Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Bűn a megcsalás, szerető tartása?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűn a megcsalás, szerető tartása?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy én korábban borzalmasan elítéltem, most viszont belekerültem egy helyzetbe, ahol talán ez lenne a legkevésbé rossz választás. Legkevésbé rossz, nem pedig jó ... Van egy 3 éves kapcsolatom. Nagyon szeretem a páromat, tényleg! Az első év nagyon zűrös volt, sokáig átvert és megjátszotta magát nekem, meg is csalt, többször szakítottunk, majd miután átvészeltük, teljes mértékben megvagyok róla győződve, 100%ig biztos vagyok benne hogy semmi "rosszat" nem tett azóta. Akkor több vitánk is volt erről és úgy láttam még akkor is hogy nagyon megviselte, ennek hatására gondolom megváltozott.


Most már 2 éve minden rendben van. Halál komolyan mondom hogy nem tudnék egyetlen egy olyan dolgot sem mondani amivel úgy nagy gondom lenne. Apróságok persze vannak, de semmi bosszantó. Viszont én még is hiányt érzek.


Van egy lány akit már évek óta ismerek, nagyon ritkán találkozunk mert messze lakik. Nagyon izzik köztünk a levegő. Többször is majdnem megtörtént ez-az de aztán valami miatt sosem. Aztán ugye lett barátnőm, de vele közbe is voltak forró beszélgetések. Semmi több viszont és nem is akartam semmi többet. Viszont nagyon beindít ez a csaj.


A helyzet hogy a napokban egyre inkább csak azon kattogok hogy fiatal vagyok, annyira vágyom erre a szexistennőre, nagy hülyeség lenne elszalajtani. Másfelől pedig van egy párom akit nagyon szeretek (nem hazudok magamnak, tényleg így van), egyszerűen csak kell ez az izgalom amit egy kapcsolatban nem tudok megkapni. Egyszerűen nincs tökéletes kapcsolat.


Nagyon komoly örlődési folyamat. Hogy most ez rossz, vagy mit kéne tennem, az egyik lánnyal csak szexelni akarok, a másikat viszont szeretem, eljutottam oda hogy a megcsalás nem is olyan rossz. Vannak könyvek amik azt taglalják hogy kifejezetten jó hatásai is vannak bizonyos helyzetekben. Rendben! Aztán meg az hogy a megcsalás nem biztos hogy rossz, de mi van a hazugságokkal, az átveréssel. Mondjam el neki? Mikor engem megcsalt borzalmasan fájt és akkor is talán a megjátszás, a képmutatás, nem is az hogy egy másik férfival volt. Jobb lett volna ha nem mondja el. Akkor talán a hazugságon is túl vagyok. Mi van a bűntudattal? Azt már sehogy nem tudom megmagyarázni hogy letudom a gyűrni.


Több gondolatot is olvastam szeretőktől, sokat olvastam utána az egésznek. Én egyébként sosem gondoltam hogy monogám kapcsolatokra vagyunk "tervezve". Az evolúció azt diktálja hogy szaporodjunk, ehhez férfiként minél több nőt kell teherbe ejteni, ergo több partner. Ez ősi ösztön. Félre értés ne essék nem kifogásokat akarok keresni és én is jobban örülnék ha más lenne a helyzet de sajna nem. Ha kidobom a párom, nem lesz jó se nekem se neki. Ha nem fekszem le a lánnyal, nem lesz jó se nekem, se neki. Ha megcsalom, jó lesz mindkettőjüknek, legrosszabb esetben én szenvedek. Persze ha nem bukok le(bár kétlem).


Valóban olyan borzalmas dolog ez?



2016. aug. 14. 13:34
 81/96 anonim válasza:
Ha szereted, akkor nem csalod meg a barátnődet.
2016. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Akkor pacsi! Te barátom konfliktus kerülő vagy! És persze én is. Amíg a barátom ráncba nem szedett és megértette velem, hogy nem dől össze a világ, ha szembenézzünk magunkkal és a problémákkal.


Sajnos a konfliktuskerülő magatartás az olyan, hogy ránk szakad az egész, előbb utóbb!

Én is így vagyok ezzel, most szorul a nyakam körül a hurok. Anno apám megcsalta anyámat, kiborult a bili és elvártak. De anyámnak ez annyira fájt, hogy 15 éven át képtelen volt túllépni ezen és szinte izzón gyűlölte érte. Én, hogy ne legyek bábu egyik oldalé sem, megszakítottam apámmal a kapcsolatot! Most jó egy évtizád után beszélünk megint, amiről nem tud anyám. Félek, hogy kiakadna. Eddig ment a titkolózás, de kezd rés lenni a pajzsomon, és egyre tágul. Nagyon rossz, hogy úgy teszek, mintha nem is létezne az apám, közben valamennyire az életem része. De vannak néha dolgok, hogy majdnem elszólom magam, látnak régi ismerősök a városban... és egyre jobban úgy érzem borulni fog a bili.

És én is úgy érzem magam, mint a taknyos kölyök, aki fél az anyjától, és pályázik a szeretetére. És nem is akarom megbántani, mert én végigéltem anyámmal a poklot, azért mert a fater összetörte a világát. És nem akarom anyut megbántani, és nem akarom, hogy árulásnak fogja fel. Úgyhogy én is érzem a hülyeségem súlyát és lassan jön az idő, amikor kénytelen leszek szembenézni ezzel a dologgal, mert szétcsúszik minden. Bár ne lennék ilyen gyáva féreg!

