Ha létezne egy magasan fejlett földönkívüli faj, akkor szerintetek ők felvennék a kapcsolatot az emberrel (akik tegyük fel intelligencia szinten mélyen alattuk vannak) vagy inkább csak megfigyelnék őket?
70
Honnan szerezted be eddigi “ismereteid”?
72
És ezek következtetéseiben tökéletesen megbízol?
Szoktál elgondolkodni csak úgy szabadon? Minden eddigi tanulmányt félretéve?
Nem automatikusan a következtetéseikben bízok meg, hanemha konkrét tények támasztják alá amit állítanak, és nem mondanak ellent más ismereteknek.
Önmagam is természetesen hasonló alapon gondolkodom. Hisz egy ötletnek nem sok értelme van ha csak az ad neki alapot hogy mindazt ami cáfolja, egyszerűen csak félretettem.
74
Igen, de például az a tény, hogy földönkívüliek nem vették fel velünk még a kapcsolatot, illetve nem "hagyják", hogy őket lássuk, hogy nagyon jó felvételeket készítsünk róluk annak is lehetnek a bizonyítékai, hogy nem látogatnak meg minket idegenek, viszont annak is, hogy igen de nem akarják, hogy lássuk őket, és vannak is olyan technológiáik amivel ez elkerülhető. Nem őrültség ilyet feltételezni.
Tudod, nagyon kicsi az esélye, de inkább nincs is semmi esélye annak, hogy szinte végtelen számú égitest közül ne alakult volna ki élet még nagyon sok, akár több millió bolygón is. Egyszerűen őrültség ilyet feltételezni.
És most van hivatalos álláspont, és van józan ész. Te döntésed, hogy melyiket választod.
74
Te elég egyértelműen azon az állásponton vagy, hogy ha idegenek képesek lennének hozzánk eljutni akkor egész biztosan felvennék velünk a kapcsolatot.
Ezt az álláspontot mely tudományos ismereteid tudják alátámasztani?
"Igen, de például az a tény, hogy földönkívüliek nem vették fel velünk még a kapcsolatot, illetve nem "hagyják", hogy őket lássuk, hogy nagyon jó felvételeket készítsünk róluk annak is lehetnek a bizonyítékai, hogy nem látogatnak meg minket idegenek, viszont annak is, hogy igen de nem akarják, hogy lássuk őket, és vannak is olyan technológiáik amivel ez elkerülhető. Nem őrültség ilyet feltételezni"
Nem, ez semmire nem bizonyíték. Szimplán megalapozatlan feltételezés ebbe bármit belemagyarázni.
"És most van hivatalos álláspont"
Nincs.
"Te elég egyértelműen azon az állásponton vagy, hogy ha idegenek képesek lennének hozzánk eljutni akkor egész biztosan felvennék velünk a kapcsolatot."
Ezt pedig kapásból a legelső hozzászólásomban cáfoltam.
#75
"Tudod, nagyon kicsi az esélye, de inkább nincs is semmi esélye annak, hogy szinte végtelen számú égitest közül ne alakult volna ki élet még nagyon sok, akár több millió bolygón is. Egyszerűen őrültség ilyet feltételezni."
1. Ezt azért levezethetnéd.
2. Ha kialakul is élet, attól még egyáltalán nem biztos, hogy kialakul intelligens élet/civilizáció is.
3. Ha ki is alakul valahol egy idegen civilizáció, egyáltalán nem biztos, hogy el tudnak idáig jutni, vagy egyáltalán észlelnek minket (például mert irgalmatlan nagy távolságok vannak a világűrben).
78
Mert mi kell az élethez? Csoda kell szerinted?
Nem, dehogy.
Olyan körülmények amelyek az élet kialakulásához szükségesek. És mivel végtelen számú égitest van az Univerzumban ezért az élet kialakulásához szükséges feltételeket biztosító bolygó is nagy valószínűséggel nem csak egy van, és nem is kettő.
A mi galaxisunk egy fiatal galaxisnak számit. Más, sokkal ősibb galaxisokban az élet is lehet sokkal előrehaladottabb mint itt.
Az ember egy primitív élőlénynek számíthat egy ekkora Univerzumban, egy jelentéktelen kis semminek. A II. VH-ig végigkaszabolták egymást az emberek a történelmük során. És a világbékét is csak az atomfegyver hozta el, nélküle valószínű még mindig aprítanák egymást.
Na most egy ilyen lénnyel miről beszélgessen egy csillagközi utazásra képes lény? Akit jó eséllyel első találkozáskor megtámadna az ember???
"Olyan körülmények amelyek az élet kialakulásához szükségesek."
Na és pontosan milyenek ezek a körülmények. Mert bár vannak elképzelések az élet kialakulásáról, pontosan nem tudjuk, hogyan történt. Így azt sem, pontosan milyen körülményekre volt rájuk szükség.
"És mivel végtelen számú égitest van az Univerzumban "
Ez legfeljebb akkor igaz, ha az univerzum végtelen (bár még akkor sem szükségszerűen). Azonban ez egyáltalán nem biztos. (Az univerzum azon része, amelyik egyáltalán hatni tud ránk, biztos nem).
"az élet kialakulásához szükséges feltételeket biztosító bolygó is nagy valószínűséggel nem csak egy van, és nem is kettő."
Értem, hogy ezt mondod. Pontosan ezek a valószínűségek érdekelnének. Mi az, hogy nagy valószínűséggel? Az pontosan mekkora? Hogyan lehet kiszámolni? Mert amúgy ezek csak alátámasztatlan állítások.
"A mi galaxisunk egy fiatal galaxisnak számit."
Már mihez képest? De mondjuk az tény, hogy nem a legöregebbek között van.
"Más, sokkal ősibb galaxisokban az élet is lehet sokkal előrehaladottabb mint itt."
Lehet. Vagy lehet, hogy a keletkezésükkor még nem is voltak alkalmasak a körülmények az élet kialakulásához. Például a (hidrogénnél és héliumnál) nehezebb elemekből valószínűleg jóval kevesebb állt rendelkezésre.
"Az ember egy primitív élőlénynek számíthat egy ekkora Univerzumban, egy jelentéktelen kis semminek."
Lehetséges. Meg az is lehet, hogy nem.
"És a világbékét is csak az atomfegyver hozta el"
Jó tudni, hogy világbéke van. :D
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!