Isten nem érzi magát felelősnek azért, hogy az életben nagyon sok igazságtalanság történik? Nem akar tenni azért, hogy az embereknek ne kelljen feleslegesen szenvedniük?
Fordítok: halvány lila fogalmad sincs arról, amit kérdeztem, de valami miatt szeretnéd, hogy mégis a tiéd legyen az utolsó szó.
Tudod, az a probléma, hogy bármilyen térítő csak nála butábbakat tud megtéríteni! Ezt jó lenne figyelembe venned, ha valakivel itt beszélgetni kezdesz.
Lehet tiéd az utolsó szó ha szeretnéd. Engem nem zavar. Nem zavar, hogy mit gondolsz rólam. Nem ismerjük egymást. Én, veled ellentétben, nem személyeskedem.
De elbucsuzom mert munkába kell mennem. Legyen szép heted!
"Ha bele avatkozik a történelembe, akkor hibáztatjuk, húgy huuuu de szemét, hol a szabad akaratunk!
Ha nem avatkozik be, akkor huuuu de szemét, tudna rendet tenni.
Semmi nem jó nekünk!"
Pl.:
Egy sérült ember fekszik a földön és segítséget kér.
1. eset:
Te elsétálsz mellette és reklamál, hogy nem csináltál semmit.
2. eset:
Te oda mész és bele rúgsz párat. Ez sem tetszik majd neki.
Akkor levonhatjuk a következtetést, hogy semmi sem jó mert ha csináltál valamit ha nem az is baj volt?
Sérült ember segítséget kér?
- miért sérült meg? Ki okozta?
- ember vagy önmaga
Megoldás?
Sérülve ott fekszik. A többi ember felelőssége, hogy segítsen neki!
Látom a lényeg nagyon nem ment át.
Nem az a probléma, hogy Isten tesz valamit hanem, hogy mit.
Vagy nem tesz semmit vagy amikor igen akkor is úgy cselekszik mint a példában az aki belerúgott egyet a sérültbe, nem a problémát oldotta meg.
21
Csak úgy mellékesen, tényleg ennyire bonyolultra sikerült az amit a 23. válaszomban írtam?
Próbáljuk meg személyeskedés nélkül.
Szerinted nem értem a kérdést. Szerintem nem érted a választ. Patthelyzet.
Engedjük el egymást békében!
Az nem személyeskedés, hogy a lényeg nem ment át.
"Szerinted nem értem a kérdést. Szerintem nem érted a választ. Patthelyzet."
Csak ha nem akarod felfogni mi a lényeg (amit mellékesen elmagyaráztam az előző válaszomban).
De akkor nézzük azt a "releváns" válaszodat:
"Sérült ember segítséget kér?"
Igen, ez volt a példában.
"- miért sérült meg? Ki okozta?"
Mivel ez egy példa volt amin keresztül bemutattam, hogy a miért hibás a "a semmi sem jó mert amikor nem csinált semmit az volt a baj amikor csinált valamit akkor pedig az" gondolatmenet ezért teljesen irreleváns, hogy hogyan sérült meg. Ennek tudata nélkül is tökéletesen bemutatja a példa a gondolatmenet hibáját.
De ha szeretnéd írok egy példát.
Biciklizett és egy földrengés miatt elesett és megsérült a lába és tönkre ment a telefonja. Nem képes közlekedni és segítséget kérni is csak az arra járóktól tud.
"- ember vagy önmaga"
Mint az előbb kifejtettem irreleváns és a példában egyik sem.
Eleve az ember vagy önmaga nem fedi le a lehetőségeket.
"Megoldás?"
- Oda mész és ellátod a sebét majd elviszed egy korházba.
- Hívsz hozzá egy mentőt.
- ....
"Sérülve ott fekszik. A többi ember felelőssége, hogy segítsen neki!"
Mint azt korábban fejtegettem ez egy példa aminek egyáltalán nem ez a lényege. A példában egyébként egy ember (egészen pontosan úgy volt megfogalmazva, hogy Te de akárki más is lehet) ment oda egyik esetben és rúgott bele, míg a másik esetben sétált el.
Tehát ha a példát nézzük akkor megint csak értelmetlen ez a válasz mert azt írod, hogy az embernek kell segítenie de a példában is az embernek kellett volna segítenie.
Nem a felelőségi viszonyok voltak vizsgálva.
=> bizonyítva, hogy nem értetted meg => nincs patthelyzet csak a nem akarás után pofára esés
26
Felőlem egyébként boncolgathatjuk a felelősség témakörét is. Nézzük innét:
"- miért sérült meg? Ki okozta?
