Hintamanőverekkel újból és újból növelhető az űrhajó sebessége minimális energia felhasználásával?
Kérdező, te ostoba vagy. A gravitációs gyorsítás baromi egyszerű, mindenünk megvan hozzá és mégsem használjuk arra, hogy a Naprendszeren belül száguldozzunk vele. Azért nem, mert nem praktikus és gyakorlatilag kivitelezhetetlen.
Ha olyan frankón működne, ahogy együgyűen próbálod kifejteni, akkor például használnák, vagy törekednének a használatára.
Egyébként de, te vagy az a gyerek. Részemről kiszállok.
Ignoramus
Ez nem így működik. Adj valami linket, amin elérhető az, amire gondolsz, és az alapján tovább beszéljük a dolgot.
Elöljáróban: A Holdról valóban űrkomppal emelkedtek fel, és azzal érték el az anyahajót. De ott az anyahajó stacionárius pályán állt a Hold mellett. Miután átszálltak az űrhajósok a kompból az anyahajóba, az anyahajónak le kellett győznie a Hold szökési sebességét ahhoz, hogy vissza tudjon jönni a Földre - vagyis fel kellett gyorsítani az űrhajót.
Ha ezt átfordítjuk arra, amire Te gondolsz, akkor az jön ki, hogy amíg az űrhajósok a Holdon bóklásznak, addig elküldted volna az anyahajójukat egy gyorsító pályára hintamanőverezni, hogy mikor az űrhajósok befejezték a ténykedést a Holdon, a holdkompjukkal felszállva rá energiabefektetés nélkül vissza tudjanak jönni a Földre.
A helyzet a következő: Első esetben (ami meg is történt) kellett egyszer egy kicsit gyorsítani a holdkompon, majd egy nagyot gyorsítani az űrhajón és a holdkompon együtt, hogy visszajjjenek a Földre. Második esetben (a Te interpretációdban) először kell egy nagyot gyorsítani az űrhajón, hogy el tudjon szakadni a Hold vonzáskörzetéből, aztán elküldeni egy több éves útra, míg megcsinálja a hintamanővert, amivel lényegesen nagyobb sebességre tesz szert, mint amire szükség van a Földre való visszatéréshez. Miután visszaért a Holdhoz, az űrhajósok beszállnak a holdkompba, óriási sebességre gyorsítják a holdkompot, hogy át tudjanak szállni az űrhajóra - közben már az egész hóbelebanc halad a Föld felé - Majd iszonyú energiákat bele kell ölni a holdkomp lassításába, mert különben csak elszáguld a Föld mellett, vagy ellobban az atmoszférában. Ez így együttesen feleslegesen sok idő és energia elpocsékolása lenne ahhoz képest, hogy az űrhajósok űrhajóval egyszerűen visszautaznak a Földre a Holdról (mint ahogy történt is a holdraszállás után).
Amit egyszer felgyorsítottunk, azt le is kell lassítani, és a lassítás ugyanannyi energiába kerül, mint a gyorsítás.
Az meg külön vicc, hogy másokat titulálsz tájékozatlannak, amikor nyilvánvalóan pont te vagy, akinek nem túl sok fogalma van a dolgokról. Az rendben, hogy elolvastál pár dolgot, félig felfogtad, de ettől még nem lettél szakértője a témának.
Az ötleted is csak ebben a leegyszerűsített valóságban tűnik neked jónak. Nyilván gazdaságosabb csak az emberek gyorsításához használni csak üzemanyagot, nem pedig az egész űrhajóhoz, amivel utazni fognak, nem is ezzel van bajunk, hanem az átszállással.
Először is nem túl sok idő van erre. Ha a Vénusztól jön az anyahajónk úgy, hogy eljut a Marsig, akkor az bizony komoly sebességgel halad, nem sokáig lesz a Föld közelében, alig lesz idő átszállni.
Másodszor pedig maga a sebesség a probléma. Ha az űrhajónk olyan pályán halad, ami pont keresztezi a Vénusz és a Mars pályáját is, akkor amikor a Föld pályáját fogja keresztezni, körülbelül 30+ km/s-al halad. Ez most csak egy gyors számolás volt, egy picivel talán van kevesebb különbség is, de nem nagyságrendekkel.
