Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha olyan helyzetbe kerülsz,...

Ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy választanod kell a hited ( legalábbis látszólagos ) megtagadása és a halál közt, melyiket választod?

Figyelt kérdés
Megtagadod a vallásodat és így életben maradsz vagy kitartasz mellette és meghalsz ?

#vallás #halál #élet #hit megtagadása
2018. febr. 6. 16:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
16%

#20


Már a neved is mutatja, hogy annak a bizonyos szektának az agymosása alatt állsz.


A terroristák többsége meg a pénz miatt csatlakozik a dzsihadista szervezetekhez, mert nem jön a segély de mivel valahonnan meg kell élni, ezért belépnek egy terrorszervezetbe. A többségük fizetett zsoldos.

A vallásos duma csak mese sallangal melyet a gyenge elméjüekkel sikerül elhitetni (mint pl veled). Azok mecsetek melyekben toboroznak, azok vahabita szaúdi befektetők tulajdonai, ahol kb nulla olyan dolog folyik ami összeillene az iszlám vallással. Olyan ez mintha a Cosa Nostra katolikus templom előtt árulná a drogot és az emberek azt mondanák, hogy "a kereszténység előírja a drogozást".


Valójában meg a terroristák többsége egyáltalán nem ismeri a Koránt:

[link]

Nem beszélve arról, hogy a muszlim vallástudósok 99%-a szintén utálja az ilyen ISIS-féléket:

[link]


Úgyhogy ezek a terroristák ugyanannyit értenek meg a Koránból mint a hozzád hasonló hitgyülisek, és mind a terroristák mint a hitgyülisek ugyanazt szűrik le belőle.

2018. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 imakommandós ***** válasza:
89%

bruhhaahhhaa xd


Nem csak liberális migráns-simogató propaganda oldalak léteznek szerencsére. xd


[link]


"Egy friss tanulmányból kiderült, hogy Ausztriában a mecsetek 38 százalékában a radikális iszlámot népszerűsítik.


Ezekben a mecsetekben többek között azt tanítják, hogy a Korán felette áll Ausztria alkotmányának, és minden egyéb szabálynak..."

2018. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Jólvan gyerekek, én imakommandóssal ertek most egyet, de ne térjünk már el a kérdés témájától. :)


Szóval. Látom, a nemhívők itt értetlenkednek, hogy mért nem tagadják meg, hiszen csak látszólag kéne megtagadni, azt, hogy igazából mit gondol, nem lehet szabályozni. Igen ám, de aki hívő, az nem akarja megtagadni azt, amit igaznak vél, és előbb meghalna, minthogy ráerőltessenek valamit, amivel nem tud azonosulni. Másrészt aki hívő, az hisz az örök életben, mit számít neki a földi halál.


Ennek ellenére én nem tudom, mit tennék egy ilyen helyzetben. Ha pl. azzal fenyegetnének, hogy a családomat ölik meg, hááát... nem tudom. :/

De nagyon felnézek azokra, akik nem törtek meg, hanem kitartottak az igazság mellett.

2018. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Ozcar ***** válasza:
78%
Kitartok és meghalok
2018. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
9%

#22


És a cikk hol ír arról, hogy terrorszervezetekhez csatlakoznának? Egy szó sincs a cikkben arról, hogy kik csatlakoztak az ISIS-be.

A (német eredeti) cikk szerint azoknak a mecseteknek az imámjai szerint erőszakot is lehet alkalmazni az iszlám terjesztésére, amit mint mondtam a Korán megcáfol a 2:256 és 18:29 szúrájában.


Mellesleg meg a cikk csak engem igazol: Vagyis, hogy a nyugati országok hagyják Szaúd-Arábiának, hogy építsen mecseteket, ahova a saját vahabita szónokait rakja be. És nem mellegleg a szaúdiak egyik fő pártolója Bush és Trump meg a többi (magát kereszténynek valló) republikánus. A HGY meg Németh Sándor meg jóban van azokkal a republikánusokkal, akik a kereszténygyilkoló dzsihadistákat pénzelik és fegyverzik fel.

Úgyhogy véleményem szerint olyanért szidni a muszlimokat, ami amerikai pénzekből jött létre teljesen álszent dolog.


Nem is csoda, hogy 888-as link. Tekintve, hogy az egyik fő Fideszes oldal, ti meg ugye felvásároltátok a Fideszt, miután az SZDSZ elpusztult.


Viszont durva, hogy az emberek 91%-ban egyetértenek ezzel a gyűlölködő hazug szektás szöveggel. Ezért könnyű megmagyarázni nektek, hogy miért kell az orbánba szavazni majd áprilisba...

2018. febr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
83%
Először is kérdező,kicsit kétértelmű a kérdésed,ugyanis a fő kérdésben hitről van szó,alatta meg a "vallásomról". Tudd,hogy nem egy a kettő. A vallásom az mondjuk egy földi egyházhoz való tartozásom,ami nem sokat nyom a latba a hittel ellentétben. A kérdésre meg annyit,hogy nem tudhatom előre,mert nem voltam ilyen helyzetben, kis hazánkban kereszténynek lenni jelenleg elég békés,így könnyű lenne jártatni a számat,hogy én meg is halnék érte,egy olyan országban,ahol ez nem áll fenn. Péter is amíg béke volt,hajtogatta,hogy nem hagyja el Jézust,aztán amikor aktuális lett volna,megtagadta 3x. Sosem szerettem,amikor valaki azzal vág fel és kéri számon a másik emberen,hogy ő meghalna a hitéért,a másik miért nem. Aztán közben lehet,hogy aki ennyire biztos magában most,az lesz az első,aki éles helyzetben menekül,mint a vadlibák.
2018. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
57%

Az ember,a valós,és alapos hite szerint él.


A válasz attól függ,hogy milyen a hit.


Péter apostol hite Krisztusban,a "diktátor messiásban"való hite volt,s ezért bukott el,amikor a "diktátort" elfogták.

Ha hite abban a Messiásban lett volna,akivé vált Jézus,valóban nem bukhatott volna el.


Ezért fontos,hogy miben,és kiben hiszünk!

2018. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!