Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha olyan helyzetbe kerülsz,...

Ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy választanod kell a hited ( legalábbis látszólagos ) megtagadása és a halál közt, melyiket választod?

Figyelt kérdés
Megtagadod a vallásodat és így életben maradsz vagy kitartasz mellette és meghalsz ?

#vallás #halál #élet #hit megtagadása
2018. febr. 6. 16:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%

Két dolgot szeretnék hozzáfűzni a kérdéshez, melyeket nem árt tudni:


- A Korán két helyen is (2:256, 18:29) tiltja a hit erőszakos terjesztését, mivel a kényszerből jött hit, nem igazi hit. Így aki az iszlámot követi sosem kényszeríthet senkit sem, hogy vegye fel az iszlámot. Márcsak ezért sem lehetnek hithű muszlimok a terroristák (arról meg nem is beszélve, hogy 95%-ban muszlimokat gyilkolnak meg).


- Másrészt meg ebben az esetben egy muszlimnak kötelessége lenne megtagadnia a hitét.

Ez furcsán hangozhat, de ennek az a magyarázata, hogy az iszlám vallás az életet annyira szentnek és értékesnek tartja, hogy kifejezetten tiltja, hogy valaki életét adja (még akkor is, ha a hitéről van szó). Az iszlámban az élet érdekében bármely más törvényt fel lehet rúgni. (Ez mégegy ok arra, hogy tudjuk mennyire összeegyeztethetetlenek az iszlámmal az öngyilkos merénylők)

2018. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem,akinek van hite,az csak a hitét választhatja.


Természetesen nem szabad összekeverni a "dogmát",a "hittel",hisz az előbbi,nem a sajátja az egyénnek,hanem régebbi időben élt egy,vagy több egyén rendszerbe foglalt hite.Ennek szajkózása,sosem lehet az egyén hite.


Nos,ezekért a dogmákért már kevesebben adnák életüket,mivel felvett állarcok.

2018. febr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 követ62 ***** válasza:
60%

Mindenki meghal egyezer.

Viszont, ha a hitem képmutató és nem értékelem azt az áldozatot amit Jézus hozott értem akkor nem számíthatok üdvösségre.

Ha nem tartok ki mellette tűzön, vízen át akár az életem árán is.


SEMMI KÉPPEN NEM ÖNGYILKOSSÁGRÓL VAN SZÓ!

És, ha netalán mégis életben hagynának kinek lenne szüksége egy olyan emberre aki hol ide, hol oda hajlik. Attól függően mi kedvez neki.

Szerintetek meg lehet bizni egy ilyen emberben? Kötve hiszem.


Milyen háborúk lettek volna azok ahol a katonák oda állnak ahol nekik jó?

2018. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%

Mint pl. a Némaság c. regényben?


Nehéz kérdés. Pláne, mint ahogy ott, ha nem is csak a saját életeddel zsarolnak, hanem másokéval. Hogy megölnek 5-10-20 másik embert, ha nem tagadod meg.

Persze, innen a fotelból azt mondom, hogy dehogy tagadom meg, inkább meghalok Krisztusért, de más, ha az ember tényleg ott van.

2018. febr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

"Természetesen nem szabad összekeverni a "dogmát",a "hittel",hisz az előbbi,nem a sajátja az egyénnek,hanem régebbi időben élt egy,vagy több egyén rendszerbe foglalt hite.Ennek szajkózása,sosem lehet az egyén hite."


Én pl. a Szeplőtlen Fogantatás dogmáját sem tagadnám meg. Mert az is az én hitem, és az Anyaszentegyházé, ahová tartozom. Számos katolikus vértanú volt, aki azért halt meg, mert nem tagadták meg a pápát. Ami látszólag egy "dogma", legalább is a protestánsok szerint, mégis az egyén hite, mivel egyet jelent az egyházzal és a pápával való hit és szeretet egységével.

2018. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Mansour ***** válasza:
Azt is tisztázni kellene, hogy mi számít megtagadásnak. Ha feltesznek egy kérdést, és arra bármit válaszolsz, az szerintem nem a hited megtagadása, még ha a válaszod ilyen értelmű is. Ez szerintem egyszerűen csak hazugság, ami szintén bűn, de bizonyos helyzetekben nagyon is bocsánatos bűn. A hitnek az az igazi megtagadása, ha a lelkedben tagadod meg.
2018. febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 szenes43 ***** válasza:
85%

Én Istenhívőnek tartom magam s ezt nem is részletezném tovább. Az őskeresztények akik még ismerték Krisztust vagy az ő apáik nagyapáik hallgatták és elmondták a tanításait az arénában térden,megdicsőült arccal fogadták a halált.

Ma azért 2000 év távlatából sokat változott a hit. Jó lenne belelátni egy egyházfi lelkébe hogy ő aki abból él mit választana.

2018. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

Vicces, mikor egy agyatlan lebirkáz valakit, és nem fogja fel, hogy így is, úgy is meg fog ő maga is halni.


Mivel én élek és a testem halála után is élni fogok, ezért számomra teljesen mindegy mikor történik a test halála. Istent ismerem, mellette ezerszer jobb, mint ebben a világban. Legalább hamarabb hazamennék.

2018. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 imakommandós ***** válasza:
73%
Nem tudok a kérdésre válaszolni es ezt magáról szerintem senki se tudja csak Isten, kint ahogy Péterrőlmis tudta előre.
2018. febr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 imakommandós ***** válasza:
77%
11-esnek üzenném, hogy a terroristák döntő többsége a mecsetekben radikalizálódik, ezért néz ki szánalmasnak ez a szerecsen-mosdatás. xd
2018. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!