Az, hogy hány dimenziós világban élünk, pusztán matematikai interpretáció kérdése?
„A matematikában három számmal szokás leírni a térbeli pontokat, azonban eggyel is le lehetne hiszen az R és R3 számossága ugyanaz.”
Ha egy számmal le tudnád írni, akkor mi lenne, semmi, olcsóbb lenne a kenyér? Nem. Minek teszel fel ilyen kérdéseket? Az viszont biztos, hogy te az eszetlen idióták halmazába tartozol, ha ilyen marhaságokkal foglalkozol. Szerintem jobb lenne az ilyen gyagyásaknak egyáltalán nem válaszolni. Nulla válasz, akkor nem tudna itt tovább „okoskodni”. Nekem teljesen mindegy, hogy hány dimenziós térben élünk és, hogy azt te hogy akarod leírni.
Kérdező!
Nem látom a válaszodat, hogyan oldod meg egy előjellel a három előjel jelzését.
Amíg ez a primitív, egyszerű dolog nincs meg, addig mit akarsz?
#32
Ne idegesíts már egy óvodás szintű kérdéssel. Az ilyen válaszokból látszik, hogy semmilyen értelmes érved nincs és még csak nem is értesz a témához.
De tessék, megválaszolom neked azt, amire olyannyira kíváncsi vagy:
Úgy hozzuk létre a kérdéses valós számot, hogy eléje írunk egy számjegyet attól függően, hogy melyik Descartes koordinátának milyen az előjele. Ehhez elég egy számot választani 1 és 8 között. Ha nem érted, kérlek ne kérdezz többet.
"Egy dimenzióssal pedig NEM lehet leírni, mivel egy egy dimenziós vektortér nem izomorf egy három dimenzióssal. Tudod ez mit jelent? Az, hogy marhára máshogy működnek a dolgok bennük."
Le lehet, írni, csak máshogy. És különben se lényeges, hogy valami izomorf-e a háromdimenziós térrel, mert a háromdimenziós tér is csak egyfajta leírás. Te magad is mondod, hogy "le lett írva a világ egy három dimenziós vektortér segítségével". Vagyis a leírás a három dimenziós, nem a világ.
De értem, csak szerintem ez így nem jó.
Ugyanis így 3 előjelet írtál le, márpedig egy számnak egy előjele van, és nem több. Tehát akkor, amit készítettél, az NEM egyetlen szám.
Ez bizony három szám.
Ez abból is látszik, hogy hármasával függetlenek a számjegyei, míg egy számnak nem függetlenek.
Tehát ez három szám.
Az, hogy hogyan tárolod, itt nem számít.
Eleve egy memóriában össze vannak keverve a bitek, tehát úgysem sorban lesznek a számok, amelyeket tárolsz.
Attól még nem lesz három számból egy, akárhogyan is tárolod fizikailag.
@35: Ugyanezt magyarázzuk pepitában a #17, #22 és #27 hozzászólásokban, de szegény nem érti meg.
A kérdező valahogy azt hiszi, hogy az "a b c" az három karakter, de ha azt mondja, "abc", az már egy. Elképesztő.
Ne "etessétek" a kérdező egy közismert troll, több hasonló kérdést is kiírt már, ahol ugyanez a lényeg, hogy tudjon kötekedni. Rá kell hagyni, egy elmeháborodott az élettől megkereseredett sikertelen ember, és neki attól áll fel, hogy kötekedik a gyakorin.
Hogy valami értelmes hozzá szólásom is legyen:
A szám leírása (azaz, hogy hogyan "ábrázoljuk" a számokat, és a szám mint "fogalom" elvállik egymástól. Használhatok római számokat is, meg bármit arra, hogy "leírjam" de attól még a szám fogalom és az abból levonható következtetések teljesen mást jelentenek, nagyjából "függetlenek") és a szám "értéke" és "jelentése" egymástól független! Ezt az alaptételt a tisztelt kérdező nem hajlandó tudomásul venni. Ha tud egy olyan geometriai transzformációt mutatni ami kölcsönösen egyértelműen leképez egy 3D-s vektort 1D-sre akkor van értelme utána és csak is utána, beszélni arról, hogy az így kapott 1D-s vektor hogyan feleltethető meg leírható számokkal. És mivel most nem egyetemi szintű matekról beszélünk elgendő ha ez a transzformáció Euklideszi térben működik.
Kiindulás legyen a következő vektor (egyszerűség kedvéért jobbsodrású Descarti koordinátarendszer) x=gyök(2); y=gyök(3); z=gyök(5). Várjuk a megoldást.
Pedig teljesen érthetően elmondta Mojjo, többször is.
Innentől kezdve nincs miről beszélni, mert vagy nem akarod megérteni, vagy nem tudod.
Nagy nehezen rájöttem, hogy mit értelmeztek félre abban, amit mondok.
Azt gondoljátok, hogy a 123-at úgy kell értelmezni, hogy (1,2,3). Valóban ennek felel meg Descartes koordinátarendszerben, de nem így kell értelmezni. Simán venni kell az egydimenziós számegyenest, meg kell keresni rajta a 123-at és az lesz a keresett pont. Emellett van eggyel a 124, mellette pedig a 125. Itt fogjátok feltenni azt a keresztkérdést, hogy milyen távol van egymástól a 123 és 223 pont. A válaszom, hogy száz távolságra vannak egymástól. Ez ugyanolyan jó leírása a világegyetemnek, mint az eredeti dolog, csak amit ott körmozgásnak hívnak, az itt olyan mozgás lesz, hogy minden időpillanatban a tér különbözö helyein bukkan fel az adott test.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!