A Nemzetközi Űrállomás 7,6 km/s-al halad, vegyük ezt kiindulópontnak. Gyorsítanunk kell még 23km/s-ot. Ehhez körülbelül annyi üzemanyag kell, mintha 2,5-ször akarnál a Földről indulva pályára állni. Röviden baromi sok.
Úgyhogy kicsit képezd még magad, mielőtt okoskodni kezdesz.
Ne csak nekem magyarázd. Azoknak is akik ezt az eljárást megtervezték s végrehajtották.
A pályák metszéspontja lényegtelen. A föld pályája is sok helyen metszi a hold pályáját mégseincs ennek semmi jelentősége. A keringési idő is teljesen lényegtelen.
Igen a bolygó sebességvektora hozzáadódik. Ezt nevezik hintamanővernek. S valóban nem fog jó ideig találkozni az űrkomp s az űrállomás mert az űrkomp a Vénusznál marad az Űrállomás meg visszatér a Földre. Ép ez a lényege ennek. A soha többé attól függ mit akarnak. Nyilván ha soha többé nem mennek egymás közelébe akkor találkozni se fognak.
Semelyik manőver se jó bármilyen pályamódositásra. többféle manőver van de nem jó akármelyik akármilyenre. Csak te hiszed azt hogy én ezt hiszem. Viszont hihetnél értelmesebb dolgokban is. Itt van pl. Isten. miért nem benne hiszel inkább ha már egyszer hitről van szó?
Sose volt olyan terv hogy a holdkomp önállóan eljön a földre. Az Apolló 13-nél használták visszafele a holdkomp hajtóművét de ezt is vészhelyzet miatt s le se kapcsolódtak. Csak a végén kapcsolták le a holdkompot földközelben amikor már üres volt. Talán ezzel kevered.
A az anyaűrhajó rakétákkal való előzetes felgyorsitásának nem lett volna értelme. Ép az a lényege ennek az eljárásnak hogy rakéták nélkül gyorsítanak. Az pedig időbe telik. A holdprogramban nem volt ennyi idő, arról nem is beszélve hogy ezt csak a Föld Hold útnál jóval nagyobb távolságoknál érdemes megcsinálni. A Hold - Föld helyzet csak egy hasonlat volt. Eleve a hold kicsi gravitációja is kérdésessé teszi a hintamanőver gazdaságosságát.
Te tényleg reménytelen eset vagy.
De legalább már tudom, hogy azért vagy ilyen hülye, mert egy idióta vallás szerint éled az életed.
A lassítás csak akkor ugyanannyi energia ha ugyanannyi tömeget lassítunk mint amennyit gyorsítunk.
Ha a tömeg eltérő akkor az állításod már nem igaz.
Linket linket linket. Mutass linket azokhoz a dolgokhoz, amiket állítasz, akkor meg tudjuk vizsgálni. Te keress linket, és konkrétumot mutass, ne nekünk kelljen mindenfélét keresgélni, mert akkor annyifélét találunk, hogy sosem silabizáljuk ki, mi is a kérdésed.
Szóval adj linket, amin le van írva ez, hogy megtervezték és végrehajtották, meg gravitációs hintamanővert használtak ilyen űrjáratokhoz. De ne a holdraszállásról mutass linket, mert abban nem volt semmiféle hintamanőver, és ne a Voyagerekhez, mert arra/arról meg nem szállt át senki sehová.
"Ép az a lényege ennek az eljárásnak hogy rakéták nélkül gyorsítanak."
De hogy kerül a hintamanővert abszolváló bolygó környékére a Föld mellől az űrhajó? Ahhoz fel kell gyorsítani az űrhajót annyira, hogy el tudja hagyni a Föld tömegvonzását - Ha meg már el tudja hagyni, akkor küldhetjük akárhová a Naprendszerben, mert a sebessége megvan hozzá, nem kell tovább gyorsítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!