Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha olyan helyzetbe kerülsz,...

Ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy választanod kell a hited ( legalábbis látszólagos ) megtagadása és a halál közt, melyiket választod?

Figyelt kérdés
Megtagadod a vallásodat és így életben maradsz vagy kitartasz mellette és meghalsz ?

#vallás #halál #élet #hit megtagadása
2018. febr. 6. 16:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy nagyon nehez kérdés. Most lehet, hog azt mondom, hogy nem tagadnám meg, de lehet, ha egy olyan helyzetbe kerülnék annyira megfélemlítenének, hogy megtagadom. :(
2018. febr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
anno még Péter is megtagadta
2018. febr. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Az én hitem szerint az élet a legnagyobb szentség, szóval holmi elvi vita kedvéért egészen biztosan nem dobnám el magamtól. Meg aztán részemről mindenki hisz, amit akar. Ha valakit az tesz boldoggá, hogy osztozom az ő hitében, miszerint mondjuk zöld alligátorok teremtették a földet, akik jelenleg is harcolnak a lila csigák ellen, én biztosan nem állok le vitatkozni vele. Attól én nekem még nem kell tényleg elhinnem. A hit amúgy is belső dolog, az ember saját ügye, édesmindegy, mások mit gondolnak róla.
2018. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Metionin ***** válasza:
29%
Nincs vallásom de az életben maradás mellett döntenék. Cseszhetném a hitemet ha meghalok miatta.
2018. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz kérdés. Sokszor az egyházi emberek is arra kérték híveket ilyen helyzetben, hogy látszólag tagadják meg hitüket.


Persze vannak és voltak olyan helyzetek, hogy nem kérdezték meg a hívőt. Napjainkban az arab világban nem kérdezik meg a kopt keresztényeket, hanem megölik őket Krisztusért.

2018. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Kitartasz Jézus melett meg nem halsz.
2018. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%
Inkább a halál, minthogy megtagadjam!
2018. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 követ62 ***** válasza:
61%

Egyértelmű az Istenemet és a hitemet választanám.

Mert TUDOM, hogy ebből a halálból van feltámadás. És semmit nem érzékel az ember az idő múlásából.

2018. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%
És ezek után a válaszok után mondják a hívők, hogy a vallás nem is káros... vicces.
2018. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%
Komolyan nem értem hogy jutott el idáig az emberiség, amikor ennyi birka.. na mindegy :D Nem vagyok vallásos de ha azt mondanák tegyük fel legyek muszlim és életben maradok hát jó akkor muszlim leszek, de nyilván csak kamuból, mert az nem változik hogy én mit érzek, vagy gondolok.
2018. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!