Be ismerem szar alak vagyok.


Asszem felcímkéztem neked egy sarkot, visszatetsző cím alatt... úgyhogy ha van ott egy kis hely én le is telepednék melléd és asszem át is értékelem az életem...

2016. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 Noblesse Oblige ***** válasza:
És bocs az offért!
2016. aug. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 A kérdező kommentje:
Nem ide tartozik. Igazad van, csak tudod hogy van ez. A tolvajok 80-90% nem számol a lebukással ...
2016. aug. 14. 19:00
 85/96 anonim ***** válasza:
100%
Öm engem az érdekelne, hogy ha esetleg sikerülne levetned a "monogámia béklyóját" és megegyeznétek a pároddal egy nyitott kapcsolatodban, akkor a barátnődnek is szabadna felrejárnia vagy csak te élvezhetnéd a privilégiumot? :)
2016. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 A kérdező kommentje:
Nem biztos hogy többet akarok egyszeri alkalomnál, abban biztos vagyok hogy arra még valószínűleg fogékony lennék. A többit nem tudom.
2016. aug. 14. 19:06
 87/96 anonim ***** válasza:
100%

Basszus tényleg milyen jó dolga van a barátnődnek,hogy én hogy irigylem őt...

Istenem te tényleg ilyen hülye vagy kérdező?!!

Bezzeg ,ha tudná ,hogy félre akarsz d.ni ,nem lenne olyan jó dolga. Nálam a jó dolog nem ezt takarja!!! Szánalmas vagy....

2016. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 A kérdező kommentje:
Oké.
2016. aug. 14. 20:01
 89/96 anonim válasza:
74%

Nos, nem volt türelmem végig olvasni minden választ, de igyekszem neked érdemleges választ adni és remélem nem mást ismètelek.

Mielőtt azt hinnéd, hogy a levegőbe beszélek tisztáznám: 7 éves kapcsolatom van, a kapcsolat legelején én léptem félre (nem voltam tisztában az érzéseimmel, az exemmel történt). Nálunk úgy zajlott, hogy elmondtam neki mit tettem. Egyrészt furdalt a lelkiismeret, más felől úgy éreztem, kijár neki az igazság, mert ugyan fáj, nyilván fájt, de megérdemelte, hogy ezek után ő döntse el, mit szeretne kezdeni ezzel a tudattal.

Nézd, én azóta bánom. Nem azért, megbocsátott nekem règes rég, de én olyan természetű vagyok, hogy nekem nem megy. Közhelyes, de igaz, hogy magunknak legnehezebb megbocsátani. A kérdés itt az, szerintem, hogy - mivel most vagy először ilyen helyzetben - te milyen természetű vagy? Meg tudnád bocsátani magadnak? Vagy nem?


Szerintem egyik sem elitèlendő, csak a megfelelő partner kell ehhez. Szerintem mielőtt cselekszel, nézz picit magadba. És most nem arra gondolok, hogy "szar ember vagyok ha megteszem?". Nem. Hanem arra gondolok, hogy próbáld megismerni magad. Tényleg vágysz erre? Vagy inkább arra a vad szexre vágynál a pároddal?


Puszta kíváncsiságból: miért gondolod, hogy azzal a lánnyal olyan jól alakulna a dolog? Mondta? Bizonyára voltak túl fűtött beszélgetések, de azzal biztos te magad is tisztában vagy, hogy a mondottak nem mindig tükrözik a valóságot.

Nem akarok beleszólni a kapcsolatotokba, úgyhogy csak egy tipp: mondd el a barátnődnek, mire vágysz szexuálisan, ha nem tudja vagy nem akarja megadni, elfogadod vagy sem, nagyban fogja befolyásolni a kapcsolatotokat a jövőben. Bizonyára erről is olvastál.


És egyébként, bár mi 7 éve vagyunk együtt, meg volt az ára. Sok szakítás, természetesen a külön eltöltött időszakokban mindkettőnknek volt több-kevesebb futó kalandja/kapcsolata, de mi mindvégig egymást kerestük másokban. De ez nyilván az én példám.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy igenis létezik olyan, hogy valaki az érzelmi és a szexuális vágyainkat egyformán kielégíti. Nyilván ahhoz, hogy ezt megtaláld, át kell esni dolgokon, meg kell tapasztalni dolgokat, ès! ha meg is találod az "igazit" (nevezzük így), azért fel is kell ismerni, hogy igen, ő az, akit keresek.


Úgyhogy én nem mondom, hogy tedd meg vagy ne tedd meg. Minden kapcsolat más és más, persze minden kapcsolatban vannak általánosságok, de a magja mindig egyedi szerintem. A lényeg, hogy tényleg mindig vállald amit teszel és annak következményeit, és ha pórul is jársz, vedd úgy, hogy tanulhatsz belőle, hogy aztán legközelebb olyan döntést hozhass - független mindenkitől :) - amit biztosan nem bánsz meg később.


Remélem segítettem.

Ha válaszolsz, Vivi a nevem.

2016. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
Nem olvasok vissza 9 oldalnyi választ. lehet hogy írták már de most én is írom. : Szerintem meny bele próbáld ki. Hiába hogy több évet raktál bele a kapcsolatba. Lehet hogy a másik lány az igazi. De az is lehet hogy egy soha ki nem derülő kaland lesz mi után még a mostani kapcsolatod is jobb lehet.
2016. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!