Az, hogy az embereknél ennyire gyakori a nők elhalálozása orvosi ellátás nélkül szülés esetén azt bizonyítja, hogy nem természetes evolúcióval fejlődött ki a faj?
Mármint ekkora önpofont a természet hogyan hozhatna létre, hogy az utód túlélését egyedül biztosítható anya belehaljon a világra hozásába. Az állatvilágban ilyesmi nincs.
Ugyanakkor a kórokozók. Az ember dobja fel a lábár holmi kis vírus miatt, míg az állatok vírusok millióival élnek együtt vígan.
Hogy is van ez? Gyorsított evolúció?
"azt bizonyítja, hogy nem természetes evolúcióval fejlődött ki a faj?"
Ha egy tulajdonság nagy előnyt jelent, de néha halált okoz, az az evolúció szempontjából lehet kedvező. Az ember gondolkodási képessége akkora előny, hogy bőven ellensúlyozza a nagy koponya okozta szülési nehézségeket. Pontosabban az agy mérete és az általa okozott problémák között az evolúció kikereste az optimumot.
A víruskérdés pedig nem étvedésre alapoz. Az ember is sok-sok vírust hordoz a szervezetében. És állatok is halnak meg vírusbetegségek miatt.
"A víruskérdés pedig nem étvedésre alapoz."
A víruskérdés pedig tévedésre alapoz.
1
“ az emberi ujszulott is, mert a szulei, fajtarsai kepesek gondoskodni rola, megvedeni a ragadozoktol”
Ja hogy az evolúció ilyen intelligens és figyelmes, hogy ha adnak neked tejbepapit akkor már nem sietjük el az egyébként mindeképpen előnyösebb önállósodást. Inkább kitesszük az egész törzset az extra tehernek és áldozatnak ami a gyerek 14 éves korig való felnevelésével jár. Ez is önpofonnak hangzik nekem egyébként.
Azt tudom én is, hogy mi van a tankönyvekben, de egy kicsit kötetlenebb beszélgetést szeretnék.
Vagy át kell tennem az ezóba ezt is?
Ahogy már írták igaz ,hogy nagy áldozat a hatalmas koponya mert emiatt fejletlenebbül születik a baba (hogy még kiférjen, az ember alapból koraszülött a többi főemlőshöz képest) és tovább tart a tanulási fázis, na meg nagyon rizikós az anyának s a babának is. De ezeket a hiányosságokat bőven ellensúlyozza az agyunk, intelligenciánk stb. Ezért is nőhetett ekkorára. Ez ilyen “öngerjesztő” dolog.
Egyébként vannak még ilyen “csodák” az állatvilágban. Egy grönlandi cápa kb 100 éves korában lesz ivarérett s él legalább 500 évig. Láttál már kivi tojást? Egyszerre csak egy tojást tojnak de az olyan hatalmas ,hogy szó szerint kitölti a tojó testét. De cserébe nagyon fejlett utód születik, gyakorlatilag születésétől kezdve kifejlett állapotban van (nincs vak-tollpihés-gyámoltalan fióka időszak). S igazából lehetne bogarászni mindenféle extrém vagy csak simán szokatlan szaporodási és egyedfejlődési módokról. Miért pont az emberhez kellett volna “külső beavatkozás”?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!