- ember vagy önmaga"
Csak a vizsgálat kedvéért tegyük fel, hogy ember. Egy másik ember.
A következő kérdés az, hogy miért is tette?
Személyisége? (Isten), a környezete miatt? (Isten), ...
Ha van valaki aki megalkotott mindent, bármilyenre alkothatta volna amilyenre csak akarta és minden esetben tudta a dolgok végkimenetelét akkor végső soron minden az ő akarata.
Itt pedig csak oda lyukadnánk ki amikor már nem tudsz mit írni ahogyan a 21-es válaszolónak sem tudtál.
A válasz, amit keresel, a szabad akarat.
Ez a világ egy szabad játszótér, ahol mindenkinek lehetősége van dönteni abban, hogy rosszat, vagy jót tesz-e. Minden helyzetben. Nincs olyan helyzet, ahol kényszerből bűnt kellene elkövetned. Akik ellened bűnt követnek el, azok kapcsán kérdezheted, miért nem véd meg tőlük Isten - az az ő szabad akaratuk. Nem a tested számít. Hanem a lelked, az, hogy amíg élsz, hogyan teszed. Jót tettél-e, amikor volt lehetőséged rá, és engedtél-e a bűnnek, amikor az megkísértett. A lelked tabula rasa újszülöttként, és te döntöd el, mit írsz rá.
A földi lét értelme nem az, hogy itt találj boldogságot, hanem hogy kiderüljön, különböző helyzetek elé állítva miként döntesz, hogyan választasz. Te.
Nem a földi lét az örökkévaló, és nem a testedet veszi vissza magához Isten.
Amikor te célokat tűzöl ki magadnak, és úgy érzed, akadályok állíttatnak eléd, azt ne úgy vedd, hogy ellened, hanem érted történnek. Az akadályok megerősítetenek. Nem a földi matéria, vagy a beteljesült cél számít, hanem hogy emberként hogyan jössz ki egy helyzetből.
Ezen túlmutatóan pedig, élj úgy, hogy elfogadod a tényt: Mit Isten tesz, az jól van téve.
Mondok egy konkrét példát. Jelentkeztem egy állásra, rajtam kívülálló okból elvesztettem a lehetőséget, szomorú voltam, és csalódott, hiszen hosszú ideje nem találtam akkor már munkát, és úgy éreztem, kiböjtöltem, hogy egyenesbe kerüljön végre az életem. És nem tudtam, az addigiakból kiindulva, mikor lesz újra lehetőségem egy állásra, lesz-e újra.
Nem sokkal ezután egy sokkal jobb munkahely hirdetését lapozta fel a feleségem, míg a családommal a templom előtt ültünk - filmszerűnek tűnik, pedig így igaz -, és amint jelentkeztem, azonnal felvettek. Sokszorosan annyi fizetésért, sokkal jobb munkakörülményekkel, és megbecsül a főnököm.
És minden segítséget megkapok, hogy ezt a helyemet megőrizzem. De én, nem pedig más, akár Isten helyettem. 24 órás munka, egyszer elfelejtettem reggel beállítani az ébresztőt. Arra keltem fel, hogy valaki azt mondja nekem, jó reggelt. Én azonnal visszamondtam reflexszerűen, hogy jó reggelt, és felugrottam ijedtemben. Nem volt ott senki, de 1 perc múlva jött az első dolgozó. Ha akkor nem kelek fel, engem alvás közben találnak, és próbaidőn voltam.
Sok ehhez hasonló apró példát tudnék még mondani, olyan esetekről, amikor csak egy pici lökés kellett nekem, de amit tettem, azt én magam tettem, azonban a lényeg az, hogy nem vagy sosem egyedül. Viszont Isten semmit nem tesz meg helyetted, csak segít. Ahogyan a szülő tartja meg a kisbaba fenekét, mikor felmászik az ágyra, de nem teszi őt fel oda őmaga.
Persze, erre lehet azt mondani, hogy imádkozz egy hétig egy kenyérpirítóhoz és egy tetszőleges istenséghez, és tapasztalsz-e különbséget, de ez nem így megy. Nem várnod kell valamit, imádkozni, hogy bejöjjenek a lottószámok. Hanem ha jól akarnod élni az életedet, ellene vagy zsigereidben, hogy rosszat tegyél, nem érdekből, a jutalomért, hanem belső nyugalmadból, és amikor elfogy körülötted ebben a levegő, mindig lesz, aki kihúz.
Az pedig, hogy milliomosként, vagy minimálbéresként éltél, nem számít. Az aranyat nem viszed magaddal. Ezt kell megérteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!