Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten látszólag miért engedi...

Isten látszólag miért engedi az igazságtalanságot, ha ezt az 5 törvényt ismerem?

Figyelt kérdés

Ok-okozat törvénye

Kiegyenlítődés törvénye

Megfelelés törvénye

Egyensúly törvénye

Reinkarnáció törvénye


2023. febr. 25. 01:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Akit érdekel mélyebben ezek a törvények utánakereshet pl. Balogh Béla - Végső Valóság c. könyvében...elmagyarázni senkinek nem fogom.
2023. febr. 25. 01:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered, miért vagy még igazságtalan?
2023. febr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szabad akarat törvényét nem ismered?
2023. febr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan.. Elolvastad az egyetlen könyvet, amit ajánlani szoktam és nem érted??? Amikor az első részben az oktávról beszél, éppen elkalandoztál, esetlek?
2023. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem.

Szóval kalandoztál esetleg?

Ha te még nem rezonálsz ott, hogy igazságosságot tapasztalj csak, akkor még nem. Ezt nem isten engedi vagy nem engedi. Te teremted.

2023. febr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismered az ok-okozat törvényét, de se nem éled, se nem érted. Hogy fér abba bele az igazságtalanság?


Valamint ezek ismerete miért függne össze azzal, amit te igazságtalanságnak ítélsz meg?

A te szemedben lévő igazságosság is akkor jön, ha tiszta alappal tökéletesen éled ezeket az aspektusokat az 1 törvényből. Nem csak ha ismered őket.

2023. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia

isten semmit sem tesz, vagy enged meg véletlenül, vagy ok nélkül.

Mit miért tesz, hát ezt íratta le a Bibliában. Azt is, miért engedi MÉG picit Sátánt uralkodni. Éppen azért "beszél" nekünk ezekről a dolgokról, hogy egyrészt türelmet adjon, másrészt vígasz és reményt is ad a jövőre nézve.

Többek között ezt is elmondja a vigasztalásunkra:

„Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál." Ézsaiás 55:8,9

Mégis lehajol hozzánk, hogy értelmet és támogatást nyújtson a jelenlegi helyzet elviseléséhez. Ezzel vígasztal:

Ézsaiás 41:10

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne aggódj, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek, igen, segítek neked. Erősen foglak igazságos jobb kezemmel.«

2023. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem értem... Mit jelent ez?
2023. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!