Hogyna kell elképzelni a fénynek a hullámhosszát?
Nem tudom értelmezni, hogy hol jelenik meg a fénynek a hullámhossza?
Pl.: rádióhullám 10^3 m-es hullámhossz. Ez a 10^3 méter miből adódik?
Ennyi méter tesz meg mialatt egyet pördül tengely körül a foton, vagy hogyna kell elképzelni?
Mondjuk “önbizalom” az van:
https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1129..
#52:
:D
Főleg az tetszik, hogy pont ezt a kérdést hozzák fel többen is, hogy itt most marhára fordítva ülés van a lovon. :D
"pontosan hogyan gondolod ezt a műszert mozgatjuk és mérünk vele és annak a változásaiból látjuk egy haladó hullám esetén a hullámhosszt? Erre kiváncsi vagyok. De szerintem Wadmalac is."
Én már nem. :D
Csak az említésem miatt tértem vissza, amúgy már tojok rá, a borsó sokkal jobb főzelékben, mint a falon. :D
"Akkor írd le, hogy pontosan hogyan gondolod ezt a műszert mozgatjuk és mérünk vele és annak a változásaiból látjuk egy haladó hullám esetén a hullámhosszt?"
Ott kezdődik a probléma, hogy legelső alkalommal én még csak azt próbáltam elmagyarázni a kérdezőnek, hogy mit jelentenek az elektromágneses hullámok. Erre írtam, hogy semmi köze a víznek, ehhez, hanem egy műszert egyenesen mozgatva vélhetjük felfedezni a hullámjelenséget. Szóval a probléma ott kezdődik, hogy ti az én válaszomban már arra is ugrotok, amit nem is akartam beleírni. Egyébként a műszer változásaiból kiszámolni a hullámhosszt, kb. általános iskolai tananyag, szóval erőltessétek meg egy kicsit az agyatokat, és akkor rájöttök.
54: Mégmindig nem érted, hogy ezt az általad említett műszeres méréssel csak álló hullám esetén tudod kimérni? Haladó hullámnál bármerrre és bárhogyan mozgatod a műszert nem fogsz tudni semmit az égvilágon kimérni. Még az is lehet, hogy azt se fogod tudni kimérni, hogy a téresősség a távolság négyzetével csökken... Mert annyi zavaró tényező lesz.
Nyilván állóhullám esetén más a történet, ott valóban igazad lehet, és valóban ki lehet így mérni (de ezt mindenki elismeri, és senki nem cáfolta, csak annyit írtunk, hogy ez a mérési módszer csak állóhullám esetén működikm, de te ezt is kétségbe vonod).
#55
Te nem vagy képes felfogni, hogy nagyon is ki lehet mérni, csak te (képzetlenségednél fogva) alkalmatlan vagy rá.
#57
A) miért írjam le, ha a témától teljesen független?
B) mikor ismeri el valaki, hogy egyedül én adtam olyan választ, amiből a kérdező megértheti a fény mibenlétét? Még ha nem is bírjátok ki kötözködés nélkül, akkor is elismerhetnétek, hogy az "egyenes mentén változó térerősség" még félreértésekkel együtt is sokkal közelebb áll a valósághoz, mint a le-föl mozgó víz.
C) tessék, azért leírom, hogy nem foghasd rám, hogy nem is tudnám leírni:
Ha a fénnyel egy irányban mozgó v sebességgel mozgó műszerrel f frekvenciát mérsz, akkor a fény valódi frekvenciája c*f/(c-v).
D) mi a francért kell most majd az 58-as válaszban is a teljesen jó képletemmel kapcsolatos kötözködéseteket olvasni? Gondolom visszatértek megint oda, hogy nem létezik műszer, amivel ez kimérhető lenne (egyébként létezik).
"Ha a fénnyel egy irányban mozgó v sebességgel mozgó műszerrel f frekvenciát mérsz, akkor a fény valódi frekvenciája c*f/(c-v)."
A kérdésben nem a frekvencia szerepelt, hanem a hullámhossz...
#59
Szerintem a 15 éves szomszéd gyerek is megbirkózna ezzel a hatalmas problémával. Menj inkább a tini párkapcsolatok kategóriába, ott a tudásodnak megfelelő problémákat boncolgatnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!