Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hintamanőverekkel újból és...

Hintamanőverekkel újból és újból növelhető az űrhajó sebessége minimális energia felhasználásával?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 08:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/164 Wadmalac ***** válasza:
92%

Sceptic:

Azért hozzátenném, a hintamanőver által nyert gyorsulás színtiszta gravitációs hatás, ezért nem érezhető gyorsulás, az űrhajó utasai semmit sem vesznek észre belőle.

Aki a fentebb említett komppal hajtóműves gyorsítással a Földről vagy bárhonnan akarná utolérni a hintázással már felgyorsult hajót, na annak viszont nyúlhat a bőr a képén rendesen. :)

2013. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/164 A kérdező kommentje:

a kulcs a tömeg.

óriási különbség hogy egy űrhajót gyorsitunk fel legénységgel, vagy pedig a legénységet mars utazásra életben tartó és az utazást célját kiszolgáló rendszert.


lényegesen kisebb tömeget kellene így felgyorsítani a hintamanőverezett tömeg utolérése érdekében mintha az egészet hintamanőver nélkül csinálnánk.

arról nem is beszélve hogy utána megy magától körbe körbe akkor is ha ép nincs a közelben bolygó. a bolygó csak a gyorsításra kell nem magára a közlekedésre.


lehetséges hogy lesz olyan technológia több száz év mulva ami alkalmas arra hogy gyorsabb utazáshoz olcsóbb energával menjünk de ilyen elven semmit se kellene feltalálni mert késöbb biztos lessz jobb is. ha mindenki igy állna hozzá nem lenne fejlődés.

2013. aug. 27. 13:08
 13/164 Wadmalac ***** válasza:
92%

Oké, tiszta sor, értem én ezt a kompos dolgot, csak nézzük a tényeket. Ha a Jupitert használod hintabolygónak (A Naprendszerben ő a praktikus, mert jó nagy), akkor el kell menned a pályájáig. Ha mondjuk összehozod a Jupiter pályasebességének a dupláját, a hajód még mindig legalább 5 év alatt fog megtenni egy kört. Az, hogy pályamódosítások nélkül mondjuk megfelelő ciklusban találkozzon a Földdel, majd a Marssal is, tehát tranzitablakod van, lehet, hogy 20-40 évente jön csak össze.

Ha viszont a gravitációs pályát módosítani akarod, akkor kénytelen vagy vagy nagy mennyiségű energiát befektetni (ezt akartad megúszni), vagy újabb bolygóparittyákat belevenni a meccsbe, ahhoz meg megint időzítés kell és a szükséges szinkronhelyzetek lehet, hogy már csak több száz évente állnak elő.

Az mindenesetre kizárt, hogy egy Mars-misszió záros ideje alatt oda-vissza is összejöjjön az ilyen túra, az ingajárathoz meg épp a lényeg hiányzik, a rendszeresség.


Szóval jó dolog a parittyáztatás, de erre nem tudsz rendszerességgel építeni.

A hajtóműtechnika fejlődése nélkül önmagában ez a lehetőség kevés a bolygóközi utazgatáshoz.

2013. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/164 A kérdező kommentje:
több urhajó kell. igy akár átszállás is lehetséges. ráadásul amig elmegy az urhajó a vénuszig egy kis gyorsitásért addig mi maradhatunk a földön, nem kell velemenni. elég akkor felszállni ha már felgyorsult.
2013. aug. 27. 13:34
 15/164 Wadmalac ***** válasza:
95%

Föld-Vénusz: ez egy hinta volt. Addig OK. Csak több nem fog összejönni. Rendben ,hajód Vénusz körül felgyorsítva, visszajön, felszállsz, elmész viszonylag gyorsan a Marsig.

Aztán a Marsnál kiszállsz, a hajó továbbsüvít és elszáll a Naprendszerből vagy mondjuk 25 év múlva fog egyáltalán ugyanarra a naptávolságra visszajönni, a Marssal randizni meg mondjuk 170 év múlva.

Túl sok? Akkor kell sok, nagyon sok a Naprendszerben kolbászoló hajó, amiből valamelyik viszonylag kulturált idő múlva pont jókor jön neked a hazaútra. Ezen sok hajó legyártásához, pályára állításához szükséges idő- és költségtényezőt fel tudod mérni?

Abból a pénzből ,annyi idő alatt Q jó hajtóműveket lehet kifejleszteni. :)

2013. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/164 A kérdező kommentje:
A hajtómű most is jó. Nem azzal van a baj hanem h az energiát is vinni kell magunkkal. a gravitációs energia viszont ott van ahol a bolygó nem kell odavinni. lehet hogy x száz év múlva találunk más energiaforrást is de minek addig várni? akkor most ne menjünk űrutazásra mert lehet később hintamanőver nélkül is gyorsabb lesz? nem minden űrhajós szeret ám tőzsdézni s hajtómű árzuhanásra spekulálni. arról nem is beszélve hogy ha elmegyünk a Marsig akkor ott a Mars segítségével meg is lehet fordulni ha ép nincs utána nagybolygó tehát nem megy ki a naprendszerből. Csak akkor megyünk el gyorsításért egy bolygóhoz ha van is ott bolygó ahova megyünk. Olyan hogy a Marsra megyünk s a Mars nincs ott pediglen végkép nincsen.
2013. aug. 27. 14:01
 17/164 A kérdező kommentje:
Ez a pont jókor jön a hajó se igazán illik bele a bolygókhoz igazodó űrutazásba. Ép fordítva működne: Akkor megyünk amikor ép van űrhajó. Amúgy ez a vonatokkal buszokkal stb. is így van... A menetrend fogalma...
2013. aug. 27. 14:07
 18/164 A kérdező kommentje:

Mutatok valamit:


[link]


ezzel se akkor megyek amikor ép nincs ott.

2013. aug. 27. 14:10
 19/164 anonim ***** válasza:

De a felszállás leszállás nem úgy működik ahogy te gondolod.


Ahhoz hogy átszállj egy másik űrhajóba, ugyanolyan sebességgel kell haladnotok ugyanazon a pályán. Vagyis tök felesleges a Vénuszig elvinni egy hajót, hogy utána egy másikat ugyanolyan sebességre gyorsíts.

És ha kiszállsz egy hajóból akkor se fogsz lelassulni, mész együtt a hajóval.


Kicsit nézz utána hogy működnek a manőverek az űrben, mert úgy látom nem érted igazán. Amik a scifi-kben vannak, azok 99% rossz.

2013. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/164 A kérdező kommentje:

A költségek pedig: ez akkor fog megvalósulni ha valami miatt megéri. Kivéve ha megint kitör a hidegháború...

Viszont hiába költünk jobb hajtóműre ha nincs energia ami mozgatná. Úgyhogy vagy jobb energiaforrást találunk mint a hintamanőver vagy semmire se megyünk a jobb hajtóművel. A probléma ugyanis az hogy a jobb hajtóműhöz a többlet energiát is oda kell vinni ami plusz tömegként jelentkezik s az energia gyorsításához is energia kell tehát azt is vinni kell. Nem véletlen hogy a holdutazásnál is minden plusz kilóhoz plusz egy tonna hajtóanyag kellett s az se véletlen hogy ledobálják a kiürült tartályokat. Ettől olyan zseniális ötlet az hogy fel és leszállás nélkül szerezzünk energiát az "űrben" a gyorsításhoz.

2013. aug. 27. 14:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!