Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Isten nem érzi magát felelősne...

Isten nem érzi magát felelősnek azért, hogy az életben nagyon sok igazságtalanság történik? Nem akar tenni azért, hogy az embereknek ne kelljen feleslegesen szenvedniük?

Figyelt kérdés
Én részemről úgy gondolom, hogyha Isten a teremtő, tehát ő alkotta meg az embert és az egész világot, akkor egyben ez azt is jelenti, hogy meglenne a képessége és a hatalma ahhoz, hogy rendet rakjon a Földön. Tehát nem kellene az embereknek (főleg a tiszta szívállapotú embereknek) feleslegesen szenvedniük egy igazságtalan és agresszív világban. Nekem az a meglátásom Istennel kapcsolatban, hogy még ha tisztában is van azzal, hogy mondjuk egy adott embernek milyen nehézségeken kell keresztülmennie, egyszerűen passzívan szemléli a szenvedését és nem segít neki aktívan, hogy megoldódjanak a problémái (legalább is én a saját személyes életemben ezt nagyon sokszor érzem). Illetve gyakran érzem úgy, mintha Isten nem akarná, hogy igazán boldog legyek és hogy ezt az állapotot el tudjam érni, mert ha kitűzök egy értelmes célt, akkor folyamatosan olyan indokolatlan nehézségekkel kell szembenéznem, amire egyszerűen nincs ráhatásom. Szóval a kérdésem alapvetően arra vonatkozna, hogy Istenben meg van-e a felelősségérzet mint teremtőben arra vonatkozólag, hogy a számtalan ember igazságtalanul szenved, míg mások érdemtelenül jobban élnek és sikeresebbek mint amit megérdemelnének? Van-e szándéka arra vonatkozólag, hogy megoldja ezeket a problémákat? Ha igen, akkor mikor és hogyan?
tegnap 10:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%

Fordítok: halvány lila fogalmad sincs arról, amit kérdeztem, de valami miatt szeretnéd, hogy mégis a tiéd legyen az utolsó szó.

Tudod, az a probléma, hogy bármilyen térítő csak nála butábbakat tud megtéríteni! Ezt jó lenne figyelembe venned, ha valakivel itt beszélgetni kezdesz.

ma 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
0%

Lehet tiéd az utolsó szó ha szeretnéd. Engem nem zavar. Nem zavar, hogy mit gondolsz rólam. Nem ismerjük egymást. Én, veled ellentétben, nem személyeskedem.

De elbucsuzom mert munkába kell mennem. Legyen szép heted!

ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
51%

"Ha bele avatkozik a történelembe, akkor hibáztatjuk, húgy huuuu de szemét, hol a szabad akaratunk!

Ha nem avatkozik be, akkor huuuu de szemét, tudna rendet tenni.

Semmi nem jó nekünk!"


Pl.:

Egy sérült ember fekszik a földön és segítséget kér.

1. eset:

Te elsétálsz mellette és reklamál, hogy nem csináltál semmit.

2. eset:

Te oda mész és bele rúgsz párat. Ez sem tetszik majd neki.


Akkor levonhatjuk a következtetést, hogy semmi sem jó mert ha csináltál valamit ha nem az is baj volt?

ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
0%

Sérült ember segítséget kér?


- miért sérült meg? Ki okozta?

- ember vagy önmaga


Megoldás?


Sérülve ott fekszik. A többi ember felelőssége, hogy segítsen neki!

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Látom a lényeg nagyon nem ment át.


Nem az a probléma, hogy Isten tesz valamit hanem, hogy mit.

Vagy nem tesz semmit vagy amikor igen akkor is úgy cselekszik mint a példában az aki belerúgott egyet a sérültbe, nem a problémát oldotta meg.


21

Csak úgy mellékesen, tényleg ennyire bonyolultra sikerült az amit a 23. válaszomban írtam?

ma 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
50%

Próbáljuk meg személyeskedés nélkül.


Szerinted nem értem a kérdést. Szerintem nem érted a választ. Patthelyzet.

Engedjük el egymást békében!

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

Az nem személyeskedés, hogy a lényeg nem ment át.


"Szerinted nem értem a kérdést. Szerintem nem érted a választ. Patthelyzet."

Csak ha nem akarod felfogni mi a lényeg (amit mellékesen elmagyaráztam az előző válaszomban).


De akkor nézzük azt a "releváns" válaszodat:


"Sérült ember segítséget kér?"

Igen, ez volt a példában.


"- miért sérült meg? Ki okozta?"

Mivel ez egy példa volt amin keresztül bemutattam, hogy a miért hibás a "a semmi sem jó mert amikor nem csinált semmit az volt a baj amikor csinált valamit akkor pedig az" gondolatmenet ezért teljesen irreleváns, hogy hogyan sérült meg. Ennek tudata nélkül is tökéletesen bemutatja a példa a gondolatmenet hibáját.

De ha szeretnéd írok egy példát.

Biciklizett és egy földrengés miatt elesett és megsérült a lába és tönkre ment a telefonja. Nem képes közlekedni és segítséget kérni is csak az arra járóktól tud.


"- ember vagy önmaga"

Mint az előbb kifejtettem irreleváns és a példában egyik sem.

Eleve az ember vagy önmaga nem fedi le a lehetőségeket.


"Megoldás?"

- Oda mész és ellátod a sebét majd elviszed egy korházba.

- Hívsz hozzá egy mentőt.

- ....


"Sérülve ott fekszik. A többi ember felelőssége, hogy segítsen neki!"

Mint azt korábban fejtegettem ez egy példa aminek egyáltalán nem ez a lényege. A példában egyébként egy ember (egészen pontosan úgy volt megfogalmazva, hogy Te de akárki más is lehet) ment oda egyik esetben és rúgott bele, míg a másik esetben sétált el.

Tehát ha a példát nézzük akkor megint csak értelmetlen ez a válasz mert azt írod, hogy az embernek kell segítenie de a példában is az embernek kellett volna segítenie.

Nem a felelőségi viszonyok voltak vizsgálva.


=> bizonyítva, hogy nem értetted meg => nincs patthelyzet csak a nem akarás után pofára esés

ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
51%

26

Felőlem egyébként boncolgathatjuk a felelősség témakörét is. Nézzük innét:



"- miért sérült meg? Ki okozta?

- ember vagy önmaga"


Csak a vizsgálat kedvéért tegyük fel, hogy ember. Egy másik ember.


A következő kérdés az, hogy miért is tette?

Személyisége? (Isten), a környezete miatt? (Isten), ...


Ha van valaki aki megalkotott mindent, bármilyenre alkothatta volna amilyenre csak akarta és minden esetben tudta a dolgok végkimenetelét akkor végső soron minden az ő akarata.


Itt pedig csak oda lyukadnánk ki amikor már nem tudsz mit írni ahogyan a 21-es válaszolónak sem tudtál.

ma 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
50%
Legyen igazad. Engem nem befolyásol hogy te mit gondolsz rólam. Nem ismerlek. De végeláthatatlan vitákba nem érdemes bele bocsátkozni. Szép hetet neked is!
ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!