1110000 nSv/h sugárzást mért Olaszországban, Roveretoban.
Hogy legyen mivel összevetni: a hatósági egészségügyi riasztási szint 250 nSv/h. A mostanihoz hasonló extrém magas sugárzási szinteket az elmúlt évtizedekben nem mértek Európában. A roveretoi adat hihetetlenül magas. Talán elromlott vagy kiakadt valamitől a mérőműszer. Ez az egész érthetetlen és ijesztő. Meg tudja mondani valaki, hogy mi történik?
Ez komoly dolognak tűnik, ezért komoly válaszokat kérek.
#50
Az elmúlt bő egy hónapban (jún. 20. óta) összesen háromszor fordult elő Észak-Olaszországban, hogy 1000 nSv/h feletti a térképen most elérhető adtok alapján. Egyébként mindhárom esetben a cadrezzate-i (ITJRC01) mérőállomáson, amiről te is írtál korábban.
Egyébként például az általad korábba idézett ukrajnai UA34304 állomás kiugró adata már nem szerepel a térkép adatbázisában.
#51
Leírtam már, hogy hidegen hagy, hogy elfogadod-e amit írtam, vagy sem.
Mondjuk felmerül a kérdés, ha ennyire érdekelnek a bizonyítékok, miért a gyakorikerdesekre írogatsz, és például miért nem a térkép üzemeltetőinek?
#53: Ne viccelj már. Írsz egy olyan véleményt, amit én a magam részéről elutasítok, mert megalapozatlan. Ezután ahelyett, hogy bizonyítanád amit állítottál, engem próbálsz egrecíroztatni, hogy bizonyítsam helyetted?
Mit szólnál, ha ez után valaki azt állítaná, hogy a Hold sajtból van, mert olyan kerek és sajtszínű és a továbbiakban a te feladatod, hogy ezt cáfold vagy bizonyítsd. :)
A 32. bejegyzésben hoztam egy adatot, hogy Ukrajnában, Selesztovje térségében volt egy durva, 9410 nSv/h sugárzási csúcs. Érdemes megemlíteni, hogy nem ez volt az egyetlen ilyen esemény, ui. 2022 februárjában Csernobil közelében volt egy hasonló, de még magasabb, >60 000 nSv/h-s sugárzási "tüske", amiről anno a BBC is megemlékezett.
"Írsz egy olyan véleményt, amit én a magam részéről elutasítok, mert megalapozatlan."
És mire alapozva utasítod el? Mert erre mondjuk érveket nem írtál, csak azt szajkózod, hogy bizonyítsam az állításomat. Ami mondjuk megegyezik azzal, mint amit a térkép készítői az extrém adatok egyik lehetséges fő okaként megjelöltek... (A slusszpoén: a 25. válaszodban te is azt feltételezted, hogy műszerhibáról van szó az egyik esetben. ¯\_(ツ)_/¯)
"Mit szólnál, ha ez után valaki azt állítaná, hogy a Hold sajtból van, mert olyan kerek és sajtszínű és a továbbiakban a te feladatod, hogy ezt cáfold vagy bizonyítsd. :)"
Nyugodtan vitatkozhatunk róla, amint hozol megbízható forrást, ami a Hold jellemzőinek egyik fő lehetséges magyarázatául hozza fel ezt az elképzelést...
#55
Látom, azt a részt lazán átugrod, hogy ezt az adatot azóta törölték...
Na mindegy, mivel most már egyértelmű, hogy nem az adatok tényleges magyarázata érdekel, én lépek innen. Csá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!