Hogyna kell elképzelni a fénynek a hullámhosszát?
Nem tudom értelmezni, hogy hol jelenik meg a fénynek a hullámhossza?
Pl.: rádióhullám 10^3 m-es hullámhossz. Ez a 10^3 méter miből adódik?
Ennyi méter tesz meg mialatt egyet pördül tengely körül a foton, vagy hogyna kell elképzelni?
Még mindig nem állt le?
Pff.
Van kép is, ami bizony a teljesség igénye nélkül összehasonlítható a vízes példával. Vízben természetesen ellapul a hullám, és változik is a hullámhossz a távolsággal a különbözö egyéb körülmények miatt.
A hullámhossz a hullám terjedésével egy vonalban mért távolság a hullám két, azonos irányban történö azonos kitérést mutató pontja között, vizuálisan fogalmazva két hullámcsúcs közötti távolság. A frekvencia a hullámcsúcsok száma egy meghatározott távolságon belül.
Kérdezö! A víz valóban máshogyan hullámzik, mivel a vízmolekulák erös túlzással egy helyben maradnak, és csak le-föl mozognak, szigorúan véve csak amplitúdója van a vízfelületnek. Az elektromágneses sugárzáskor a ullám halad hullámvonalban elöre, DE a vizuális kép mindkét esetben egy hullám.
Legyen egy másik példa:
víz hullámzás: Egy vízmolekula legyen egy madzagon egy csomó. Megfogod a madzagot, és elkezded az egyik végét csak le-fel mozgatni. A hullám végigmegy a madzagon, a madzag maga nem halad a térben, de a rajta lévö csomót látod egyhelyben le-fel ugrálni. A kapott kép hullám. ezt hívjuk mechanikai hullámnak.
elektromágneses hullám: Fogod a madzag végét, és elkezdesz vele szaladni, és ezzel egy idöben le-fel mozgatni. A kapott kép szintén hullám, viszont a csomó nem csak le-fel mozog, hanem halad elöre a térben.
#84
Csakhogy pont nem erről van szó, amit te írsz. A fény esetén nincsen semmiféle kitérés. Megfelelő ábrát nézve, jól látszik, hogy a függőleges tengely nem kitérést mutat, és nem méter a mértékegysége, hanem elektromos teret.
Khmm, ha ezt a képet linkeled elsöre, akkor most 80 válasszal és egy felesleges vitával kevesebb lenne. Abban teljesen igazat adok, hogy maga a foton egyenes vonalon halad, nem hullámzik, de az eredetileg feltett "hogyan képzeljem el a hullámhosszot" kérdésre a válasz a képeken van. Bármelyiket nézzük hullámról beszélünk. Egy bizonyos tulajdonság két azonos értéke között mért távolság.
Hogy most ezt kitérésnek lehet-e nevezni? Igen, az elektromos térerösségnek is van egy értéke, ami kitér a tengely mentén. Ennek mértékegysége nem méter, ezt nem állítottam, DE a két hullámcsúcs közötti távolságot méterben mérjük. A mágneses mezö esetében is ugyanez a helyzet. Ha elolvasod még egyszer amit írtam akkor ez szerepel a szövegben, nem az, hogy az elektromos térerösséget mérjük méterben.
"Kíváncsi vagyok Wadmalacnak mikor lesz a pucájában annyi vér, hogy leírja, hogy 84-es válaszoló nem ért ahhoz, amit ír."
Nem mondok ilyet, itt egyelőre te vagy az egyetlen, akinek MINDEN szavába bele lehet kötni és egyedül te nem ismered el a hibáidat.
És szégyen, hogy a kis értéktelen egód miatt oldalak óta agonizálsz és offolsz xarrá egy kérdést.
#88
Vagy akkor is 80 válasszal kevesebb lenne, ha nem a hibás válaszokra akarnátok ráfogni, hogy jók. Wadmalac továbbra is ezt csinálja, sajnos ebből senki nem fogja őt kizökkenteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!